Vraj takmer genialna

Príspevok v téme: Vraj takmer genialna
krumpel1111

ahojte, chcem sa opytat. Moja sestra ma 17 rokov a mala problemy s bulimou. Bola u psychologa a ten jej vraj robil testy a povedal že ma iq ako 1,5 % obyvatelstva na zemi a že je takmer genialna. Pritom mne vobec nepripada že by bola nejak zvlašt chytra. v škole ma trojky a robi blbosti. Može to byt pravda?

Slecna A.

RNG, presne :)
Tiez som si vsimla u mnohych spoluziakov z umeleckej VS, ze hoci su uzasne nadani, talentovani a mnoho raz mali aj vysoke iq, ze v beznom zivote zaostavali. Jeden si napriklad nevedel urobit kavu, prosto nevedel, ze k tomu treba kavu, cukor, horucu vodu...ale skladal take pesnicky od malinka, zee...a takto by som mohla dat vela prikladov.
Ja si napriklad myslim, ze do zivota treba byt prakticky, hoci tu pred nedavnom bezala diskusia, ze napriklad prakticka zena rovna sa domaca putka. Co je samozrejme blbost, za to ze zena vie ovladat sporak a vysavac, neznamena, ze je hned zienka domaca :D

RNG

Co som pozoroval, ze obvykle ludia s vysokym IQ sa rychlejsie ucia, teda ked maju zaujem.
A niektori z nich aj vedia dat dokopy 2 a 2, tj nachadzaju rozne suvislosti medzi navonok nespojenymi faktami a procesami, a to je uz vynachadzavost. Ale aj to nestaci
Na celkovu uspesnost treba byt aj prakticky a cielavedomy. A az vtedy moze clovek vyniknut nad vacsinu, inac je len podla vacsiny "divny"
Napr vacsina znamych podnikatelov mala v skole mizerne znamky,casto celkove slabe vzdelanie,lebo v skole sa nudili, a ucitelia ich nevedeli dostatocne zaujat, ale popri slabsom vzdelani nahradzali si to napaditostou, .
Zase ludia z velmi vysokym IQ(nad 160) su velmi casto velmi divni a casto velmi neprakticki.
Mal som spoluziaka s velmi vysokym IQ(nad 180) ktory bol fnantasticky v matematike a fyzike, ale inac uplne do sveta neschopny.

sweater,

Iq 60? To sa mi nezda myslim ze to je velmi tazka mentalna retardacia. Tusim clvek ma priemerne 100-110 a napr. Aj 5 bodov robi velke rozdieli, to mi hovorila ta psychologicka, to nestrielam len tak

sweater,

Pre ovecka, v iq teste co som robil ja, u riadneho psychologa, boli sucastou aj testy pamate. A k tom iq, myslim ze to nejako suvisi s tym ze clovek vie nejako lahsie hladat riesenia a spajat si veci do hromady, ked sa to uz kpotom spaja napr. S fotografickou pamatou alebo podobnymi srandami to je uz asi o niecom inom. Ja mam priemerne iq, a som uplne spokojny:-), v niecom som dobry v inom zase nie, pamatam si celkom slusne, a nikdy som nemal nejake ambicie dostat sa do top vedeckych svetovych kruhov :-)

Sejla

0večka, keby si povedal, že Mariah Carey má IQ okolo 60, tak neprotestujem, ale Dali? To kde si čítal? Môžeš poslať nejaký link?
Maoam, a nemáte tam žiadnych anglicky hovoriacich ľudí? Napríklad tu v uk je taká vec, že ľudia rôznych krajín sa kontaktujú, aby chodili spolu trebárs na kávu, na pivo a učili sa jazyk toho druhého - obyčajnou konverzáciou.

Slecna A.

Sejla, no to ti dobre zadrel byvaly :D Ale na to si uz aj sama prisla. Ja som od malicka v umeleckom prostredi, cize divadlo, scenografi, maliari a podobne...Mnohi su praveze vysoko inteligentni a maju obrovsky vseobecny prehlad, videnie sveta, o akom sa mne casto ani len nesnivalo. Najma hudobnici ma v tomto prekvapovali. Nehovorim, ze vsetci su taki, ale rozhodne nemaju nizke IQ :)

0vecka

tak Dali mal zevraj IQ okolo 60... mne sa spaja IQ len s logickym myslenim a teda u umelca to nieje na prekazku ak ma male...

Maoam

Sejla: tak na to, aby som sa naucila AJ, by som musela ist aspon na dva roky do UK zit, by som ju nasala do usi ;D, samozrejme niekam, kde by boli okolo mna iba domaci, no a inak sa jazyk tiez väcsinou ucim cez sluch, ostatne prichadza az po tom.
Nastastie nie som perfekcionista, lebo to by som sa sebatyrala, kedze aj po dlhych rokoch, ak sa clovek zacal ucit cudzi jazyk ako dospely, sa to neda naucit tak, ako keby si bola prisla zit do krajiny trebars ako 5-rocne dieta...Nevadi, aj tak je to obohatenie. Strasne by som chcela vediet vyborne AJ, len ako som uz spomenula, musela by som tam ist na nejaky ten rok zit.

Maoam

Sejla - blbost, je to talent, umenie si vyzaduje velku kreativitu, nech uz robis umenie ak chces, takze vsetci umelci musia byt kreativni, bez toho by to neslo, je to velky dar.

Inak pre geniov je typicke, ze su velmi kreativni :D.