Solarko

Príspevok v téme: Solarko
VeducaVapenk

Ahojte.. viem ze sa asi budem pytat blbost pricom som o tom citala dost vela.. ale vecsinou o solarku pisu ze skodi pri castom navstevovani .. tak sa chcem spytat som strasne biela a stve ma to ze ked si chcem vziat kratasi alebo suknu tak namna hned ludia ze co sa neopalujem pricom ja zato nemozem lebo mam taku pokozku ze sa nikdy neopalim hoci som to skusala no nejde to .. tak by som chcela ist navstivit solarko ale iba 4 krat a popritom beriem teraz betakaroten.. tak neviem ublizi mi to ze tam pojdem 4 krat ci je to este v pohode ? :( chcem aby som aspon troska mala farbu a nebola taka hrozne biela lebo ma stve ako namna ludia pozeraju .. neviem ci to mam riskovat alebo nie .. :(

ta3

bud radsej veducou vo vapenke ako by si mala riskovat zdravie, ktore mas iba jedno, potom uz bude neskoro plakat ked bude zle, na poznamky ludi sa zvyskoka vykasli, ide o Tvoje zdravie, bud rozumna

ta3

bud radsej veducou vo vapenke ako by si mala riskovat zdravie, ktore mas iba jedno, potom uz bude neskoro plakat ked bude zle, na poznamky ludi sa zvyskoka vykasli, ide o Tvoje zdravie, bud rozumna

sanyka151

Do solárka by si mohla ísť. Ale musela by si začať velmi pomaly(ist na malo minut) ked si taka svetla aby si nebola červená ako rak. beta karoten je dobre že berieš,ešte nejaky dobry kremik a pomaly možeš chytit aspon hnedasty nadych ak ti to tak prekáža. Ked ale nebudeš opalenie udržiavať a prestaneš tam chodiť opalenie sa ti stratí a budeš znova bledá čiže ak sa pre to rozhodneš treba to udržiavať a navštiviť solarko aspon raz do týždna. Kombinovať so slnkom nie je dobre ale nie je pravda že na slnko nemožeš ist tyždne. stačí ked nepojdeš hned v ten den v ktorý si navštívila solarium. Každý vidi v solarku len škodlivosť a negatíva ale má mnoho pozitív ale kto nechce tak ich nikdy neuvidí. ten kto je hnedý nepochopí tvoje komplexy a bude si tvrdit svoje ale na tvojom mieste by som neváhala a išla. a tie nástreky? bože ved to je smiešne...zvykne sa to používať pred svadbou alebo plesom na jednu príležitosť lebo po jednom osprchovaní alebo kúpaní opálenie zmizne,max ti ostanu fliačiky ešte pár dní. samoopalovák nikdy nenanesieš dokonale aby si nemala flaky minimálne pri kolenách alebo podpazuší...a ked sa človek v lete potí ani nechcem hovoriť ako katastrofálne to vyzerá. mna slnko tiež nechytí ani za nič. raz za týžden navštívim solárko S ROZUMOM a nie je na tom podla mna vobec nič zle!

parlamentka

Ahoj Veduca, čo sa týka tvojej pokožky, ak si fototyp 1, čiže veľmi bledá pokožka určite neryskuj opaľovanie UV žiarením (solárko, slnko) V podstate to funguje tak, že opálenie je len ochrana pokožky pred UV žiarením, kedy sa vytvára melanín a ochraňuje tak citlivé spodnejšie vrstvy. Nakoľkoty ten pigment nemáš, poškodíš si opaľovaním kožné bunky. Toto poškodenie je trvalé tak si daj naozaj pozor :/ Každý to berie na ľahkú váhu, no o pár rokov bude ľutovať, prečo si nedával väčší pozor. Soláriá tu spomínať ani nebudem, to je kapitola sama o sebe, prežívajú už len v zaostalejších krajinách a v niektorých štátoch sú úplne zakázané. Štúdia hovoria jasne :) Čo sa týka slnečného žiarenia, je veľmi zdravé a prospešné nášmu organizmu, tvorba vit. D atď, no určite sa mu nevystavuj za účelom sa opáliť. Pokiaľ svieti slnko, vždy sa natieraj krémom s UV faktorom 25, prípadne viac..
Jediná prípustná varianta pre teba je umelé opálenie. To znamená spomínaný nástrek, alebo samoopaľovací krém. Len si treba dobre vybrať. To, že mal niekto zlé skúsenosti neznamená, že všetko je zlé. Na trhu je X značiek a X salónov. V dobrom salóne ti poradia a hlavne ti vysvetlia, ako sa o opálenie starať, aby sa nevymývalo a nevznikali fľaky a hlavne majú kvalitnú značku. Ak nemáš čas na to, robiť si takýto prieskum, sadni za PC a google :) Už i na slovensku zoženieš kvalitné prípravky presne pre teba, ktoré ti zvýšia sebavedomie pekným opálením.
Samoopalovák = Fľaky je prežitok minnulej doby, kedy bol trh obmedzený len na oranžové vodičky v drogerke.
Pre info: "Myslíte, že ženy, ktoré vidíte v TV (moderátorky, herečky,modelky)s perfekným opálením a krásnou pokožkou bez jednej vrásky sa slnia vonku, alebo pečú v solárku?
Nehrozí, používajú kvalitné samoopaľovacie prípravky."

Veduca z mojich sskúseností a štúdii ti odporúčam si pozrieť stránky: fakebake, samoopalovacisvet, st.tropez, he-shi

pekný deň

gumka

raz som mala ten hnedy nastrek, vydrzal mi tri dni, po troch dnoch flaky kde tade... stalo to dost penazi na to, co to vydrzalo

cierna.macka

tak skus nastrekove opalovanie. Neskodi, vydrzi tyzden dva, vyberu ti krasny odtien presne podla typu pleti, nastriekaju ta a postupne sa to pekne vymyva.A uvidis ci sa budes citit nejak inak

VeducaVapenk

chcela by som to tak brat lenze kazdeho co stretnem mi hned povie ze PREBOHA co sa neopalujes strasne to krici aka si biela... a ze mam hrozne biele nohy a podobne veci .. keby ze namna ludia nepozerali ako na debila tak si z toho nic nerobim ale pozeraju a citim sa trapne... :(

cierna.macka

Jasne ze NECHOD do solarka. Pises ze mas taku pokozku ze sa nikdy neopalis. Mam vela -bielych- kamosiek a nikdy by nesli do solarka. Je to uplne zbytocne a cervena ako racica v kratasoch neohuris. ani jemne zlta ani bezova. Biela albinska plet je krasna, bud na nu hrda, kym ju nemas flakatu od solarka.Nesil to.Urob si z toho radsej vyhodu ako komplex. Vykombinuj satnik, nasad siroky usmev kratasky cerveny ruz a uzi si ze si ina :)