Som navzdy stratena?

Príspevok v téme: Som navzdy stratena?
stratttena

Ahojte,tak ja neviem ani ako zacat.Vsade kade chodim,robim sama sebe problemy.Je to strasne,posledne 3mesiace sa citim hrozne,velmi smutne.Mam este 2roky na strednej a uz tam nevladzem chodit,neznasam to,blicujem kazdy tyzden,ucitelia mi predvcerom oznamili,ze ma nebudu klasifikovat lebo som ´beznadejny pripad,ktory si neda povedat´.Ale ja hladam len trochu pochopenia.Kamarati sa o mna vobec nezaujimaju,som zistila...Stale sa im snazim dat najavo,ze mi je velmi zle a oni sa somnou ani nestretnu a neporozpravaju.Strasne mi chyba pozornost.A nenachadzam nikoho komu by som verila.Rodina mi stale hovori,ze som ´poriadne cislo´,ale to je asi tak cela utecha!Tak som zacala po veceroch pit alkohol.Mam 17 a nechcem to robit.Ale vtedy sa citim slobodna.Prosim vas aspon nejaku utechu keby ste mi dali dakujem

Monika790

Prosim prestan s alkoholom kym sa da,naozaj ti radim.Si mladucka,vsetko sa nadobre obrati len treba aj seba preprogramovat.Drzim palce

TinaM

Zaskolactvo je len volanie o pomoc a pozornost, alkohol tiez. Ale tym nic neziskas, skor este viac stracas. Ucitelia nemaju radi problemovych ziakov, ktori sa v skole ani neukazu, lebo im na nej nezalezi-preco by potom im malo zalezat na tebe? Tvoji kamosi su nanic, s tym sa asi musis zmierit a najst si nejakych inych-ale to sa ti asi tazko podari, ked len blicujes a po veceroch chlastas. Bohuzial, v rodine zjavne tiez nemas podporu, asi ta dost zanedbavaju, ked nad tebou len mavnu rukou. Ale uvedom si, uz si dost stara na to, aby si vedela, ze tym, ze robis "zle" a naprieky, nikoho k sebe nepritiahnes, ale ludi odhanas. Mas problem a chces,aby ta ludia pocuvali? Zmen svoje spravanie, daj aj ty inym najavo, ze ti na nich zalezi, nelutuj sa stale a nestavaj sa sama do pozicie "strateneho pripadu". Ked sa uprimne s niekym dospelym porozpravas (bez odvravania a drzosti), tak ta urcite budu pocuvat. Musis zmenit pristup.

sorrento

Ja tiež myslím, že je to depresia, ktorá sa dá liečiť /nie návykové AD/
Alkohol je VEĽMI ZLÉ riešenie. Uroby náladu, vzápětí depresie zvadsi, aj je pravdepodobnosť k závislosti.
Cez Veľkonočné sviatky choď do kostola, popros dobrotiveho Boha aby sa to v tvojom živote zmenilo. Nech tí Pán pomáha.

zvedavka

tiez som az po skole zistila, ze tam bola vlastne zabava, sloboda, bezstarostnost, aj zodpovednost bola mensia. skola ma vela plusov, ale zvycajne na to prideme, ked nas po nej zacne okopavat tvrdy zivot.
hned by som sa do skolskych lavic vratila. urob co mozes, aby si skolu skoncila, moze to byt jeden tvoj ciel, lebo ako vidim, ciel zatial nemas, a zivot bez cielov, mensich alebo vacsich, je nenaplneny a pritahuje depky

Mimulus

Ak nemáš pozornosť teraz tak ako ju chceš mať neskôr keď skončíš školu? Viem možno som to napísal trošku tvrdo ale pokiaľ nemáš dobré výsledky v škole, priateľov, kontakty, peniaze, pokiaľ nevyzeráš ako umelá tak v dnešnom svete nemáš po škole čo robiť. Teda ak nebudeš šikovná a nezbalíš nejakého zbohatlíka :)
Ak nie tak ti ostáva už len dúfať, že si nájdeš zamestnanie a ak si ho aj nájdeš tak zvyčajne ti zamestnanie ukradne všetok voľný čas. Nie je to až taký skvelý pocit ak chodíš od rána do večera do práce + víkendy a nemáš čas vôbec na nič. A keď už aj máš tak máš tak málo peňazí, že jednoducho nemôžeš nič. Snaž sa chodiť do školy kým môžeš - je to totiž najkrajšie obdobie v živote a hlavne slobodné. Potom už slobodu mať nebudeš.

Sejla

Nie, nie si stratená navzdY, počkaj si do 18tich, dovtedy sa snaž chodiť za školu len dovtedy, kým si klasifikovana, snaž sa mat co najlepšie známky na konci roka a zmaturovat do co najlepšieho priemeru, môže sa ti to v budúcnosti veľmi zísť. Po 18stke a po škole bude všetko inak, ver mi, spravis si svoje súkromne detstvo v dospelosti, budeš sa o seba starať sama, pracovať, študovať a uvidis tu slobodu, možnosť voľby, skvelý pocit. Drž sa!!

krajkovana

urcite nie si stratena,len prestan v prvom rade pit, lebo potom si skomplikujes cely zivot pred sebou. dalsi problem zvycajne nepomoze riesit uz existujuce problemy. a potom si najdi psychologicku. mozno mate jednu aj na skole. ja som rada chodila za mojou. aby som ten pocit, ze chodim za psychou vnutorne zvladla, hrala som sa, ze ja chodim vysetrovat ju :D a to mi pomohlo tam ist. a ona pomohla mne. urcite to zvladnes, z toho ako pises vidno, ze si jedno inteligentne a bystre dievca, nie chudera, ktorej je vsetko jedno. a to je tvoje velke plus