Zomrel mi psik, čo mám robiť

Príspevok v téme: Zomrel mi psik, čo mám robiť
smutný psík

Zdravím,Kúpila som si yorshika,bolo šteniatko od množiteľa.Vystrašeny,špinavy škaredy,ale mal studeny noštek, a nadherne očička,a to bolo ako rana do srdiečka,proste som ho nemohla nechať v tych podmienkach kde žil.Trvalo ani dve hodinky u nás doma, a z bojazliveho,špinaveho škaredeho šteniatka,ktore nikto nechcel,lebo sa nevydarilo,bol odrazu krasny čisty,psik,ktory už nespal v špine,ale s nami na posteli,den za dnom sme sa do neho zamilovali,a naučili,že človek vie aj pohladiť nie len hodit jedlo a odisť,ibaže po dvoch týždňoch zomrel,večer ešte skakal,z posteli na zem,radoval sa,a rano už len nevladne ležal,zaspal naveky,Je to smutne a ťažke,najme pre moje dve detičky.Neviem,čo mám robiť,chovateľa ako sa nazýva,nemožeme kontaktovať,lebo je nedostupny,nemám ani kupno predajnú zmluvu,proste som nevedela že aj take niečo treba,Prosím,poradťe mi,ako mám postupovať,nechcem peniaze,ale šteniatko,mám právo na noveho psika???
Nikdy viac by som už neurobila takú chybu,že podporim množiteľa!!!!!

Deria

Super, ze si si vzala potom psika z utulka! Je to najlepsia terapia. Takmer kazdy majitel, ked mu psik uhynie,nechce pocut o druhom ani za svet. Takisto som ja nechcela hned druheho psika, ked mi moja milovana Lajka navzdy odisla. Tiez som pocitovala akusi zradu voci nej, ked si vezmem druhe psica....ale to je samozrejme hlupost. Vsetko je to len o tom, z akeho pohladu to berieme. Povedala som si, ze Lajke je uz dobre a teraz fnukam len nad sebou a kopu takych Lajeciek trpi zimou, hladom a samotou, treba pomoct dalsiemu psikovi. Asi o 10 dni som mala dalsie chuda doma, ktore potrebovalo surne pomoc. Moju Lajku som nezabudla a nikdy nezabudnem ale Aika mi pomohla moju bolest zmiernit tym, ze ma od mojho zialu odputavala a mala som dobry pocit, ze som dala domov zase jej, ktora bola taka vdacna. Hovorila som jej, ze teba mi poslala Lajka, aby som nebola smutna a teraz pozera na nas zhora a tesi sa...atd,atd... Mne to velmi pomohlo.

MultiLevel

Deria, bolo a velmi. Umieral mi doslova v naruci, bali sme sa podat mu tie kortikoidy, lebo "ved veterinar povedal, ze nesmieme". Dali sme mu infuziu, mozno stacilo podat este ten cipok a bol by psik medzi nami.... Mozno by sa mu po tych cipkoch este viac pohorsilo a zas by sme sa obvinovali, ze sme neposluchli veterinara. Ktozvie. Utesujem sa aspon tym, ze psik mal pekny zivot, ze sme sa mu vzdy naplno venovali. Na veterinara mame tazke srdce, ale bohuzial povedal, ze kedze psik bol stary, ze jednoducho cosi take ako uhryznutie vretenicou nemohol prezit. Nechceli sme mat s nim uz nic spolocne, tak sme si len mlcky zobrali psikovu kartu od neho a ked sa ma niekto pyta, aby som odporucila na SR veterinara, o tomto hovorim aby ho obchadzali z daleka.
Nahodou som sa par dni po smrti psika dostala na stranky jedneho utulku a hned sme si zobrali dalsieho chlpacika. Nie ako nahradu za toho pred tym, ale ako sancu dat novy domov a pomoct zvieratku. Pre nas bola aj toto forma "terapie" po tomto hroznom zazitku

Deria

MultiLevel, tomu sa hovori slempiarstvo najvyssieho stupna, takeho veterinara by som zavrela do basy. To nie, ze chcel pomoct a nepodarilo sa, on to proste zlahcil. Muselo to byt pre psika aj pre vas hrozne.

MultiLevel

Atik, havka uz nic neboli....viem co to je ked ti umrie psik. Nasho asi pred rokom pokusal had a pretoze bol uz stary,neprezil to. I ked, doteraz nevieme zabudnut na to, ako velmi odmerane a neochotne k tomu pristupoval veterinar :( Volali sme ho k psikovi,pretoze sme nemali v tom case auto. Sucho skonstatoval, ze pes sa z toho dostane aj sam. Ze mu nemame nic davat a nechat ho tak.Pytali sme sa ci mu nemame podat kortikoidy, povedal razne ze nie, ze on je veterinar a nie my. Psik po chvili od telefonatu umrel, udusil sa. Clovek cosi take nezabudne, ma to pred ocami, stale sa pyta preco sa to muselo stat, ci sa mu fakt nedalo pomoct. Je od toho rok a stale to neprebolelo. Viem, ze tomu pomoze dlhsi cas, tebe aj nam. Teraz sa mozes v duchu so psikom rozpravat a aj ked je to cerstve, mozno pomoct inemu psikovi z utulku. Nepovazuj ho vsak za nahradu za toho pred tym! Skor poskytni domov zvieratku, ktore sa mozno nikdy nemalo tak krasne ako to tvoje, ale moze dozit pekne roky prave u vas :)

Deria

Atik, to mi je luto, ze ta tvoj havinko musel navzdy opustit.:( Ale uz mu je dobre a nemusi sa trapit. Mal pri tebe iste krasny zivot a v tvojom srdci bude stale s tebou. Vsetko raz preboli, chce to len cas.

atik

Dňa 6.12.2014 zomrel môj najvernejší a úprimný psík Arthur mal desať rokov a celý život nebol chorý tešil nás svojou prítomnosťou a my sme ho lubili ako sa najviac dalo posledných desať dní bolo však ťažkých diagnostikovali mu rakovinu pankreasu trpel jeho pohľad prosil o pomoc a tak zaspieval navždy celý čas.som bola s ním a šepkala.mu bude dobre, všetko bude dobre a plakala ako malé dieťa nikdy na neho nezabudnem

Nechápem pre

Ja som veľmi nešťastná lebo mi 2.5.2014 zomrela mačka bola to dobrá mačka mala som ju od mačiatka ked sme ju našli vyhodenú v lese.A som veľmi smutná že také dobré zviera musí umrieť.

Deria

No fajn, Erik, ze sa s tym vyrovnavas. Viem, take veci sa nezabudaju ale zivot ide dalej a Hugo bude v tvojom srdci stale s tebou. Mozno si zoberies z utulka nejake psica, ktore ti bude vdacne, ze si ho pritulil.(?)Huga ti nenahradi ale je to pekny pocit, pomoct nejakému chudakovi a odputa to od zlych myslienok.

erik662

Ahojťe ľudia od tich mesiacov čo mi zomrel pes zvladam to dobre nesom až tak smutny ale preživam to Dakujem tim čo ma povzbudzovali ....