Endodoncia

Príspevok v téme: Endodoncia
endodoncia

Zacala som chodit k sukromnemu zubarovi v BA. Som s jeho pracou velmi spokojna. Problem je, ze ceny unho sa mi zdaju strasne vysoke. Priklad: vrtanie hlbokeho kazu+biela vypln velka na 6ke ma stala 55 eur. Teraz postupne riesim endodonciu jedneho kanalika. Vyzaduje si to tri navstevy. Za prve dve som minula 58 eur(precistenie, docastna vypln, vlozka)+69 eur(trvala vypln, vlozka) a este to stale nie je hotove. Zda sa ze musim pocitat este tak s 50 eurami za dokoncenie + bielu plombu. Citala som tu, ze za 4 kanaliky sa plati u sukromnika cca 500 eur. Preto sa mi 180 eur za jeden kanalik zda uz prilis vela. Co sa pri vsetkych kanalikoch v jednom zube dava mnozstevna zlava?:) Vedeli by ste mi pre porovnanie uviest kolko ste platili u sokromnika za 1 kanalik? Pripadne mi niekoho aj odporucili. Statnym zubarom uz neverim, ale ani milionar nie som :(

Marisa_

Ja som za endodonciu 6ky platila 157 eur - bolo to u Dr. Šimkovičovej v BA. Bolo to však robené bez mikroskopu. Pri kontrole mi však zistili, že kanáliky mám preplnené a v jednom kanáliku je zalomený nástroj. Takže musím ísť na reendodonciu, a nie je isté, že sa ten zub podarí zachrániť. Ale poučenie mám z toho také, že bez mikroskopu si už kanáliky ošetrovať nedám. U akého zubára si bola ty?