Ludia sa mi smejú

Príspevok v téme: Ludia sa mi smejú
precojetotak

zdravim som mladá zena ktora mam nad 20 rokov a jeden problem ktoremu nechapem a nepochopim...ktory som mala od malicka. Vzhladom na to ze mam 173 cm a 53kg mam utle plecia a celkom tenke ruky a nozky co nieje hendykep pretoze mam vacsi zadok a boky co je k mojmu veku normalne primerane a zenske napr. (chlapom sa to na mne vzdy pacilo) nikdy som nemala problem s vahou mame to v rodine v genoch,nemam ani zlu postavu no stalo sa mi ze som isla po meste min rok cez leto mala som kratke nohavice a kotnikove letne cizmy a nejaká zena ktora prechadzala okolo alebo dievca sa zacalo schuti smiat a zacala komentovat pred svojimi dalsimi dvoma kamaratkami- ze ake mam tenke nohy vraj sa to nehodi do mojich topanok a je to hrozne atd. a to este pred mojim priatelom nasledne sa chichotala a hlasno ohovarala aj ked nebola ani konkurentka ale hrozne sa ma to dotklo pretoze som si myslela ze sa mi smiali len v detstve za to ze som chudsia) potom som to prekusla a snazila sa zabudnut na to

A dnes zase kracala som po meste a nejaká zena starsia o dost (mala aj male deti a isla s kamaratkou )- sa viditelne(aby som to aj ja videla) zacala otacat na mna a upozornovat svoju kamaratku na to ake mam nohy ked som sa spytala ci maju nejaky problem boli ticho a ako kracali stale sa otacali cestou a zhrozene to rozoberali,kritizovali... co je paradox nemam az take extremne tenke nohy, praveze vobec niesom od normalnych trocha chudsie, ale pride mi to ako keby som bola ten typ cloveka na ktoreho zvyknu utocit- ten terc pre ludi, preto tomu nechapem preco sa mi ludia smeju ked ja nikoho neriesim neohovaram a spravam sa k ludom dobre. strasne sa ma to dotyka nemala som nikdy komplex z vyzoru som nekonfliktna,viem sa pekne obliect a upravit a nikdy som nemala problem s chlapmi o zaujem z ich strany a ked mam posudit samu seba patrim tym lepsie vyzerajucim do tvare a aj postavou, nemyslim si o sebe nic viac ani nic menej. kazdy clovek by mal poznat svoje prednosti a taktiez nedostatky... pochopim ze v detstve max v puberte sa mi smiali ze som chuda ale v dospelosti? dospelí ludia a este viditelne.. asi zo mna vyzaruje nejaka zla energia ale neviem vobec preco a co mam s tym robit taketo veci ma vedia strasne ponizit a sklamatpotom si malo verim a to je na cloveku vidiet. preco ludia na mna viditelne utocia a smeju sa mi z mojich noh preco ma ako keby chceli provokovat ked ja nikomu nic zle nerobim? ked ja som na tom relativne dobre s mojimi nohami v porovnani s inymi zenami. nechapem to vobec ani by som to neriesila keby nemam s tym skusenost...velmi mi je to luto a vobec neviem preco je to tak a preco PRAVE JA ako keby som bola nejaka iná... ako sa mam s takym niecim vyrovnat ja nechcem aby ma ludia bezdovodne ohovarali a smiali sa mi este tak aby som ja o tom vedela aby ma ponizili aby som sa citila trapne sama pred sebou a este aj pred vlastnymi kamaratmi a kamaratkami, priatelom...je mi to hrozne luto priam mi je na plac zacinam mat komplexy, aky dovod maju cudzi ludia na to aby sa mi smiali :(((

