56 - ročná alkoholička

Príspevok v téme: 56 - ročná alkoholička
123salamandr

Moja mama má 56 rokov a je silná alkoholička.
Už som sa rozhodla, že jej život nebudem riešiť. žijeme v dvojdome (spoločný dvor), v jednom ja s rodinou (3 deti), v druhom brat s rodinou (2 maličké deti) a oni majú s ňou spoločnú kuchyňu.
je veľa toho čo sa dá o tom napísať. ale..
okrem iných problémov si asi pred 10-timi mesiacmi nasťahovala domov akéhosi... dá sa to nazvať aj bezdomovca. on nikde nerobí, ona ho živí, pije s ním denne, on ju nosí domov zo šenkov každý druhý deň, (po výplate aj denne), odvtedy je ona stále bez peňazí, vidí len jeho.. zanevrela na vnukov, vnučky...
neprizná že je alkoholička (a ozaj, podľa najnovšieho kupuje jej priateľovi čučo či čo to je a ona má tvrdý alkohol schovaný v spálni - aby sa jej viac ušlo- , denne aj trikrat sa opije, vyspí sa a pokračuje).
čo s ňou sa dá robíť??? ona už si to sama neuvedomuje. kedysi to bola moc silná žena, dnes je z nej využívaná troska

Vysvetlovak

Presne ta chapem - neda sa jej pomoct, ak sama nebude chciet, bohuzial nic nezmozes - moja mama prestala chlastat, az ked z toho dostala rakovinu - az vtedy sa uvedomila... :(

Cindy35

aha, nasla som ho, Marian Kuffa zo Zakoviec: www.infodrogy.sk

www.diskusneforum.sk

nemyslim, ze by to bolo pre Vasu mamu vhodne prostredie, vsak ma kde byvat, ale mozno ten Marian by vam vedel aspon poradit co dalej

123salamandr

nemyslim, ze sa od nej odvratili, viem o tom, ze vsetci sa jej (samozrejme spôsobom priatelskym a nie odbornym). ale zajtra si na nete toho knaza ci nejaku - takuto - pomoc, skusim vyhladat. nedavam tomu uz ale nejaku nadej.
ale...
dakujem.

Cindy35

mozno je zivotom tak zlomena a bez nadeje, ze zivot ju nelaka, tak jej je jedno ako zije.. zeby nevedela doteraz spracovat otcovu smrt?

ale nie je pekne, ze celozivotne priatelky a surodenci sa od cloveka odvratia ked ich mozno najviac potrebuje (bez toho,aby si to chcela priznat)

ak nebude sama chciet, tak sa urcite nevylieci. ale pocula som v tv novinach o knazovi, ktory prichyluje bezdomovcov a alkoholikov, len ma teraz nenapadne jeho meno, vyzera spravny chlap, mozno by ste sa mohli pisomne nanho obratit co robit a ako sa mu podarilo tolkych alkoholikov odnaucit od palenky.

123salamandr

kamarátky mala dve celoživotné, ale ich stratila kvôli tomuto.
surodenci? tí chodia tak dvakrat do roka, pretože viac nepotrebujú vidieť, ako ich vyprevadza tým, že padá na auto, keď odchádzajú...

jednoducho keď si to sama neprizná, nevylieči sa z toho. asi tak???

Cindy35

7 rokov je vela :-((
nema ziadnu motivaciu prestat?
odbornikov ste skusali? za pokus to stoji. psycholog, pripadne aj knaz
aspon by ste mali ciste svedomie, ze ste spravili co ste mohli
urcite to zle vplyva aj na deti, ked to vidia
pripadne za triezva by jej mohol skusit dohovorit niekto, ku komu ma respekt - kamaratka z detstva, jej surodenci. na vasa ako na deti asi neda

123salamandr

veru tak, byvat nemaju ist kam.

a ja viem, ze sa to vyriesi časom, buď sa prepije k smrti alebo ju zrazí auto...
lenže keď jej nejako my nepomôžeme, to ozaj akoby sme len čakali aký koniec príde.
a ja by som jej chcela pomôcť. bola to úplne iná žena predtým (nenapísala som, že pila príležitostne, ale odkedy umrel môj otec, pije denne a ozaj vela. to je 7 rokov. divím sa, že ešte nemá pečeň chorú.) lenže nejde to rozhovorom ani nijako.
mala už aj nepekné úrazy, ruku trikrát zlomenú a tak, vždy keď bola opitá.
ale na liečenie ju nedostaneme a odborník tiež nič neurobí bez jej spolupráce a súhlasu

Cindy35

myslim ze tu sa naozaj neda uplne nic riesit, pokial ona nebude chciet :-((

asi sa rozhodla pre tento sposob zivota a neviem co by ju mohlo viac motivovat nieco zmenit ako rodina a vnucata :-((

pripadne sa poradit s odbornikom.
pri takom sposobe zivota ze sa denne 3x opije, sa situacia asi vyriesi casom sama :-((
dovtedy by som asi na mieste Tvojho brata uvazovala o inom byvani- co asi ale nie je v sucasnej situacii lahke