Ok mám stepper. Čo teraz? Cvičím správne?

Príspevok v téme: Ok mám stepper. Čo teraz? Cvičím správne?
Kokorunka

Pred 2 týždňami som si kúpila stepper twist nordic walking. Nohy pri ňom idú trocha do boku a cvičím aj ruky. Cvičím každý druhý deň 30minút, ale len ráno o 6, lebo večer nemám čas. Za tú polhodinu spravím asi 1400krokov. Predtým si vypijem čaj s L karnitínom. Rada by som vedela, či cvičím správne. Telo mám vzpriamené, ale na nohách veľmi necítim svalovicu. Skôr sa snažím kmitať nimi rýchlo, nechcem svaly, ale schudnúť...Poradíte? Je aj nejaká správna poloha v ktorej majú byť šľapy?

laila1235

A nesedi mi tvoja vysnivana vaha.a vifonka nie je obed. Ten ani nmas pokial sa nebudes stravovat normalne telo bude v krizovom rezime ukladat kazdu kaloriu.

Laila 1235

V prvom rade, netreba ti vôbec chudnúť, myslím že BMI máš v poriadku, potom si treba uvedomiť, že postava hruška je daná geneticky a môžeš ju len vyformovať, nie zmeniť. Nenapísala si mi vek takže prikladám www.fitkonicek.sk na to, aby si si TF vypočítala sama. ďalej je možné že pri cvičení sa ti zväčší váha, tuk totiž váži menej ako svaly. Za ďalšie, pokiaľ cvičíš, mala by si si svoju váhu vynásobiť dvomi a potom vydeliť5-6 podľa toho, koľko krát do dňa ješ, toľko buielkovín by si mala prijať v každej ejdnej porcii jedla. Si podviživená, možno aj preto sa ti nedarí schudnúť. Jesť každé 3 hodiny, ovocie len doobeda, piť pravidelne no nie počas jedla ani 20 minút pred či po. Veľa zeleniny a zložených sacharidov v podobe ryže, yemiakov vločiek.

Kokorunka

Oki. Mám 158cm a 52kg. Chcem schudnúť 5-6kg. Som postava hruška, čiže potrebujem zhodiť hlavne stehná, oboje vnútorné aj vonkajšie a spevniť zadok. Môj jedálniček dnes:

raňajky bebe mini plus biely jogurt
desiata (obed) vifonka bez sáčika s olejom, inokedy mávam celozrnný chlieb s rajčinou, paprikou a kuracou alebo morčacou šunkou
olovrantujem teraz-cottage cheese
večeru mám najneskôr o 6- celozrnný krajec s pohárom nízkotuč.mlieka, alebo kuracie mäso s brokolicou, alebo včera napr zavináče 2x

ja už nechcem mať hrubé stehná, preto sa bojím svalov. chcem nosiť legíny a sukne, mať krásne štíhle nohy. chcem spevniť, schudnúť, ale nezväčšiť sa...

laila1235

V prvom rade nevim vahu ani vysku a vek aby sa dala urcittepova frekvencia. Nejde o to ako rychlo kmitas ale aky mas pri tom tep. To znamena. Ci palis tuky alebo cukry alebo si budujes kondicku. Najlepsie je palenie tukov no aj potom co docvicis. Takze pod 40 minut kym telo zahrejes to nema zmysel. Z tohto sa ti svaly nikdy nesprqvia a je smiesne ze ako sa baby boja svalov. Keby ste vedeli kolko energie je potrebne aby sa zivili a pomahaju ti chudnut tak si to rozmyslis. Urychluju totiz palenie tukov. Tvoje cvicenoe je mozno dobty zaciatok, no 70% je aj tak strava bohata na spravnr ziviny. Teda proteiny vlakninu zlozite cukry a tuky a samozrejme 6x do dna pravidelnost . Bez tohp to nejde