Život nieje prechadzka ružovou záhradou. .

Príspevok v téme: Život nieje prechadzka ružovou záhradou. .
T.

Ja asi neviem žiť..alebo nedokažem to..Asi každy z nas ma nejaky ten osobny problem..boli časy ked som popri tom aj mala ešte v sebe aspoň kúsok toho optimizmu. Dnes už nemam ani ten a vôbec už sa nedokazem tešiť. Najradšej by som bola v období detstva,,aj ked..ale predsa naše staré mamy a kamaratstva. To bolo niečo super. Spomínam si na krásne výlety, čo všetko sme ako deti povystrájali.. A dnes..žijeme v inej dobe tak zlej..Ludia si nevažia iných, maju radosť ked môžu iným ubližovať, každý vidí len svoj prospech. Každí každeho využíva. Ja neviem ale asi pôsobím takým dojmom na prvý pohľad..že ma môže každý využiť. Prečo nedokážem ja byť taká?..možno si viem povedať svoj názor, asi preto?? Aj ked ma niekto krivo obviní, aj za cenu rizika,,či je to v zamestnaní, alebo doma v rodine. Nech sa deje čo sa deje..Preto som asi nenavidená spoločnosťou. Mám pocit akoby som bola tretím kolesom na voze. Ak je zopár svetlých výnimiek,,pri nich mám pocit, že všetko hrajú a že su primne nasilu, nie preto, aby ma mali radi. Su to len také letmé výnimky či v práci alebo v okolí. A ked dnes som sa už radšej uzavrela pred svetom..dostalo sa mi od 3 ľudí, že sa neviem rozprávať, prečo nekomunikujem a tak..Ale ja už neviem, nebudem..radšej nech si ma nikto nevšíma..Nech namna ľudia zabudnu že existujem..A ked mam už plnu hlavu tých myšlienok..preto som to aspon prišla hodiť tu..Už ked človeku aj vlastná rodina ubliží,,tak vtedy už naozaj nieje iné východisko..ako sa radšej utiahnuť. Ze ľudia už niesu ľudmi,,to už dávno viem. A priateľstva, kamaratstva..tie boli v detstve. Dnes neexistuju, alebo aspoň ja ich nemám vo svojom okolí. Mne prichadzaju do cesty vždy ti nesprávní a tí správni sú tu len na krátku dobu, alebo niesu vôbec. Život je krátky a mnohí si to neuvedomujú..namiesto toho aby sa tešili a robili iným radosť,,kazia ho. Nikto nikdy nevie kedy príde jeho koniec a spoliehať sa nato že zajtra výjde slniečko nemusí výjsť. A ak ťa sklame nie jeden človek, ale viacerí a ty sa máš cez to celé nejak preklznúť..aj keby si ako veľmi chcel nejde to. Ja som sa už veľa krát o to pokúšala, ale stále som na tom istom mieste, neviem sa pohnuť a ísť dalej..Neviem..Asi existuje niečo čo mi v tom bráni..alebo mi niekto veľmi zaželal zle..alebo neviem čo za silu..Že človeče zmier sa s tým, inak už nebude..

Sejla

" Načo je dobre byť k ľudom milí, čestní, pozorní, priateľskí..nakoniec sa aj tak na teba vy..." - z toho mi logicky vychádza len to, že chceš niečo za niečo. Však načo pomáhať, keď nikto nepomôže tebe? Na to je len jedna rada, pomôž si sama, ak to nedokážeš, tak potom nedokážeš pomôcť ani druhým.

e.lll.a

T., zhruba vien, o com pises. s pribudajucim vekom prichadzam na to, ze je coraz castejsie ziskavat a udrziavat nove priatelstva a tie stare (vacsina z nich) nevydrzala.

mampocite, ze ludia chcu len posediet, pokecat (=pochvalit svojimi uspechmi) a odista nechat ta tak. a najblizsie sa ozvat, ked opat nieco potrebuju.

na pracovisku mam obcas pocit, ze nie som medzi dospelymi ludmi, ale medzi nastrocnymi babami, co maju potrebu neustale intrigovat a vytvarat rozne koalicie..

