Velmi citliva koza

Príspevok v téme: Velmi citliva koza
jay

Zdravim vsetkych diskutujucich a chcem sa na Vas obratit s mojim problemom.

Mam 23 a poslene cca 3 roky som si na sebe vsimol taku zvlastnu vec. Staci sa mi len nechtom skrabnut (hlavne na chrbte, pleciach a prsiach), alebo osuchnut o stenu a moja koza do minuty zareaguje zacervenanim a cervenymi napuchnutymi sramami, ktore svrbia a skrabanim sa to len horsi. Jedine co pomaha je len nejak to vydrzat, alebo ked je to vecer ist spat. Niekedy mi to neda a proste sa poriadne doskrabem, necham to take napuchnute a zas do polhodiny-hodiny je to OK. Mozno to neznie nejak vazne ale naozaj ma to trapi, mam s tym problem aj v lete a tak.

Dal som si robit alergologicke vysetrenie, ale nic nezistili jedine slabu alergiu na plesne. Obvodna doktorka mi pred casom povedala ze to je len nejaka zvysena citlivost, ze kazdy ma nejaku hladinu a niekomu sa toto robi uz pri horucej sprche.

Mavam obdobia ked je to ok , ale mavam obdobia ked ma to pravidelne trapi. Rad sportujem, casto aj v prirode, a uz si ani nedokazem predstavit ze by som si v lete bez tricka lahol do travy.

Snazim sa dostat znova ku koznej ale ta objednava az na polrok do predu, alebo radsej by ste mi poradili alergologiu? A co im vlastne povedat ? :)

Ako som spominal alergie ziadne nemam, kvoli precitlivelosti nepijem ani mlieko, pravidelne darujem krv a vysledky mam v poriadku.

Ak niekto mate skusenosti, alebo ste o tom poculi, najlepsie ako s tym niekto nieco spravil, velmi ma potesite. Diky :)

Jay

house

Natieraj sa vatou studenym odvarom z harmanceku.Mozes pouzivat aj krem denne sa natierat Kamillom, dostat v drogerii, krem na ruky Kamill.Mozes si urobit aj kupel vo vani (vlazny).
Uvidis.Priroda lieci.