Som sklenený

Príspevok v téme: Som sklenený
dusan.s

hmmm.. no ako by som začal. Môj problém neviem celkom presne pomenovať, možno ani nie je v správnej sekcii, ale skúsim to takto:

Môj život je fajn. Veci akoby mi padali priamo z neba, pričom ani neviem ako. Možno je to tým, že som vždy pozitívne naladený a takto aj uvažujem. No celý život, ako si ho pamätám, mám permanentne pocit piateho kolesa na voze. ľudia ma proste neberú. A ak áno, tak len takí ako som ja alebo tí, ktorí berú každého. Mám veľké problémy s interakciou s inými ľuďmi (najmä sebavedomými ľuďmi a peknými ženami, ktoré nepoznám). Dokonca aj keď napíšem niekam na diskusné fórum ohľadne čohokoľvek, reakcie sú rozpačité alebo negatívne (zrejme sa zle vyjadrím) a som považovaný za akéhosi loosera toho fóra. Keď idem niekam s kolegami z roboty, tak permanentne zaostávam (podvedome ma vytlačia zo šírky chodníka, alebo sa možno utiahnem za nich sám, neviem...).

Šéfovia v robote - ani nevravím. Už vedia meno toho týpka čo nastúpil včera, ale moje meno nevedia a to tam robím už dlho. Som proste sklenený človek, pričom viem, že potenciál mám obrovský. Taktiež aj ciele, no viem, že takto ich nedosiahnem. Iba ak by mi spadli z neba.

Nemyslím si, že je to len v mojej hlave. Každé ráno vstanem s pocitom, že som najobľúbenejší človek na svete. Pri prvej nevydarenej interakcii v robote trochu sklesnem, no po chvíli na to zabudnem a idem ďalej. Občas sa mi niečo podarí, no úspech v komunikačnej oblasti zažijem len vtedy, keď sa s niekým bavím o niečom konkrétnom. Takú tú emotívnu konverzáciu "o ničom" neovládam vôbec. Možno aj to je kameň úrazu, len neviem čo s tým. Snažím sa sledovať okolie, obľúbených ľudí okolo mňa a napodobniť niektoré ich vlastnosti. Neraz som tým ľudí rozosmial. Smiali sa na môj účet. Výhodou je len to, že som už voči tomu rezistentný a je mi jedno čo si o mne kto myslí. No viem, že ak budem pokračovať po tejto tragikomickej ceste, tak sa nikam nedostanem. Lenže čo s tým...?

Mimochodom, neviem či je to dôležité, ale v detstve som neustále počúval od rodiny, že nič neviem, že všetko pokazím, že som lenivý, že ma nikto nemá a nebude mať rád - no nepamätám si či to bola pravda.

dusan.s

nirv, ja som toto vsetko skusal. Len ludia mi to neveria. Robim to zle. Nesnazim sa moc nasilu. Mam taky lezerny pristup, no aj tak to nejde. Ludia sa spravaju ako keby som mal na cele napisane: Od tohoto sa drz dalej, maximalne ho pozdrav a silene sa na neho usmej. Proste nie som dobry herec. A pritom to ani nehram, ja sa s nimi fakt chcem rozpravat a kamaratit.

lost

hm, no ked si pisal ze NY a CA som si myslel ze si tam bol :) resp s nativcami kecal, ale nevadi, mozes to hodit do google translate, alebo mozno aj po slovensky nieco vygooglis, take tie klise rady a podobne..

inac podla mna na kazdeho zabera nieco ine, resp kazdemu pomoze ina taktika, niekto to chce priamo a hned sa zavclenit, niekto zostane pasivny a chladny a taktizuje a neskor sa o neho budu bit aby sa zavclenil a podobne.. teda aspon taketo teorie som pocul, a podla mna aj realne funguju, len kazdy je na iny pripad :)

preto nemam tusenie, ci a co mam presne napisat, lebo presny navod, no netusim ci existuje :)

ale vseobecne podla mna ak chces "dostat" musis nieco "ponuknut" tym ludom.. ale aj dobra poznamka bola od Dadula56, ze ak su zohriati, tak je to tazkeee...

