Hrozné vlasy

Príspevok v téme: Hrozné vlasy
LanaLou

Dobrý deň,

prišla som sa sem s vami poradiť ohľadom mojich vlasov... Po tejto zime Sú totiž HROZNÉ- suché, lámavé a akoby pokrčené, nedajú sa upraviť, lebo nedržia tvar a naberajú objem, keď je vlhko. som už zúfalá a neviem, čo s nimi :( Dnes som bola u rodičov a mamka pri pohľade na moje vlasy len zalomila rukami a okamžite ma ťahala do kúpeľne, vraj, čo to s nimi robím že ich mám také strašné. Priznávam, aj ja som si už všimla, že niečo s nimi nie je v poriadku, ale teraz, keď si to už všímajú aj ostatní, je čas to riešiť.
Nikdy som neoplývala krásnymi vlasmi, moje vlasy sú kučeravé a teda prirodzene suché a odkedy si ich farbím, je to ešte horšie. Riešim to vlasovými olejmi, raz za mesiac si robím olejovú kúru- na celý deň si natriem vlasy aj vlasovú pokožku panenským olivovým olejom, stiahnem to do drdola a nechám to pôsobiť... Potom večer zmyjem. Okrem toho majú moje vlasy veľmi zvláštnu vlastnosť- keď dorastú do určitej dĺžky, zlomia sa. To mi na nich vadí asi najviac, lebo už roky túžim po dlhých vlasoch :( Snažím sa ničiť si vlasy čo možno najmenej, používam vlasové masky a kondicionéry po každom umytí šampónom, vlasy si takmer nečešem, len pred tým, než si ch umyjem (inak ich len prečesávam, či skôr rozplietam prstami), snažím sa používať kvalitnú farbu na vlasy, nežehlím ich, nekulmujem, maximálne vyfénujem na miernom stupni, a aj to nie úplne do sucha a nikdy nechodím spať s mokrými vlasmi (no dobre... pár krát sa to stalo, priznávam :D ). Občas, tak raz za mesiac- dva, beriem cca týždeň vitamínové tablety a tablety s výťažkom z kapucínky na rast vlasov.. Už fakt neviem, čo viac by som pre svoje vlasy mohla urobiť. Mamka tvrdí, že za mojím problémom je to, že si ich nesprávne upravujem- vraj by som si ich nemala na noc zapletať do vrkoča. Ibaže keď ich nezapletiem, na druhý deň si s vlasmi neviem dať rady a na miestach, kde sa mi otierajú o vankúš sa mi v nich robia chuchvalce. Priateľ zasa tvrdí, že mám málo vitamínov (o tom teda pochybujem...), nepravidelne jem, žijem v strese a málo spím- no skúste žiť ako vysokoškolský študent inak! :D Čo myslíte, čo je za mojím problémom s vlasmi? A čo by ste mi poradili ako riešenie? Vopred vďaka :)

marinkaj

Ja používam teraz donnu a po šiestich týždňoch som s ňou nadmieru spokojná, mám menej rozštiepených končekov, nevypadávajú mi a vyzerajú krajšie, tak ucelene  Používam k nej aj olejček od glisskur a masku od dove na obnovu vlasov :)

lejdy10

na to sú výživové doplnky aby poskytli vlasom výživu zvnútra a nie zvonku ako šampóny a masky. ja osobne mám forcapil, takže kopu doplnkov stravy je, ktoré ti vlásky oživia a opeknejú :)

LanaLou

Aha, žeby mala moja mamka pravdu a predsa len je za tým to, že si vlasy na noc zapletám?? Skúsim si ich na noc sťahovať do nejakého voľnejšieho drdola a uvidím... Mne by asi nenapadlo si vlasy pred spaním zapletať do vrkoča, ale v nejakom časopise som čítala, že sa tým minimalizuje plocha, ktorou sa vlasy počas spánku otierajú o vankúš... A tým sa vraj menej ničia. Ale ako vidím, opak je pravdou :D

simka111

ja som si asi 5 rokov dozadu umyvala vlasy každy den a mokre plietla na noc, rano mali sice pekne vlny, ale strašne sa mi zničili...

LanaLou

Vlasový olej používam po každom umytí, ale vtieram si ho do vlasov až po tom, čo trocha obschnú, lebo mám pocit, že na mokré alebo vlhké vlasy mi olej vôbec neprilne... A používam ho hooodne, lebo keď si ho dám málo, nevidieť žiaden rozdiel, olej okamžite akoby vsiakne do vlasu a vlasy sú suché ako keby som na nich nedala absolútne nič. Niekedy si olej dávam na konce, ktoré mám najsuchšie, aj každé ráno. Teraz momentálne používam "suchý olej" od Matrix a striedam ho s vlasovým olejom od L´Oréal- neviem si ich vynachváliť, najmä ten od Matrix, lebo nemajú na vlasoch taký ten polepený, mastný efekt, ani keď ho použijem viac :) Hmm o tej kefe z diviačích štetín som už čítala, ale neviem, či by sa hodila aj na kučery... Ja totiž doma kefu z prírodných štetín mám, ale nerobí mi dobre, tak ju nepoužívam. Inak, práve uvažujem nad tým, či nemôže byť za mojím problémom moja úchylka neustále sa dotýkať vlasov. Najmä keď som nervózna neustále si ich "hladkám" :D Ale asi je to blbosť...

gfghc

pouzivaj kefu z pravych stetin z diviaka. je drahsia, ale oplati sa. kupis v DM. po umyti si do vlhkych vlasov vmasiruj trosku oleja, nepouzivaj vela oleja aby si nemala mastne vlasy. vyslusaj profesionalnu kozmetiku ako loreal z kadernickych potrieb. skus masku na clasy kaloos , alebo gestil wonder. vitaminy ako zinok, selen, E uzivaj kazdy den, pravidelne a dlhodobo

ebi77777777

lanalou
ja si ich češom len raz mesačne, teda pred farbením, a ku koncu mesiaca mám už poriadné dredy :D ale super je to mne sa to strašne páči, len potom si ich asi 4 hodiny rozčesávam,,,, ale lepšie takto ako keby som mala krepovitý výbuch na hlave

LanaLou

Ja si ich síce na noc zaplietam, ale ráno ich nerozčesávam :D A češem sa len pred tým, než si vlasy umyjem, inak vôbec... Ale aj tak mám namiesto vlasov kopu neforemného mochu, ách jaj...Pekné usporiadané kučery mám len vtedy, keď mám už vlasy trocha mastné, cca 3. deň po umytí, keď si ich na noc zapletiem. Ale vtedy mi je to na prd, lebo ich už musím umyť :D