Prosim o radu s partnerom

Príspevok v téme: Prosim o radu s partnerom
caa-ra

S priatelom chodim viac ako 3 roky, stale bolo vsetko super, jasne boli aj hadky ale to k vztahu patri,milovali sme sa a stale sa milujeme ALE už asi pol roka trva partnerovo \\\"opijanie\\\" ,viem je mlady ,ja tiež a samozrejme sem tam si ten alkohol dam, problem je že moj priatel to už poslednu dobu prehana,kolko krat ideme s priatelmi von na \\\"jedno\\\" pivo tolko krat odchadza opity, ja nepoviem opit sa raz za čas prilezitostne,ale nie kazdy druhy den!... ja to proste nenavidim,nenavidim pohlad nato ako sa on tacka cestou domov a ako som stale ja ta ktora sa onho vtedy postara,..vravi mi vsetko uzasne krasne ako ma miluje (vravi mi to aj bez alkoholu) ale ja to uz proste neznesiem,vela krat som mu o tom povedala že to neznasam,a stale su tu len sluby ako ja sa neopijem len si vypijem..samozrejme to skonci tak isto.. milujem ho a viem ze aj on mna,vela krat som sa nato stazovala a mam pocit akokeby len povedal že dobre dobre laska už sa polepsim,len preto aby som sa už nestazovala. ja ho nechccem opustit neviem si to ani predstavit stale bolo vsetko super ale uz dalej neviem, poviem si vela krat že si zasluzim niekoho kto sa premna zmeni ,ale bojim sa, je mi snim neskutocne dobre možem mu povedat vsetko akurat tato jedna vec ma trapi a velmi.. problem je aj v tom že je lahko ovplynitelny takže ak mu kamarati objednaju tak mi povie: čo to vylejem?.. už mam nato nervy a velke a mam pocit že ma vobec nechape v tomto...

prosim o nejaku radu,niekto kto ma/mal podobnu skusenost
dakujem pekne

ta3

caa-ra
moji priatelia a partneri nepili lebo som sa takym, ktori si radi vypili, dokladne vyhybala, v detstve som totiz v mojej rodine zazila co to alkohol je
u Vas vsetko klape na vybornu, mate sa vzajomne radi, chodite spolu uz nejaku tu dobu, len je tu jedna vec a to priatelovo opijanie sa, je to iba jedna negativna vec medzi Vami, ale velmi podstatna, nechcem Ta strasit, ale bola by som rada, keby si sa radsej teraz zlakla, ako by si si mala pokazit zivot, necakaj, ze alkoholika zmenis, teraz spolu len chodite a nedokaze to ani koli Tebe ukocirovat, nema pevnu volu a zrejme ma rad alkohol, ked vsetky prilezitosti kedy si moze vypit skoncia tym, ze sa opije, teraz Ti to vadi a predstav si, ze sa zoberiete a budete mat deti, potom deti budu trpiet a Teba to bude trapit este viac ako teraz, zivot s alkoholikom je hrozny, nespokojnost, hadky, bitky, nedostatok penazi, hanba pre celu rodinu, casto zivot s alkoholikom konci este aj ovela horsie, zamysli sa, ci chces takto zit, ci chces svojim detom pripravit takuto buducnost
radim Ti, daj mu ultimatum bud ja alebo alkohol a ak sluby zase porusi, rozid sa s nim kym je este cas, drzim Ti palce