Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zivot po smrti

anjelik*

Sebavnem, vedomie, znamená toľko, že si uvedomuješ, že si a že si uvedomuješ, že si to ty, kto si to uvedomuje. Uvedomuješ si, že vedľa teba spadol kameň a vieš, že si to ty, Lumík, kto si to všimol. Toto smrťou zaniká, ostáva len život ako taký, ale bez mena a vedomia. Čiže šanca uvedomiť si, že vedľa teba spadol kameň, ale už nie uvedomenie si , že si si to ty, Lumík, uvedomil. Pomerne jednoduché. :o)))

Lumik

anjelik*: no pre to co hovoris sa na tom dohodnut mozme :) aj si myslim, ze uz chapem ako to cele myslis. Tie pojmy ako zivot, ja, ty... mam normalne trochu inak zadefinovane.

Podobnu otazku ako co bude po smrti vnimam ako, ze sa clovek pyta na to co bude dalej s jeho vedomim.

Mimulus

A našu ,,dušu,, budú predávať v Poľsku v plechovkách pod názvom REINKAR - NAT :D Na každej plechovke bude iná kresba a bude to presne to isté ako čerstvý čínsky vzduch v plechovkách.

anjelik*

Hej, dá sa aj tak povedať, keď sa dohodneme na termíne *duch* = život = Ja. To,čo sa obráti na prach je to, čo z prachu vzišlo a to je telo. Ak pod prachom budeš vidieť pojem atómy. Potom to večné je duch, život, Ja, ale v stavoch vedomia a *nevedomia*. Ten, čo tie atómy drží pokope si ty a tak keď v tele nebudeš, telo sa rozpadne. Ak nepochopíš, že nie si telo, nikdy neuvidíš to, čo ja popisujem. :o)

Lumik

anjelik*: no davalo by mi to vecsi zmysel keby si v tej poslednej vete povedala, ze tvoj duch nikdy nezanikne, teda, ked beriem seba ako svoje vedomie tak zaniknem, ostanu len komponenty. Aj ked pod pojmom duch som si predstavoval nieco ine ako len nejaku nevedomu existenciu. A ak moj duch nie som ja, tak to znie ako inak povedane "Z prachu si vzišiel, v prach sa obrátiš"

anjelik*

Aby sa vec dokázala učiť, musela by vnímať a mať čím chápať. :o)Život je navždy život, ale má stav..keď žije, vníma, pociťuje a prejavuje sa, to je život a keď sa nič z tohoto nedeje, je to existencia, čiže smrť. Teda dva stavy. Pod tým, čo ty nazývaš nevedomým životom, si ja predstavujem akoby jadro..to, čo spôsobí vďaka potenciálu tela vznik elektriny, duše. Takže v hre sú tri prvky, telo, duša a tzv, duch, keď by som sa mala držať kresťanskej terminológie. Tak v tomto ponímaní je duch večný, duša smrteľná a telo používané. Ak sa ma stále snažíš spýtať,, či je po smrti niečo..tak iba stav. Bez vedomia, bez sebavnemu..ale nikdy už nezanikneš. :o)

sweater.

fidei, to nemyslis vazne, dusa su myslienky pocity a inteligencia? to vsetko je len zmes chemikalii a hronov v tvojom mozgu. my chces tvrdit ze mentalne postihnuty clovek ma nejaku menej hodnotnu dusu ako mas ty? ak teda dusa existuje. alebo skus is pichnut nejaku davku hormonov a uvidis ako sa tvoja "dusa" zmeni... to cim teraz myslis, ake mas hodnoty, ciele, pocity, ze dokazes "milovat" je len tvoj mozog. ak aj dusa existuje, tak urcite s tymito vecami nema nic spolcne..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zivot po smrti - Fórum - ZDRAVIE.sk