Stevia cukrova

Príspevok v téme: Stevia cukrova
zvedavka11

ahojte. na internete som nasla nejake informacie o tejto rastlinke a zaujima ma, ci s nou mate nejake skusenosti a ci ju mozem zohnat na slovensku a kde. chcela by so ju sama pestovat, kedze je to vraj super nahrada za cukor a umele sladidla. vraj jej ucinky su antibakteriálne a protivírusové, pomáha pri regulácii cukru, stabilizuje krvný tlak, dokáže predchádzať vzniku zubného kazu. Aj napriek tomu, že je sladká, neobsahuje takmer žiadne kalórie či uhľohydráty. Preto je Stévia ako sladidlo vyborna pre diabetikov, a vlastne vsetkych, ktorym záleží na zdraví. poradite? dakujem

zvedavka11

dakujem.
a mozem ju niekde zohnat, myslim semienka a pestovat ju doma? nasla som tuto stranku steviacukrova.sk a je tam aj o jej pestovani, ale zaroven citam, ze je jej dovoz na slovenko zakazany, tak ako to poriesit? tie semienka asi nekupim v zahradkarskom obchode, ale asi ani v lekarni nie.

RNG

Chut zavisi velmi od rafinacie,tu pachut, podobnu pendreku odstanuju vyrobcovia enzymami. Ua som nasial aj take steviove vytazky, ktore boli dost malo rozoznat od cukru(ciste rebasudianosidy)