Bolesť sedacieho svalu

Príspevok v téme: Bolesť sedacieho svalu
jfldjfdf

Dobrý deň. Asi pred týždňom ma z ničoho nič začala bolieť ľavá polovica zadku(resp. jej časť). Keď sedím bolesť takmer vôbec nepociťujem(čiže ichtias to pravdepodobne nebude), horšie je to keď chodím... Na nohu sa mi ťažko našlapáva, musím chodiť pomaly, celkovo je tá chôdza taká nekoordinovaná a bolestivá. Dosť mi robí problémy aj ležanie v posteli. Samotné ležanie teda nie, ale keď sa potrebujem obrátiť je to pomerne zložité, pretože práve vtedy tú bolesť začnem pocitovať. Neviete čo mi môže byť, Ak sa odhodlám ísť k lekárovi, aké vyšetrenia ma pravdepodobne čakajú? ďakujem

Sonjaa

Lekári veľmi radi predpisujú lieky proti bolesti,ja som ich nechcela brať a to som aj doktorke povedala, lebo nič neriešia, iba ťa utlmia. Žiadala som inú liečbu - liečbu príčiny problému a nie dôsledkov.... Pýtaj sa hlavne k ortopédovi, ten ti musí napísať rentgen a určí príčinu problému. Ja som sa kvôli bolesti pravej nohy dlhý čas vyhýbala chôdzi, čo má teraz za následok atrofiu svalov a musím rehabilitovať (magnet, laser, cvičenia) a chodiť.... Ale to je až po roku problémov s nohou (úraz) liečba, ktorá mi pomaly, pomaličky začína snáď zaberať ....

jfldjfdf

Bol som s tým v stredu u doktorky, predpísala mi masť a tabletky proti bolesti, zobrala krv a zistila že zápal to určite nie je. Čo to teda môže byť? Tá bolesť je hrozná keď niečo robím, keď si nedám Nurofen nemôžem pomaly ani chodiť... Na leto som mal dohodnutú brigádu, a vážne by ma mrzelo ak by to kvôli mojej momentálnej neschopnosti padlo... Tak ma napadlo, nemôže to byť zacviknutý nerv? Mám právo si vyžiadať aby ma doktorka poslal na rentgen? A ako vlastne taký rentgen zadku prebieha?

RNG

"Z nicoho nic" bolest sedacieho svalu je najpravdepodobnejsie zapal sedacieho nervu, co je obvykle sposobene nasimi vlastnymi virusami, co nosime vsetci v tele cely zivot, ked sa nizi virqlna imunita, hoci aj miestne.
Zapaly sa daju potlacit protizapalovymi(curcuminoidy s bioperinom , boswelin, serrapeptaza)
viralna imunita sa da zvysit hro adou doplnkov pozri napr. cez Google.sk na rng herpes kde ich menujem plno roznych.
Poskodena izolacia nervov, myelin sa da regenerovat za pomoci doplnku DHA, ktory najdes v rybacich olejoch, krill oleji ale najma v calamarine. Ucinna davka DHA je 1 az 1.5 gramu denne.

Sonjaa

nespadla si na ľavu stranu zadku? Ja som zažila pád na pravú stranu zadku a bolo z toho toľko komplikácií, že hrôza... ešte teraz (už rok) sa z toho zbieram....Určite treba navštíviť ortopéda alebo neurológa, neodkladaj to.... Bolesť sedacieho svalu a ešte aj nohy - treba ihneď riešiť