Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?

Príspevok v téme: Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?
samadoma

Dostala som ponuku na vybornu pracu po ktorej som vzdy tuzila. Pockaju na mna rok, ale podmienka je znalost anglictiny. Ja som sa v skole ucila nemcinu, z angliny poznam tak 5 slov. Viete mi poradit ako sa co najrychlejsie naucim anglicky? Bohuzial kurzy v jazykovkach sa mi zdaju dost pomale a na osobneho ucitela nemam prachy. Do zahranicia odist nemozem na kurz kvoli malemu synovi. Je nejaka fakt dobra kniha podla ktorej sa oplati ist? Alebo internetovy kurz, alebo nieco ine, je jedno co, len nech to ide rychlo a vyucba je kvalitna. Diiiik!!

uubfd

"anglan" : niesom pesimista ale realista. keby sa ludom mala dostat anglictina do hlavy z pocuvania filmov, tak davno tu anglictinu vie ovela lepsia ako 5 slovicok. a anglicky by hovorili vsetci bez vseliakych kurzov. predpokladam ze zakladatelka temy pocuva pesnicky, viedela uz nejake filmy, reklamy atd v angl.
za rok sa clovek nauci komunikovqt a rozumiet ak zije rok v anglicku a aj to vobec nie perfektne a bezproblemov. kurzy ani zdaleka nedaju cloveku tolko co zivot v anglicky hovoriacej krajine. a uz vobec nie samostudium z knih , hlavne v pripade ked dotycna ovlada 5 slov

anglan

samadoma, tie posledne dva prispevky podo mnou su znacne pesimisticke, radsej si ich nevsimaj. samozrejme ze nebudes hned rozumiet filmom, ale budes to pocuvat, dostane sa ti ten jazyk do usi. a tiez nebudes hned rozumiet pisanemu textu, ale postupne vzdy viac a viac slov.
toto mam fakt rada takychto pesimistov. vychadzas z vlastnej skusenosti, ktora bola mozno preto taka aka bola, lebo beries vsetko v zivote cierne. clovek sa posuva kazdym uspechom a mudreho posuva aj neuspech. dolezita je snaha a zapal, vydrz a systematickost. to ostatne pride popri tychto vlastnostiach.
samadoma vydrz, dali ti tu dobre rady, tak ich zuzitkuj.

zdhcd

inac vsetkym odbornikom na cudzi jazyk ktory odporucaju noviny , odporucam si ich precitat. tazko im porozumie mierne pokrocily v anglictine a nie to aby sa z toho ucil clovek s 0vou anglictinou
dalsia vec je ze anglicania ani nebudu rozumiet tebe , ked sa budes ucit doma z knih a tvoja vyslovnost bude priserna

ghfscfs

jedna vec je naucit sa ang. v nejakej jazykovke a druha vec je vyuzit jazyk v reale. neda sa to porovnat . ak nebudes mat lektora praveho brita nebudes rozumiet britskej anglictine. za rok na slovensku sa jazyk nenaucis natooko aby si bezproblemov rozumela, rozpravala. naucis sa akurat tak gramatiku. to je vsetko. komunikaciu urcite nie ked vies teraz asi tak 5 slov. ucena anglictina a angl. v skutocnom zivote a komunikacii s anglicanmi je cosi uplne ine. hovorim z vlastnej skusenosti.
vobec nevyuzijes rady ktore ti tu dali ludia ako "zacni pozerat filmy, zacni citat noviny, zacni koncerzovat cez skype..." kedze tvoja anglictina nije ziadna.

Everett

Vsetko sa da, ak je clovek ochotny venovat tomu potrebne usilie :) Je dobre dat si hned od zaciatku jasny ciel - aku uroven chces resp. potrebujes za ten rok dosiahnut? Prakticky vsetky jazykovky aj skusky sa dnes riadia tzv. europskym referencnym ramcom europass.cedefop.europa.eu Takze odporucam si pozriet tie definicie a urobit si obraz, o aku uroven sa vlastne pokusas. Potom si mozes lahsie porovnat aj ponuky kurzov a hned vies posudit, ci je pre teba to slubovane tempo postacujuce.

Tonnie

Ahoj Samadoma alebo (HOMEALONE), ja pracujem v uk, dokonca v office s anglicanmi ale tiez sa bohvieako neposuvam vpred. Viacej som sa naucila doma z knihy pre samoukov. Tu mi jedine pomozu s vyslovnostou. Odporucam ucit sa slovicka kazdy den aspon jedno dve, a frazy, ktore vacsinou nedavaju zmysel ale sa casto pouzivaju. A pozerat filmy v anglictine. Niektore slovicka ale nenajdes ani v slovniku, vacsinou nadavky :D Ale tie nepotrebujes vediet. Drzim palce!

ADO2322

1. krok - namemorovať najpoužívanejšie slovíčka. tuším že 1800 slov sa používa v cca 90% bežnej angliny. ti je link od oxfordu kde je výber top 3000 slov: oald8.oxfordlearnersdictionaries.com
odporúčam učiť sa slovíčka v kontexte, teda v celých vetách poprípade frázach

2. krok - počúvať, počúvať, počúvať... napríklad zjednodušené knihy v danom jazyku, podcasty na nete, effortless english (dá sa zaobstarať aj zadarmo) a podobne

dobrý zdroj informácii - www.helpforenglish.cz

dalšou dobrou cestou (už spomenutou) sú konverzácie cez skype... existujú stránky kde sa dajú nájsť anglicky hovoriaci ľudia celkom zadarmo :)

dúfam že som pomohol aspoň trochu :)