Zivot po smrti

anjelik*

Už som to vysvetlila, čítaj ešte raz. :o)
Ale môžem ti to priblížiť inak. Ak operujeme s týmito pojmami, tak duch sa prejavuje vďaka duši. Jej zánikom zaniká aj jeho prejav a musí mať nové telo, schopné dušu tvoriť a potom sa môže nanovo prejavovať, inak povedané žiť.

anjelik*

Sebavnem, vedomie, znamená toľko, že si uvedomuješ, že si a že si uvedomuješ, že si to ty, kto si to uvedomuje. Uvedomuješ si, že vedľa teba spadol kameň a vieš, že si to ty, Lumík, kto si to všimol. Toto smrťou zaniká, ostáva len život ako taký, ale bez mena a vedomia. Čiže šanca uvedomiť si, že vedľa teba spadol kameň, ale už nie uvedomenie si , že si si to ty, Lumík, uvedomil. Pomerne jednoduché. :o)))

Lumik

anjelik*: no pre to co hovoris sa na tom dohodnut mozme :) aj si myslim, ze uz chapem ako to cele myslis. Tie pojmy ako zivot, ja, ty... mam normalne trochu inak zadefinovane.

Podobnu otazku ako co bude po smrti vnimam ako, ze sa clovek pyta na to co bude dalej s jeho vedomim.

Mimulus

A našu ,,dušu,, budú predávať v Poľsku v plechovkách pod názvom REINKAR - NAT :D Na každej plechovke bude iná kresba a bude to presne to isté ako čerstvý čínsky vzduch v plechovkách.

anjelik*

Hej, dá sa aj tak povedať, keď sa dohodneme na termíne *duch* = život = Ja. To,čo sa obráti na prach je to, čo z prachu vzišlo a to je telo. Ak pod prachom budeš vidieť pojem atómy. Potom to večné je duch, život, Ja, ale v stavoch vedomia a *nevedomia*. Ten, čo tie atómy drží pokope si ty a tak keď v tele nebudeš, telo sa rozpadne. Ak nepochopíš, že nie si telo, nikdy neuvidíš to, čo ja popisujem. :o)

Lumik

anjelik*: no davalo by mi to vecsi zmysel keby si v tej poslednej vete povedala, ze tvoj duch nikdy nezanikne, teda, ked beriem seba ako svoje vedomie tak zaniknem, ostanu len komponenty. Aj ked pod pojmom duch som si predstavoval nieco ine ako len nejaku nevedomu existenciu. A ak moj duch nie som ja, tak to znie ako inak povedane "Z prachu si vzišiel, v prach sa obrátiš"