Vsetko sa kazi, zdravie, bolesti a praca

Príspevok v téme: Vsetko sa kazi, zdravie, bolesti a praca
pia

ahojte pisem so slzami v ociach lebo uz neviem ako dalej. mam 26 rokov a minuly rok som zacala pracovat ako zacinajuca ucitelka, praca ma bavi naplna, nieje sice nejak dobre financne ohodnotena, ale vazim si ze aspon nejaku mam hoc len na 63% uvazku....avsak tento rok do toho prisli zdravotne poblemy, sice uz minuly rk som cely rok behala po gynekologoch, smer gynekologia-imunologia-urologia, mam husty biely kysly vytok, vytery nikdy nic neukazu, vyrok mam od casu ked som pribrala , prestala uzivat HAK a co som bola rok doma bez prace, brala som aj Roacuutane na plet. nikdy som gynekologicky problem nemala a teraz v kuse výtok, pálenie vulvy, ktore nereaguje na beznu liecbu, o tom kolko tisic korun som minula na lieky nespominam ani som zufala, sex s partnerom som preto nemala rok, vsetko dole ma páli, zajdem este ku koznej. Problem je v tom ze sa pridruzil dalsi zavazny problem zdravotny a to silna bodava bolest kolien. zistili mi vysoke ASLO 913 a oplucne chlamydie, som unavena, podrazneda, nervozna, ubolena, uzimena, mam depresie, beriem sice antidepresiva ale tie stoja za nic ked mam fyzicke bolesti, diagnoza stanovena este nebola na reumatologi, kedze pracujema ko ucitelka na strednej skole nemozem si dovolit vela chybat, som teraz objednana na vela vysetreni kardiologia, plucne, nefrologia, git..neviem ako to zvladnem, kedze si mozem vybrat len 6 peciek.....ked si spomeniem na casy ked som bola stastna a zdrava je mi do placu......bolia ma kolena, v tele mam silny zala a vo vytetroch sa nic nenaslo, k tomu vytok a pálenie intimnych partii, ked sedim v praci ide ma porazit ako ma to páli....citim ze takto dlho psychiky nevydrzim, niesom sice blazon, ale citim ze niesom v poriadku a vsetko sa na mna vali, hoc som mlada a mala by som byt zdrava. som zufala, su dni ked placem, do prace idem s nechutou, pretoze nemam zdravie. co mam robit, kde nast svetlo,..prosim pomozte

Lulu2011

Maoam - hej ten lepok robi divy! clovek by neveril

hej to bola taka tabletka co riesi asi plesne v celom tele, bola modra a bral asa raz mesacne, cca pol roka, ale ulava prisla takmer hned, co ziadne cipky do posvy a lactobacili na kila neporiesili

pia

t p c h: tak co sa tyka laktobacolozzy s tym som si prezila svoje....ono je tam premnozen ydoderleinov laktobacil(cytologicka vaginoza) ja viem, lieco sa to vyplachmi so sodou, atb augmentin, alebo krem dalacin. VSETKO uz uz vyskusala, aj vyplachy aj atd aj dalacin krem.... NEPOMOHLO , vytok pretvrava, vytery stale ok, vyjde mi sem tam nejaka nornmalna bakteria plus laktobacil produkujuci peroxid...problem je t vom ze vela lekarov nevie stanovit laktobacilozu, prezoze tu sposiobuju ine druhy laktobacila a tie nase laboratoria nevedia ohladit...ale ako som pisala brata som atb, vyplachy tak to laktobaciloza asie nebude,ked nepomohlo

Maoam

Lulu tak vtedy je toho estrogenu viac, hlavne z toho vtedy.

No tak hormonalne vykyvy robia so zenami strasne veci, od depiek, navalov placu, hysakov, cez uzkosti, panicke stavy...

Treba preklepnut aj stitnu zlazu.

Ale aj nedostatok (aj latentny) niektorych vitaminov, mineralov moze robit psychicke poruchy, zvlast pri nevyvazenej strave...dietach, alebo nezdravej vyzive (biela muka, vela cukru), vela ludi ma problemy s lepkom a ked ho v strave prijimaju, maju okrem traviacich aj psych. problemy..

amanda23

Ruth ma pravdu, presne ja som taketo nieco zazivala ako ty, roky zdravotnych problemov, vyssie teploty, horomonalne problemy, vysoke ASLO, nakoniec mi vzali mandle, nepomohlo, pol roka napchavali silnymi atibiotikami a nic, nakoniec prisiel riadny stres a bac, uz aj psychiky sa zosypala a teraz mam problemy s nou uz roky. Lekari ti nepomozu ver tomu, stale budes brat len lieky a naspat sa ti to bude vracat, jedine vyhladat nejakeho dobreho alternativneho terapeuta, /liecitelom by som velmi neverila,to prinasa ulavu len na par hodin / a vytrvat v liecbe, precistit telo aj ked to bude nadlho, ale ked to nechas na lekarov a psychiatrov, do konca zivota sa z toho nedostanes...

Lulu2011

no hormony vedia narobit poriadku paseku! z toho moze byt kludne ta mykoza, napr. v tehotenstve ju ma skoro kazda zena a to vdaka hormonom, v akom stave vtedy su

Maoam

inak posuny v estrogene atd robia aj vela psychickych symptomov

mnohe psychovegetativne dystonie su dosledkom hormonalnych vykyvov u zien, tak sa treba na to zamerat, endokrinolog atd.

ak ti HAK vyhovovala (s estrogenovou zlozkou), tak nechces sa k tomu vratit? inak estrogen sa da dodat do posvy lokalne aj cipkami

pia

Maoam: brala som HAK dlhe roky teda 7 rokov s prestavkami, tak som ju vysadila aj tak nemam s partnerom uz nic, odvtedy vkuse problemy, a hormonalny profil mi bol robeny: zvyseny testosteron pri znizenom estrogene, lekarka mi nato dala na jeden mesiac duphaston a potom uz nic, .