Katkaaa

Je to tak, lebo ľudia vedia byť *dioti.
Teda, čo som si zatiaľ tu prečítala na základe toho mi napadlo, že sa ťa to vie dotknúť, pretože si sa nevyrovnala s tým že sa ti posmievali, a preto, a keď si teraz dospelá, môžeš si to všimnúť a môže ťa to práve preto zabolieť.
Ale nie je chyba v tebe. Viem, že toto je starší príspevok, ale ma to zaujíma, tak píšem.
Ja sama som bola na druhom stupni šikanovaná kvoli výzoru, tak najlepšie viem ako to je, aj keď tebe sa ''len'' posmievali. Je to odraz toho, že to sú diablove skutky, pretože vie, kde ťa to zabolí, tak tam naschvál zaryje... Ja sama som sa s tym ešte nevysporiadala, neviem, ako to je možné, že ľudia, deti na druhom stupni su taki zli, a že ľudia vedia byť nesmierne zlí... Pre ufrflancov, ..niesom rozmaznaná, ...keď ti niekto dá päsťovku do ksychtu, asi mu za to nepoďakuješ; alebo, keď ti podloží nohu a ty spadneš, nepôjdeš ho za to objať,že.
Nevedela som si to už vtedy vysvetliť že prečo mi to robia, trvalo to nekonečné 3 roky a myslela som si, že predsa som len ja na vine. Teraz viem, že to nebola pravda. Svet a ľudia sú hnusní, lebo diabol je hnusný. A na to nepotrebuje žiadnu príčinu. Robí zle, lebo JE zlý. A ľudia sú jeho otrokmi, otrokmi hriechu... Riešením je evanjelium Kristovo :)
Mne stále až akoby klalo oči zo všetkej tej zloby a neprávosti čo som za 31 ročný život pozažívala a najmä v posledných rokoch.. Ale verím tomu, že Boh je lepší, a že Jeho dobré premáha a premôže to zlé, a zjaví svoju slávu najviac tam, kde diabol sa najviac snažil doslova vybagrovať a zničiť človeka(!)... ;-)

Ferko1

Ja by som ti poradil aby si to ignorovala.. Myslím že ten pán vyššie čo hovoril o tom potláčaní má úplnú pravdu?je to tým, že sama sa s tým nevieš zmieriť, tak to v sebe potláčaš a ktokoľvek kto mieri na tuto tému, tak sa ťa to dotkne? je to normálne samozrejme aj ľudské? Napríklad mne sa všetci smejú že som čierny, potláčam to v sebe a keď niekto o tomto hovorí alebo má nejako urazí či už priamo alebo nepriamo aj tak sa ma to vie strašne dotknúť ?ale prejde to a o deň som zase ok.. A no poradil by som ti že ak máš pri sebe človeka, ktorého máš nesmierne rada a ktorému veríš tak chod za ním, určite ti pomôže a upokojí ta...

Iveta Michael

precojetotak

no práve pre toto ... ženy sú veľmi závistlivé a jednoducho ti závidia tvoju štíhlu postavičku a pekné nôžky..

..a ty im takto nerozumne dovolíš aby ťa zdeptávali?
zaraď spiatočku a to hneď, svojim rozumom si musíš uvedomiť že je to nežičlivosť a závisť,nič viac..aspoň ja to takto vnímam,netráp sa dievča zybtočne ak nemusíš..drž sa:)

mifor

No bóže, mne sa zas v detstve vysmievali kvôli nízkemu vzrastu. No a nedávno nejaké decko, keď ma zazrelo začalo kričať na mamu, Pozri aká malá teta! Keď si ho tá mamka nevie vychovať, aby sa neposmievalo ľuďom, čo majú o pár centimetrov menej, je to ich problém, nie môj! :-)

macicka :D

Nad týmto sa vôbec netráp, nikto nemá právo sa Ti posmievať. Mne sa ľudia smejú kvôli mojej chôdzi, vôbec neviem prečo, podľa mňa je úplne normálna tak tomu nerozumiem, samozrejme aj mne je vždy smutno keď sa smejú a ešte tak aby som to počula... Ale snažím sa nevšímať si to aj keď je to samozrejme ťažké. NORMÁLNY človek by sa Ti verejne neposmieval, to je len tá ľudská sprostosť. Nech im tá škodoradosť padne na úžitok.

