Škodlive latky v kozmetickych pripravkoch

Kleopetra

www.dielnickamnohychkras.blogspot.sk je tam tabulka so skodlivymi latkami, niektore info musim doplnit, ale myslim, ze je pomerne obsiahla. Pomohli by mi konzultacie s chemikmi - kozmetikarmi, ak by sa taki nasli...
Nenechajte sa odradit mnozstvom chemickych nazvov, da sa v tom po case zorientovat a zapamatat si ich. Kozmetiku si robim sama - je to uzasne! Zacnite aj vy. Rada poradim, co som zistila. :-))))

alicik3

dobra tema. kozmeticky priemysel je celkovo strasny odrb zalozeny na reklame a peknom obale, o tom by sa dalo dlho. vzhladom na chemicke zlozenie kozmetiky sa ale zainteresovani musia strasne bavit, ak to teda fakt nie je konspiracia, aby boli zarobky stale vyssie. lebo uz len podla toho, co do toho davaju, musia vediet, ze napr take produkty proti akne sposobuju akne atd.

RNG

Nuz ja ziadnej z kozmetickych firiem neverim, lebo davaju do kozmetik plno chemikalii, ktore by si nemohol zjest pre skodlivost, ale cez kozu mnohe z nich do tela aj tak preniknu.Preto si vyrabam sam kremy, zlozene len z jedlych zloziek a potravinovych doplnkov. To je naozajstna ochrana a vyziva pre kozu a podkozne vrstvy, ked to prenikne transdermalne.Pozri cez Google.sk na rng prirodna kozmetika. Tam som uviedol nejake zlozky na take kremy, co mam oskusane.
Aj tie najlepsie firmy, ktore tvrdia ze pouzivaju same prirodne latky ich nemaju v kvalite "jedle"
A uz vobec nie "koser"

drôt

AVON stiepi atom? Tak toto je perla, to si zaznamenam do zosita, kde zbieram neuveritelne nezmysly..
ak si mi chcela vyrazit dych, tak sa ti to podarilo :-DDDDDDDDD

ektoplazma

Sú tam samozrejme aj oveľa menšie náklady na výrobu, ale možno to funguje aj takto: kúpiš si krém - po istom čase dostaneš ekzém - ideš ku kožnému - dá ti na to nejaký liek - kúpiš si ho v lekárni - zarobí na tebe aj farmaceutická spoločnosť :) Nečudovala by som sa keby sú prepojení...teda ja konkrérne som si istá že sú :D

Oni tie látky sú určite úradmi kontrolované, ako hovoril Klasik12321, ale nikto neskúma to, ako interagujú v organizme a aký to má vplyv na zdravie. Veď priemerná žena denne použije minimálne 5 kozmetických prípravkov, samozrejme je to často oveľa oveľa viac...

amanda23

ja mam tiez priserny pocit z antiperpsirantov, koli hliniku, ale co narobim, ked sa velmi pod pazami niekedy potim, deodoranty a mokre vreckovky nestacia a tie mapy na obleceni su desne niekedy...
Inak niektore kozmeticke spolocnosti narabaju aj s velmi nebezpecnou nanotechnologiou, osobne si myslim, ze je proti prirode stiepit atom, co robi tato technologia, niekde som citala, ze Avon to prevadza, ale urcite ich je viac....

wanda 63

dakujem za odpovede. takze ten paraben urcite, ale aj aluminium sa mi nejako nepozdava... problem je v tom, ze neviem, co comu skodi a takisto si myslim, ze vacsina ludi tym nazvom v zlozeni nerozumie...
preco sa to tam vlastne musi dat, ked to ide aj bez toho ???