Norethisteron (liek na oddialenie menstruacie)

TERi55

AHOJTE:)na dalsi tyzden ideme na dovolenku a presne vtedy my vychadzaju aj kramy...kedze tampony si nikdy neviem dat tak mamka zavolala svojej kamoske ktora pracuje v lekarni a ona jej poradila norethisteron...no ten mozem zacat pouzivat az ked mam 2-3 roky kramy...o chvilu budem mat 15 a 6.augusta to budu 2 roky co ich mam.prosim vas mohli by ste mi poradit?mam ich zacat brat alebo si radsej nechat pokazit celu dovolenku kedze mam vacsinou kramy 7-8 dni...a ked som citala tie vsetky zle recenzie tak mi to nahnalo taky velky strach ze...prosim poradte mi:)

emyly

Caute, podelim sa aj ja o skusenosti s tbl.norethisteron. Ja som si posunula menstruaciu este pred dovolenkou, aby som nemusela na dovolenke žut tabletky, kedze som si precitala ake mate pri uzivani resp.po problemy, nechcela som si pokazit dovolenku. No pokial som ich uzivala nemala som nic zo spomimanych neziaducich ucinkov, menzes som dostala o dva dni tak ako je to napisane v pribalovom letaku. ani pocas menzesu som nemala ziadne problemy. takze odporucam. PS:Netreba sa prehnane sledovat.

SuzaniTa

brala som to asi 3týždne, pretože mám pomerne veľkú cystu na vaječníku a mala som cyklus občas aj kratší ako 2týdne ... tak mi týmito tabletkami lekárka na čas krámy zastavila...ale tie, ktoré prišli po dobratí, tak na ti budem ešte dlho s hrôzou spomínať...ako mrtva som sa cítila ešte 3dni pred ich začatím a počas nich som sa cítila že zo mňa vytečú aj vnútornosti... :(

mimiii2

ahojte, mozno vam pomoze, dnes som si ten liek nechala predpisat, za predpis som neplatila nic a za lieky tiez nic, len za recept v lekarni 17centov... pricom som z BA (lekaren na zahradnickej).

nia77

ahojte, ja som norethisteron brala asi 6 dni minuly rok v lete, viac taku chybu nespravim, , u mna sa dostavili vsetky vedlajsie ucinky, bolo mi neopisatelne zle, a to som bola v cudzine. Z jedla to byt nemohlo, a vsetky priznaky okamzite zmizli, ked som liek vysadila. Manzel je lekar, a na vlastnej kozi si skusil, co je to za pliagu liecit zenu z tychto hormonalnych zazracnych piluliek. Odvedy sme pouzili iba naplaste, od nich som ani nepriberala, ani nemala nijake cudne ucinky. Po norethisterone som menzes nedostala ihned, ale az o 5-6 dni. Po kupeli v horucom mori. To bolo najlepsie z toho zazitku. Myslela som chvilami, ze je po mne, krce, hnacka, malatnost, nechut do jedla, unava, bolava hlava... Od inych hormonalnych liekov som to nikdy nemala. Moja mama uzivala N dlhodobo, nevedela o jeho skodlivosti, neregovala ako ja, no po case musela ist na operaciu myomu. Vdaka bohu bol nezhubny. Prosim, budte s tym liekom velmi opatrne.

Lul

Mám 17 rokov tabletky som potrebovala kvoli dovolenke kedže som sa bála ísť lekárovi nechala si ich predpísať moja mama a dala mi ich... potrebovala som ich na 11 dní takže celé balenie kedže sa majú brať 3 dni pred tým.počas užívania som nemala absolútne žiadne problémy a po vysadení som do dvoch dní dostala mala som úplne slabučké a iba 5 dní ale u mňa je to bežné takže žiadny problém v tom nevidím preto si myslím že sú to dobré tebletky a keď si nechcete pokaziť dovolenku tak sa ich fakt oplatí užiť vďaka nim som prežila nádherných 11 dní v egypte bez akých kolvek problémov :)

kocka1

ahojte, ja by som sa chcela spytat, doktorka mi povedala ze ich mam zacat uzivat 10 dni pred očakavanou menstruaciou a ked skoncim tak mi za dva dni pridu, ale styri dni presli a ja ich este stale nemam, a potrebujem ich dostat, pridu mi, prosim poradte mi už som zúfalá.
dakujem

anka5

ahojte prosim vas neviete mi povedat ci to mozem uzivat aj ked mam diabetes??? Gynekologicka mi to sice predpisala, a mimochodom jej som platila 4 ecka a v lekarni za 2 balenia 15 eciek:), ale nejako sa moc nevyjadrovala k tomu. Taktiez mam nepravidelnu menstruaciu tak neviem ako to budem brat ked mne to raz pride a inokedy nie. HAK neberiem. A mom. prekonavam vaginalnu mykozu. Na dovolenku ideme 6.7. a ak by som mala menzes dostat nacas tak by to malo byt 28. juna, co by ma vsak velmi prekvapilo... Tak neviem ci to mam vobec brat a ci sa mam bat vedlajsich ucinkov. Ak viete niekto o tom viac prosim napiste sem. Vdaka

feeg

Ja som sla na dovolenku pred tyzdnom a akurat som ich dobrala.Citala som rozne zle recenzie, ktore ma maximalne vystrasili a som uvazovala nad tym, ze si necham skazit dovolenku menstruaciou. Pytala som sa na tento liek mojej znamej, ktora ho uzila a nemala ziadne problemy. Gynekologycka mitaktiez povedala, ze jej pacientky to zatial znasali dobre a ze mavali pocit nafuknutia. Ja som nemala absolutne ziadne problemy nic som nepocitovala. V noci sa mi snivali vzdy nejake zle sny ten tyzden ale mozno to bolo celkovo stresom takze si nedovolim to pripisovat tymto liekom. Jedine co si vsak treba uvedomit je, ze by sa tento liek nemal uzivat dlhodobo, kedze je to fakt hormonalna tabletka, ktora dokaze ovplyvnit organizmus, avsak ak ju niekto uziva tyzden co to potrebuje koli dovolenke a potom to aj vysadi nemalo by to ublizit. Taktiez treba vediet, ze to nie je antikoncepcia, co sa da vycitat aj z pribaloveho letaku, kde sa uvdza ze sa uziva tento liek na zastavenie krvacania maternice to znamena, ze nie je urceny na ochranu proti otehotneniu, ale na liecbu.