Vysokoskolsky diplom

Príspevok v téme: Vysokoskolsky diplom
Terezzza

Ahojte, mozno to bude zniet smiesne, ale uz mi ide na psychiku, ako vsetci moji kamarati maju titul. Chvalia sa, ze su inzinieri, magistri. Ja som tiez zacala studovat, ale bohuzial uz dva roky si predlzujem skolu, raz som bola v zahranici a druhykrat kvoli zdrav. problemom. Teraz ma to vsetko dobieha, ze aj doma mi davaju najavo, ze som vecny student, ze vsetci naokolo uz dostudovali, ze kedy dostudujem aj ja. Strasne ma to uz vytaca, zavidim a neviem sa cez to preniest. Uz som uvazovala aj ze ho sfalsujem, alebo nelegalne ziskam, no neviem ako. Som uz z toho zufala a zacinam sa uzatvarat. Najhorsie je, ze nemam ani podporu, zhadzuje ma vlastna rodina:(

Terezzza

Tak nelegalne ziskany titul by ma urcite dobehol a svedomie by mi to nedovolilo. Ide len o to, ze uz davno som mohla mat skolu dokoncenu. Teraz mam pocit, ze ma vsetci predbehli. Rodicia tiez na mna tlacia, i ked jasne im davam najavo, ze nech netlacia na mna. Predtym som si myslela, vsak som aj tak sikovnejsia ako ti s titulom. No v praci tiez na mna tlacia, ze si mam cim skor dokoncit druhy stupen, lebo ma nahradia clovekom, co ma uz titul. Mozno vsetky tieto tlaky vo mne vyvolali depresiu. Uvidime ako to vsetko dopadne, ale dakujem za komentare.

Maoam

mne sa to zda totalne trapne a smiesne, zaroven smutne pre
'obete', toto umele vyrabanie tlaku, stresu, ako v tlakovom hrnci a naco??? co tym dosiahnu? ak je labilnejsia, dotlacia ju k psychosovi, jej studium - teda jeho dokoncenie sa tym ani neurychli, ani neulahci, prave naopak, len jej to ich spravanim maximalne stazia...

nechapem, vlastna rodina a 'priatelia' ehm...

to radsej byt fakt sam a mat na haku a robit si co clovek chce a kedy chce, ako chce a kde chce...

ti ludia nemaju nic ine na starosti, ako sa rypat v tom, ze skonci skolu dva roky neskor ako ostatni? :DD mat tieto problemy...kks

zewa

No. Možno sa ti to teraz zdá ubijajuce..
Ale.. O dva roky školu skoncis aj ty a budete na tom všetci rovnako. Ja som sa ponáhľala urobiť si rychlo rychlo doktorad a načo? Možno som bola prvá alebo jedna z prvých, ale postupne si aj ostatni dorobili a je to vlastne jedno, kto bol prvý a kto si ho urobil o tri roky neskôr. Neprinieslo mi to žiadnu spoločenskú výhodu. Tak nemaj depky z takýchto malichernosti..

Maoam

vsak iste, ale ak si bude chciet nechat uznat doteraz dosiahnute vzdelanie (to sa tyka aj SS), myslis ze dana institucia si neoveri jeho platnost a legalnost? tak to si na omyle

dalej - mozno bude raz studovat na skole aj v inej krajine, vsak v zahranici uz bola, jej okolie prave idealne nie je...cize k takej situacii tiez moze v buducnosti dojst, ze si spakuje kufre a pojde inam, myslis ze by si v tom pripade dana skola v zahranici tiez nic neoverila? pripadne jej buduci zamestnavatel atd atd atd

take jednoduche to nie je