Nafúknuté brucho

Príspevok v téme: Nafúknuté brucho
bublinka147

AHOJTE. Už asi 2 mesiace mám problém s nadmerným nafukovaním, ale príčinu neviem nájsť. Nikdy som tento problém nemala, snažím sa zdravo stravovať, cvičím... Všade som sa dočítala len jedno, že by bolo vhodné obmedziť strukoviny a podobné potraviny známe tým, že spôsobujú nadúvanie. Ja som však tieto jedlá absolútne vylúčila zo svojej stravy, a aj napriek tomu nafukovanie neprestalo. Vedeli by ste mi poradiť, pomôcť, čím to môže byť spôsobené alebo čo s tým robiť? Ďakujem veľmi pekne.

mariaR

ja mam velmi dobre skusenosti s riasami, je to určité kombinovane zloženie odporučila mi to kamaratka a môžem povedat že sa mi upravil celý imunitný system vratane problemov ako stolica naduvanie kyselina cukor a dokonca aj klby ma už toklo nebolia,

milli11

Mna isty cas nafukovalo z bublinkovych napojov. Odkedy pijem len cistu vodu a bublinkove napoje si dam len obcas, nafukovanie prestalo, tak mozno ti pomoze aj toto. :)

97Lenka17

activia fakt nie je dobrá pre dlhodobé užívanie, max. tak raz za týždeň.. Ale fakt buď rada, že chodíš na to wecko, ja som raz nebola 3 dni a skoro ma roztrhlo a pritom mi normálne trávi aj všetko , a ktomu som jedla ako parný valec a nič :D

astalavista

No niektorú zeleninu by si nemala vôbec jesť, hlavne kapustu a tie strukoviny. Možno máš narušenú črevnú mikroflóru, alebo jednoducho nedostatok zdravých baktérií a tým pádom zhoršené trávenie. Ako býva v tých reklamách na activiu :D Ale activia vraj nie je taká dobrá, ako o nej tvrdili. Určite sú účinnejšie probiotiká v tabletách, ja osobne som si kúpila biopron, ešte ho neberiem dlho, tak uvidím. Ale cena bola dobrá.

bublinka147

Ano, to som rada, ze aspon s wc nemam problem :))) Ak mi nieco nesadlo, tak to tam sedi uz dost dlho teda... Probiotika beriem teraz cca 2. tyzden, tak uvidim, dufam, ze mi pomozu

97Lenka17

Môžeš byť rada, že chodíš na wecko :) niektorí nejdú aj tri dni na veľkú :) a tak nafukovať, ťa môže z hocičoho, možno ti niečo nesadlo, skús si dať probiotiká, na upravenie trávenia, možno to prejde, alebo nejaký čaj na podporu trávenia :) a papaj všetko :)

bublinka147

Dakujem pekne, to ma vobec nenapadlo, ze to moze mat na svedomi nedostatok zaludocnej kyseliny :) A ten link mi nechcelo zobrazit, tak neviem co tam bolo.
Tie tabletky Betain HCl su len na predpis od lekara? Lebo u lekara som s tym zatial nebola, snazim sa riesit to inymi, mozno prirodzenejsimi sposobmi... Ale ak by betain pomohol, tak by som si ho kupila

sweater*

kedysi som na stravu nejako nedbal jedol co sa mi chcelo, casto som sa prejedal a miesal jedla, a byvalo mi hrozne zle, roky a nafukovalo ma jak balon a teraz je mi asi milion krat lepsie. no ja nejem skoro nic mliecne, resp. len naozaj obcas, malo masa, velmi zriedka pecivo. z bielej muky vobec nic, naopak hory zeleniny a ovocia, vacsinou v surovom stave, dost strukovin a orieskov vseho druhu, zemiaky a ryzu ale to tiez nie denne zdaleka, len cistu vodu pijem a ked nejake obilniny su to tie najzakladnejsie co si mozes kupit, ako ovsenne a ine vlocky, nijako nesladene a neupravovane, otruby...

odpovedam

bublinka, je celkom mozne, ze si prezila nejaky vacsi stres, alebo infekciu alebo aj vekom,pripadne dlhodobe branie liekov na lacno (aj obycajne ibalginy znacne poskodzuju zaludok) a to sposobilo pokles vlastnej tvorby HCl - zaludocnej kyseliny a toto je dosledok (ako by ti RNG napisal, potraviny sa netravia ale kvasia a hniju). napr. tu pozri liek.beautywoman.sk, ale neviem ci sa to tu zobrazi. takze jedine zatial doplnat kyseliny a verit, ze parietalne bunky sa zas zregeneruju a naskocia na akuratnu tvorbu. ale niekedy aj nenaskocia uz, tak potom treba brat kyseliny stale. ale nevzdavaj sa, nemusi to byt tvoj pripad, ja tiez musim zatial brat betain HCl, ale zaroven sa snazim regenerovat zaludok a myslim, ze sa mi to podari :)

bublinka147

Jasne... No neviem, co by som este mala vypustit z jedalnicka, pripadne doplnit, aby som sa toho problemu zbavila.