Vzťah na dialku - ako dalej ?

Príspevok v téme: Vzťah na dialku - ako dalej ?
kolettka286

Ahojte.. mam priatela, teraz preslo prave 4 a pol roka, co sme spolu . uz takmer dva roky pracuje v zahranici-v Rakusku :( Mam 22 rokov.. on 25.. jeho rozhodnutie-ist pracovat do zahranicia, ma totalne zaskocilo a dodnes s tym nie som zmierena.. kvoli tomu mame neustale konflikty.. prvy pol rok bol hrozne tazky, nemal ani internet.. nic.. domov prichadza tak 4-5 krat rocne.. max na tyzden, ci 4-5 dni .. 3-4 krat rocne sa snazim ist za nim aj ja aspon na tyzden-dva, ale je to tazke, pretoze tiez pracujem a popritom aj studujem externe.. koncim buduci rok Mgr. .. dohodli sme sa, ze po skonceni skoly pojdem za nim .. ale strasne to uz skripe medzi nami-kvoli tej dialke ! proste kto uz bol alebo je v takom vztahu, vie o com hovorim.. chybaju dotyky, komunikacia, nikdy tu nie je kedy ho potrebujem, dlhe vikendy bez neho-aj ked mam kamosov.. ale. priatel je priatel ! v nedelu sme sa pohadali.. povedala som mu , ze je koniec.. odvtedy ma nekontaktuje vobec .. ja ho tiez nie .. obaja sme tvrdohlaví ... na sviatky mal prist domov.. ale este to nebolo iste.. ani neviem, ci vobec dojde. . . a myslim, keby aj dosiel, aj tak by sme sa len hadali .. myslela som si, ze ta dialka nas spoji .. ale stal sa pravy opak .. brutalne nas to rozdelilo ! nikomu neprajem vztah na dialku .. rozmyslala som uz aj nad tym ze dam v praci vypoved, a pojdem za nim ! a najdem si pracu aspon sezonne.. jun-september.. potom skola.. potom zas.. aj tak tu dostavam len minimalnu .. a tam za 4 mesiace by som si zarobila viac ako tu cely rok ! .. a mohli by sme byt spolu .. ci ja uz neviem co by sa dalo robit :(( cele je to take komplikovane.. nepredstavovala som si zivot ako 22 rocna takto :( .. buduci rok je este strasne daleko ! a caka nas aj leto ! z dovolenky zase nic , pretoze nebude mat tolko volna.. a tiez si ho nemozem privlastnit ! viem, ked dojde domov, ma aj kamosov aj rodinu ! nemoze sediet len pri mne :( a aj to ma ubija !!!! .. ani neviem, aku radu chcem od vas .. ked je niekto v takej situacii, nech mi poradi, ako to zvlada.. lebo ja uz neviem, co by bolo naj ..

kolettka286

winki: no tak prave, to je jedna z veci, co mi strasne vadi ! ze mi skace po hlave ! .. ale je to moja vina .. a neviem, ci sa to este da napravit .. ked si uz takto zvykol ..

winki

Tiež mu nemôžeš dovoliť robiť si čo chce s tebou. Ty na neho čakáš hodinu na nete po tom čo odišiel bez slova? Ako jasné, že potom ti skáče po hlave.
Chápem, že ti chýba a chcela si si s ním písať, ale zas čo je moc je moc. A vo vzťahu musíš aj ty mať nejakú autoritu, potom sa s tebou zahráva ako s hračkou a vtedy keď on chce.
Ale zas nie to riešiť nervákmi a hystériou, ale rozumne vysvetliť a povedať.

kolettka286

doubledog: tak mi prosim ta, porad !! ked mu varim, vadi mu to, ze prehanam ! ked mu nenavarim, aj to mi samozrejme vycita ! ked mu nieco kupim, vadi mu to .. ked mu nedam nic, aj to ! .. ked sa o neho staram a zaujimam, prehanam to ! ked nie, zase som zla ! tak co do frasa mam robit ? ? .. ja viem, nemala by som hned skocit, ked on chce ! on mi prezvoni, ja letim na internet ! .. ja mu prezvonim, odpise mi ze nema cas ! .. tak ja neviem, fakt sa snazim, ale .. :( .. asi nemam dost skusenosti este .. ale zas.. o com to je ? striedat partnerov jak salena ? .. ja taka neviem byt ..

kolettka286

winki: tak ano, mas uplnu pravdu ! a gratulujem, ze si bola taka silna a ze ste to vsetko vyriesili nakoniec :)
tak ano, je to pravda. on si musi uvedomit, co chce.. len neviem, ci to co sa nam stalo, uz nebolo privela ! aj ta jeho matka.. ja neviem, ci by som vedela ist niekedy k nim !! a u nas je este ta dialka !!! to tiez vsetko komplikuje ... ja viem, ze jemu je tam dobre. a ked dojde domov, aj vtedy ho idu kamosi roztrhat ..
dam tomu cas ... ked napise, odpisem.. ked nie tak nie... necham ho na pokoji, nech si uvedomi ci pre neho este vobec nieco znamenam ..

