Štúdium: Výživa ľudí

LightFlame

hm, neviem..ja chodim na Prif UK, takze neviem, ci je to ackovi š.p. kazdopadne som pocula, ze sa studuje velmi lahko, staci sa naucit par zakladnych vzorcov ...a na ing. sa dostane tiez, ak by patrila medzi tých naj :)

ektoplazma

Neviem ako je to teraz, ale VYKOZ bol béčkový študijný program, to znamená že sa dá spraviť bakalár ale na ing. treba robiť prijímačky alebo si dorábať nejaké predmety. Viem že ho chceli zmeniť na "áčkový", lebo je oň dosť veľký záujem ale neviem či sa to už zrealizovalo. Je tam matika, fyzika atď., ale taká všeobecnejšia, asi len vybrané kapitoly. Ale z FCHPT je to asi fakt najlahšie. Určite z toho niečo mať budeš zase je to najlahšie vrámci dosť ťažkej fakulty + podľa nejakých štatiskýk najlepšej v SR.
A zase neber to tak že ti dajú päťsto stranovú knihu ktorú so vzorcami sa máš naučiť na skúšku a dovidenia...chodíš na cvičenia (občas aj na prednášky)a tam ti to všetko pekne vysvetlia od základov (samozrejme nejaké minimálne musíš aj mať) :)) fakt sa netreba toho báť a sú tam aj v pohode pedagógovia i keď niektorí čudáci ale vo všeobecnosti dosť féroví ľudia, teda aspoň ja som na takých natrafila.

Laura93

rozmýslala som aj o tej STU tú vyzivu, kozmetiku a zdravie..ale asi je tam vela fyziky a matiky, nie?

a zase na druhej strane síce je to mozno najlahsie, ale budem mat vôbec z toho nieco? ?

Laura93

dakujem..no teda este som si túto skolu nevybrala na 100%..este sa stale len rozhodujem...ale vela na vyber asi nemám...a idem aj tak az o rok..tak dúfam ze ma nieco neodradí :D

Laura93

ektoplazma: oh sorry, vazne nechcela som z teba urobit muza :) inak dakujem za ten mail :)

z tou STU som si to rychlo rozmyslela, ked som zistila ze tam je vela fyziky a matiky, ktora mi nikdy nesla a boli to moje dva najneoblubenejsie predmety :D

takze ostavam pri tej SPU :D

ektoplazma

inak, som žena :D
áno, na STU, biotechnológie, keď som nastupovala ešte to nebolo spolu s potravinárstvom v jednej kope ako teraz, ale je to v princípe to isté.
no podľa mňa zásadný rozdiel je v tom, že na STU je viac matiky, fyziky, máme aj fyzikálnu a analytickú chémiu, proste viac "techniky" na SPU je viac biologických predmetov, ako somatológia či či to tam všetko bolo, čo je podľa všeobecného názoru asi jednoduchšie. A mali sme aj viac predmetov, i keď nie všetky boli skúšky, niektoré končili len klasifikovaným zápočtom.
Inak ja som na STU spokojná úplne so všetkým takže odporúčam :)

Laura93

ektoplazma: ty studujes na STU ??

lebo inak aj o tej skole som zacala rozmýslat a odbor: biotechnologia a potravinarska technologia

a vedel by si mi povedat, ze v com je zasadny rozdiel medzi tymto a tou Výzivou ludi na SPU ??

Laura93

ektoplazma: tak ak môžeš, budem rada ak do toho budem môct aspon nazriet :)
nizsie som uz písala mail..tak kludne tam mi to môzes poslat..

dakujem;)