T.

abc..nie ludia sa mozu zmenit..ak sa o to aspon trochu pousiluju. Ak clovek nieco chce zmenit..bud sam seba alebo danu vec..da sa to..len treba chciet. Sejla ty..si ma nepochopila.

Sejla

T. tvoj problém je, že priveľa očakávaš od ľudí a chceš byť "dobrá" len z vychcanosti, očakávaš že sa ti to vráti. Na to môžeš rovno zabudnúť a radšej sa staň jednou z tých, ktorých tak nenávidíš.

T.

Tak neviem či vôbec ešte začnem veriť...myslim, že už nikdy. Ved to sa ani dnes nevypláca. Existuje jeden citát: Bud človekom, akého by si rád stretol. ..tak s týmto nesuhlasim. Načo je dobre byť k ľudom milí, čestní, pozorní, priateľskí..nakoniec sa aj tak na teba vy...
Vtedy je naozaj lepšie ostať sám,,aj ked si nadne.
Ze su ludia zlí,,toje dosť slabé slovo..ale jasne, nežijeme v rajskej záhrade. O dobro sa dnes nik nesnaží.
A prijať určitý fakt?..ja som postupom času istý fakt prijala, aj ked to nebolo ľahké, ale predsa sa mi to podarilo..aj ked teraz premýšľam, načo to vlastne bolo dobré. Ak sa niečo po*erie, vždy je chyba u teba..SEJLA ma asi pravdu,. Dnes sa správam ku každému tak, ako si kto zaslúži a čakať od niekoho pomoc? nikdy by som sa jej nedočkala...spolieham sa sama na seba. Ked na teba ľudia hádžu kadejaké pohľady, nedá sa nezaoberať sa myšlienkami čo si omne kto myslí..to neide. A čo čakám od života? nič dobre. Zivot sa zomnou iba zahrava.

Sejla

Noo ľudia sú zlí, ale to sme vedeli, nie? Ja sa riadim asi takýmito pravidlami:
1.) ak sa ti niečo nepáči, tak to zmeň, ak to zmeniť nemôžeš, prijmi to ako fakt a zariaď sa podľa toho
2.) ak niekto profituje na tvoj úkor, je to tvoja chyba - bola si naivná a nedala si si pozor - vždy hľadaj chybu v sebe
3.) keď chceš pomáhať, pomáhaj, ale nečakaj, že niekedy niekto pomôže tebe
4.) nezaoberaj sa tým, čo si o tebe kto myslí, alebo či ťa docení
5.) nikdy od nikoho nečakaj nič dobré, ale maj otvorenú mysel aby si vedela rozoznať ihlu v kope sena
6.) ľudom nikdy nič nevyčítaj, nemoralizuj, nevydieraj. Chovaj sa ku každému tak, ako sa on chová k tebe (k falošnému buď falošná, klamárovi klam, maj rada toho, kto má rád teba)
7.) neočakávaj od života skutočné priatelstvo, skutočnú lásku, skutočný úspech, ak to príde, ber to ako niečo extra, čo väčšina ľudí NEMÁ
8.) nechaj každého ukázať ti svoju najtemnejšiu stránku tak, že mu dáš slobodu prejaviť sa, ak ho uvidíš v najhoršom, až potom sa rozhodni, či stojí za tvoju pozornosť
9.) si na tomto svete plnom ľudí úplne sama za seba a vždy budeš a nikto ťa nebude súdiť krutejšie, než ty samu seba - si svojim najlepším priatelom, ale aj nepriatelom
10.) rob správne veci z princípu, nie z očakávania pozitívneho výsledku

miracle of L

Je to vec postoja. Asi si v ľudí veľmi verila a sklamali ťa, to zazivame každý, znova a znova, prvýkrát to ale boli najviac. Ale zahojis sa, stvrdnes a zas pôjdeš ďalej, silnejšia. Opäť začneš veriť, opäť ťa sklamu...to nič, len musíš kráčať ďalej. Nesmieš sa ľutovať a ležať na dne.

sadbuttrue

T- uplne presne chapem co mas na mysli, citim presne to iste. rozmyslal som tiez, ci to je naozaj len zalezitostou dnesnej doby, alebo ci to je len iluzia a ludia boli taki vzdy.. ale neviem. kazdopadne je to dost smutne, taky chladny svet.. :(