Ocne vysetrenie/vybavenie okuliarov

Príspevok v téme: Ocne vysetrenie/vybavenie okuliarov
presen

mohli by ste mi prosim napisat ako presne sa postupuje ked clovek ide na ocne vysetrenie lebo zle vidi a pravdepodobne potrebuje okuliare.
-musim ist najskor k obvodnemu pre odporucenie?
- ake vysetrenia sa robia
- ak naozaj zle vidite tak doktor vam vypise nejaky papier na ktorom su napisane detaily ake dioptrie clovek potrebuje a vy s tym zajdete do optiky, tam si vyberiete ramy a oni vam to vsetko objednaju alebo ako sa postupuje? a co vsetko preplaca poistovna, aj ramy alebo len skla?

Blondula

ja som bola teraz u lekara,lebo som si bola kupit nove okuliare.v optike je sice vysetrenie,ale ta osoba co to robi,mala dovolenku a zenska z optiky volala jednej ocnej lekarke a poslala ma tam.takze odporucenie by si nemal mat.takze som bola tusim v troch pristrojoch,kde mi pozerala do oci,potom skontrolovala dioptrie na starych skulkoch a podla toho som dostala okuliare kde som citala pismenka z tabule a bolo po vsetkom.vypisala papier do optiky a za 5 minut som bola vybavena :D okuliare si samozrejme platis sam !!

xxy

asi by bolo jednoduchie zajst pre odporucanie, lebo nikdy nevies aky je lekar, ku kt. ides. vysetrenie prebieha tak, ze budes citat pismenka, zmeraju ocny tlak a podobne, vypisu sa dioptrie, s tym sa ide do optiky, kde ti vyhotovia dioptrie, ake potrebujes, vyberies skla a poistovna nepreplaca nic.