Psychiatrické liečebne

Príspevok v téme: Psychiatrické liečebne
aloevera

Ahojte,
viete mi niekto povedať, ako funguje umiestnenie človeka do liečebne? Viem, že treba mať odporúčanie od psychiatra, je to tak že on sám vyberie miesto alebo si môže človek sám povedať kam chce ísť? Máte nejaké skúsenosti kam by bolo ísť lepšie pri depresii? Čítala som tu nejaké sťažnosti (skôr kliadby) na Pezinok.. A má tam človek možnosť si oddýchnuť pri dennom režime, alebo pra´vo povedať že nechce ničeo robiť, zúčastniť sa? Bývajú pacienti nepríjemní, šikanujúci a podobne?
Ďakujem

Emilim

Ja som bola vo Velkom Zaluzi. Bola som tam k voli nastaveniu liekov, doma som mala po liekoch tie vedlajsie ucinky a tam mi pani primarka trafila lieky, ktore beriem doteraz. Bolo tam dobre, bola som tam 2 mesiace, chodila som do dielne, kde sa vysivalo, robili vankusiky a este som chodila cvicit, lebo ma bolievaju krize. Po mesiaci liecby ma pustili na vikend domov na priepustku, ze ako sa budem citit doma, ci zvladnem pracu. Ja som sa tam mala dobre.Aj v jedalni sme sa menili pri chystani obedov atd.Potom sme sa menili aj pri umyvani riadu. CHodili sme aj von do dediny.

plachta

Nemáte ešte niekto nejaké historky? Alebo neviete povedať, ako je to s osobnými vecami, alebo aké typy vecí zabavujú?

luciano

RNG, ty si sa liečil v PL? A ako si znášal lieky, keď si taký nepriateľ medikamentóznej liečby psychických chorôb?
A ako si spokojný s MMS?

.weird

haha, az "RNG" dal teme tu spravnu bodku! :DD
(niekomu asi lezi pan v zaludku - mozno by to chcelo doplnit traviace enzymy?)

edmont 123

ja som bol na antolskej v BA a bezný den vyzeral takto :

2/3x denne diazepam + dalsie tazké sedatíva

23,5 hodín denne lezanie a pozeranie do steny
0,5 hodiny zhruba ranajky,obed,vecera

spolubývajúci na izbe boli dvaja, jeden tazky alkoholik, druh bral heroín, ja som bral pervitín

vzdy ked som reptal ze chcem ist od tial prec, tak prisli pakarenske gorily a dali mi sedatíva a zasa som len lezal celý den

xirenka1

ahojky,ja som 2 krat lezala v trencine a nedam nanho dopustit,je tam dobre,kludok od rana do 9 mozes bit vonku v takom parciku,tam sa aj dobre porozpravas s ludmi co maju podobne veci...

perina

Pezinok väčšinou nemajú rady PPPečkárky, pretože je tam prísny režim. Bola som tam s depresiou a celkom v pohode. Režim však bolo potrebné dodržať, pretože tam fungoval tzv. bodový systém a pri neučasti sa sťahovali body, ak došlo po určitú hranicu, zrušili sa vychádzky.