kolettka286

winki: v tom mas pravdu ! on mi aj povedal ! keby som na neho srala, urcite by sa ozyval castejsie ako tak, ked ho neustale "otravujem" ..
ale napr. skypujeme raz tyzdenne! vacsinou v nedelu ! aj teraz mi napisal, ze hocikedy mu mam prezvonit a mozme pokecat ! ja som mu prezvonila, dosiel.. potom bez slov odisiel v strede konverzacie za kamosom.. cakala som hodinu ! .. potom akoby nic sa vratil.. a potom ze vecer pokracujeme.. samozrejme sa na to vysral .. lebo zaspal ! a zobudil sa okolo jedenastej vecer a chcel aby som sla na net aj ked vedel, ze rano vstavam do prace ! .. aaa .. a ja take neznasam ! .. proste ked sa nudi, som mu dobra.. a uz som ho neotravovala ani v piatok.. ani v sobotu ! vobec ! napisal mi ze je tu a tu . ja ze OK ja som cely den v zahrade s rodicmi .. a tak bol mily.. pisal ze cim dalej tym viac mu chybam .. lebo vidi ze vsetko je OK.. a prisla nedela a boom.. odvtedy zase ignooree .. fest to iste dookola ! ..

winki

Mala som podobný problém. S priateľom sme sa najskôr milovali ako šialenci, potom prišlo z jeho strany neviem či ochladnutie, ale proste sám zrazu nevedel čo chce a nevedel to vyjadriť, začal chodiť von s kamošmi, častejšie bezo mňa, meškal aj hodinu dve a keď som požadovala vysvetlenie tak bola hádka na svete. Snažil sa mi unikať, vtedy som robila to čo ty a možno aj viac, volala, písala, plakala, nerváčila a efekt? Ešte viac sa stiahol do ulity.
Raz som si povedala a dosť a jednoducho som si začala žiť sama pre seba, išla som von, za kamoškami, neotravovala som ho, nepísala, len odpisovala, nevolala a keď tak len raz za pár dní. Nevypytovala som sa, len keď začal on sám a hlavne som neriešila náš vzťah a brala to čo prišlo.
Toto trvalo asi pár mesiacov. Teraz sme už rok bez hádky a pomaly sú tu plány na spoločnú budúcnosť, ale čo je hlavne? Už si nemusím prosiť slovíčko Milujem ťa, už nemusím vyčítať, že so mnou netrávi čas.
Tak asi toľko.

kolettka286

.. ja len.. chcem, aby si ma vazil ! ked sme sa dali dokopy. bola som ovela ovela silnejsia ! nerozplakalo ma nic na svete ! nic ! .. nepchala som sa mu do riti ! a teraz ? som nemehlo sproste ! .. chcem sa zmenit, nabrat sebavedomie ! .. byt silna ! .. ani nielen kvoli tomu vztahu ale kvoli sebe ! ale ako ? ked ani takemu jednoduchemu chlapovi nie som dobra ! ..a povedal mi, ze aj tak by nikto nezniesol moju povahu ! .. ze teraz ma chce vela chlapov, ale ked ma spoznaju, aj tak ma vsetci nechaju..
ja ho kontaktovat urcite nebudem ! .. nech rozmysla.. a ked mu tak lepsie, tak co uz :(

winki

Ale nerozoberaj čo bude potom. On potrebuje ten čas a oddych od teba TERAZ....a časom sa ukáže, či ťa miluje a chce pri sebe alebo nie. On si to sám musí uvedomiť a evidentne ťa o to v náznakoch prosí, potrebuje si utriediť veci v hlave a tým, že mu vyvolávaš a nervuješ sa ho len ničíš.
Stiahni sa a uvidíš, keď sa vráti tak preto lebo ťa miluje a to bude vzťah o inom....takto to nebude dobré, lebo ty ho tlačíš do niečoho čo on nechce a tak sa bráni a uniká ako len vie. Nevravím, že máš na neho vyrukovať s rozchodom, len sa stiahni. Nevyčítaj, nevykrikuj, keď pojde von ok nech ide keď ti potom napíše tak sa spýtaj no čo ako bolo? čo nové si zažil? ale nie výčitkami. Nefnukaj do telefónu. Obmedz s svoje citové výlevy a daj mu šancu nech prebere iniciatívu aj on.

kolettka286

Agnes999 a winki: obe mate pravdu ! .. myslim si, ze som sprosta ! on mi vzdy povie, ze ho nelubim, lebo ho neviem brat aj s jeho chybami, ze ja milujem nejaky vysnivany obraz, ktory on nie je a ani nikdy nebude ! .. ale take chyby, pre boha ! to mu nebude nikto normalny tolerovat podla mna ! nikto ! .. ina by ho uz davno poslala kade lahsie ! ..
winki mas pravdu ! ale podla mna.. odkedy je mimo SR ma tolko slobody, kolko len chce :D ja viem, on mi napise.. a co potom ? mam sa tvarit akoze nic ? vsetko on ma diktovat ? vtedy si budeme pisat ked on chce ? ja uz nechapem cele.. :( .. je to ako bludny kruh ! ..

podvadzat ma urcite nepodvadza ! vela hroznych veci mi spravil, ale viem, ze toto by neurobil ! .. nevedel by sa mi pozriet do oci ! .. to nie.. az tak mimo z neho nie som, ze by som nevedela, ze ma podvadza !

viem, ze som este mlada ! .. mohla by som mat hoci aj dnes ineho ! .. ale :( .. mne je tak tazke to cele zahodit.. nevediet o nom nic.. aa .. :((

a jeho vyhody ? hmm.. to sa ma uz vela ludi pytalo .. asi taa trpezlivost, co ku mne ma ! a ked ma miluje, tak miluje velmi.. niekedy kupi aj kvety.. a 3x mi napisal basnicku :D :( .. je to moj prvy.. asi preto ta zavislost :( .. ja naivka som si myslela, ze prvy aj posledny :D . vzdy zijem v rozpravke... uz by bolo nacase zobudit sa ..