Dadula56

Nie len TY si terc. Kazdemu sa uz niekto za nieco posmieval, aspon v detstve a vacsina ludi si vypocula komentare na seba aj v dospelosti. To vobec nie je o tom, preco ty si terc a ako nim nemas byt ale o tom ako sa vyrovnas s tym, ze na teba niekto ma poznamku. Ak sa ti za kazdou takou poznamkou zosype svet, tak budes cely zivot trpiet. Cele je to o pristupe. Nemozes byt pre kazdeho najkrajsia, najlepsia, nemozes kazdemu vyhoviet. Takze sa s tym zmier a vykasli sa na to.
Doubledog pise velmi dobre. Ty jednoducho nie si vyrovnana sama so sebou, nemas dostatok nadhladu a sebavedomia, aby si to prepocula. Clovek je non stop vystaveny kritike a treba sa naucit si zobrat tu konstruktivnu k srdcu a tu nekonstruktivnu uplne opomenut.

nirv

Bože už sa tým toľko netráp. Nabudúce sa zas nejaké kravy ti vysmeju za niečo, co je na tebe výrazné, lebo vyzeras ako ľahký terč a vedia že si to môžu dovoliť. To sú ľudia, ktorí žijú z negatívnych pocitov iných.

precojetotak

doubledog a esate jedna vec...samozrejme ze viem ohodnotit aj zensku krasu a ked ma niekto pekne nohy,tvar,alebo celkovo tak zavidim...ale v dobrom slova zmysle

precojetotak

doubledog lenze ja som spokojna so svojimi nohami, teda nieje to moja prednost ale ani nedostatok...jednoducho podla mna su uplne vporiadku...som od malicka chuda, alebo lepsie povedane stihla. niesom ziadna vychrtlina. preto to nechapem...keby som bola nespokojna tak to chapem a neriesim nedotkne sa ma to lebo by som bola zmierena s tym ze je to tak,ze ano maju pravdu a zasmeju sa mi...ale ja nevidim dovod preco sa zasmeju ked si to sama nemyslim..a nie len ja kamaratky mi vedia uprimne povedat-to si nedavaj nesedi ti to alebo to si daj robi ti to pekne nohy alebo zadok...(priklad) ked sa im nieco nepaci tak to jednoducho povedia ale mierne radsej v dobrom..no nikdy mi nic nepovdali na nohy..ano mam ich tensie to viem sama ale nieje to ziadny extrem...videli ste nejake modelky napr michaela kocianova? videli ste ju nazivo? aka je tenucka a predsa jej sa nikto nesmeje pretoze je krasna a uspesna zena aspon teda podla mna...lenze ja sa nepohybujem v brandzi modelingu..som normalne obycajne zijuci clovek... a preto ma to trapi lebo v mladosti sa mi smiali, ze som strasne chuda no v dospelosti som to necakala..necakala som ze sa to niekedy stane ked uz mam vyspele zenske crty no za to ze mam chudsiu a utlejsiu postsavu aj tak sa najde niekto kto si neodpusti ustipacnu poznamku na moju osobu resp. akurat moje nohy..vtedy zacinam rozmyslat preco.. preco prave ja som pre nich ten terc

doubledog

ludia, ktorych ciny sa ta silne dotykaju, maju vlastnosti alebo prejavy, ktore sama v sebe potlacas.

v tomto pripade to znamena, ze ty sama mas problemy s tym, ze mas tenke nohy a zavidis inym zenam ich nohy.
kvoli tomu, ze tieto pocity potlacas, sa ukazuju inym sposobom, cez situacie, ktore sa ti deju.

nie si sama so sebou vysporiadana, takze najlepsie urobis, ak nebudes riesit to, ci ta ine zeny ohovaraju, ale pozries sa na svoj problem priamo.

neries inych, ries seba.