no neviem, zapacila sa mi tato tema, lebo som sa v tom uvodnom prispevku nasiel na viac ako 50% :D az na to pokracovanie temy potom, osobne sa nejak zmenit nesnazim a nesnazim sa zapadnut, neviem ci vobec mam rad ludi alebo nie, nejak mi k zivotu nechybaju, i ked je to pravda, ze bez ludi/skupiny alebo podobne je to extremne narocne prezit a clovek sa musi 3x viac obraciat aby dosiahol nieco.. ale ten svaty pokoj stoji za to :)

lost

Ak by vo svete platilo ze "bud mily a slusny a dostanes sa aj na prezidentske kreslo" tak by sme boli kazdy prezident..

dusan.s

ako si si urcite vsimol, po anglicky moc neviem. Ale mozem to brat ako motivaciu na to aby som sa ten jazyk naucil. Ak si chcem precitat o tom ako sa lepsie socializovat, musim sa najprv naucit anglicky :)

K tej druhej veci co si napisal. Ja si myslim, ze ludia sa etrovertami/introvertami stanu vplyvom okolia a vychovy v rannom veku ich zivota. Takze ja som sa mozno stal introvertom preto, co som uz aj napisal na spodku titulneho prispevku. No nikdy som nemal nechut k ludom, nikdy som im nezavidel a uzatvoril som sa len raz v zivote na cca 2 roky kvoli jednemu problemu, z ktoreho som sa uz dostal. Takze neviem ci som introvert. Podla mna som nieco medzi.

nirv

Hm, to sú ale rady...že buď arogantny...to ta iste budú mať radi. Buď milý slušný vtipný nie nasilu, priateľský, popytaj sa ludi ako sa majú, preber témy od počasía po politiku, zabrdni do vzťahov a zdravia, a bav sa bližšie len s ludmi ktorí sú ti sympatický. A nechci byť nasilu obľúbeny. To je chore myslenie, a to, ako myslíš, sa prejavuje v tvojich rečiach a skutkoch.

lost

tak na to mas milion navodov na nete :D

www.wikihow.com

answers.yahoo.com

a kludne dalsie s klucovym how to integrate xyz na stryka google :P

a nie si nahodou vrodeny introvert ktory sa chce zmenit na extroverta ?

dusan.s

Myslim ze nemam osobnostnu vadu. Skor mam zle vzorce spravania, ktore som nadobudol alebo mozno skor nenadobudol. Pripadne nejake bloky. Len neviem ako sa pohnut dalej. Dalsie skusanie bude len hadzanie hrachu o stenu.

Dadula56

Dusan, mozno je aj v tom problem, ze ked prides niekam, kde su uz "zohrati", tak je tazko sa tam akoby vclenit. To tam musi byt niekto, kto ma zaujem tam niekoho noveho dostat, ze je taky ludomil napr. "ideme na kavu, pod s nami". A ak tam taky nie je, tak asi nazoaj treba byt majster konverzacie o nicom, kym sa dostane rec k "niecomu". U mojho priatela je to tento problem, on nevie jednoducho mlatit prazdnu slamu, ma pocit, ze musi prispievat zasadne prevratnymi myslienkami a potom dostane zo seba jednu vetu...on je velmi vyrazna osobnost, ak uz je niekde v znamom prostredi, problem ma v tom, ze do hlbky pozna zopar tem a tym skonci, navyse su to temy, ktore bezny clovek neovlada. Viac ti ani neviem povedat, podla mna je to bohuzial vrodene, taky talent sa zapacit. Akonahle sa to len simuluje, tak to vsetci odhalia. Ak vyslovene nemas nejaku osobnostnu vadu, o ktorej nevies, tak mozes jedine dalej skusat.

dusan.s

lost, nejde o to zapadnut mendi urcitu skupinu ludi. Ja som uz tych miest kde som funbgoval vystriedal viac. a vsade je to rovnake. ludia su v urcitych veciach vsetci rovnaki. ci su z KE, ci z BA, ci z NY alebo CA, ci su bieli, cierni, ruzovi... Ani keby som siel medzi eskimakov tak nezapadnem a zamrznem pred zatvorenymi dverami iglu (ak ma iglu dvere).