Panická porucha / Panický atak / Tetánia

Príspevok v téme: Panická porucha / Panický atak / Tetánia
Sima333

Videla som tu viac príspekov ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Tí, ktorí máte skúsenosti s týmito stavmi prosím prispejte sem a poraďte nám,ľudom ktorí to nedokážu sami. Čo robiť ak na vás príde panický atak? Čo robiť pri nespavosti? Aké lieky užívať? Ako ste to prekonali alebo ako sa snážite to prekonať? Aké užívate lieky a ako na vás vplývajú? Vopred ďakujem všetkým za rady.

3D

dennis, súhlasím s tvojím príspevkom, je to tak ako píšeš. Tiež to mám za sebou, mne veľmi pomohla psychologička Albertová, tie lieky od psychiatrov ma len utlmovali. Ale aj ona mi dala nejaké bylinky, našťastie to nebolo nič silné. Popritom mi ale odporúčala aj zmenu životosprávy a stravy, s čím teda súhlasím ale momentálne mám iný problém, keďže sa v tej strave neviem vôbec orientovať - každý radí niečo iné. Ale verím tomu, že to čo zjeme má veľký vplyv na to ako sa cítime. A treba športovať, chodiť do prírody. Lekári ľahko vymyslia diagnózu len s tým liečením je to potom u nich komplikovanejšie.

jennyxxxxx

Ahojte,mne diagnostikovali panicku poruchu,v praci prepracovanost, doma taktiez-mam 5 rocnu dcerku,na vysetrenie EMG este len cakam.zatial beriem neurol 3xdenne, a Cipralex.no asimesiac-odvtedy ako to vsetko prepuklo-odvoz RZP pre busenie srdca ,tep 140 atd..-mam obrovsku nespavost.lekari mi predpisali stilnox,no bojim saho nakombinovat.mate niekto takisto pri tetanii/PP problem so spankom?co vam zabera?a skusenosti so spomínanými liekmi?dakujem..

dennis

O panickej poruche/úzkostnej poruche viem svoje, vlani som sa s tým na vlastnej koži stretol (hovorím v minulom čase, lebo som to prekonal).
Predstava, že chorá duša sa dá vyliečiť liekmi, je mylná. Aj vysvetlím prečo (a tetánia je výmysel lekárov, žiadna choroba/porucha).
Na jar sa u mňa začali prejavovať psychosomatické problémy, ako napríklad nevoľnosť v dopravných prostriedkoch (aj auto), nevoľnosť vo veľkých priestoroch a kde bolo veľa ľudí. Skončilo to tak, že som nezvládol v autobuse byť dlhšie ako dve zástavky a nevedel som sa dopraviť do práce.
Išiel som k lekárke, vypísala ma na PN (bol som skoro 1/2 roka) a začal som behať po lekároch (neurológ, ORL, CT mozgu) až som po dvoch mesiacoch skončil u psychiatra. Helex 0,5mg (alprazolam) 1-0-1, po mesiaci aj Arketis (Paroxetín), vysadený po piatich dňoch, lebo to ešte zhoršoval. Na otázku, že z čoho to mám, mi psychiatrička odpovedala, že jedine psychológ to vie zistiť (psychiater len predpisuje lieky, ktoré vplývajú na rôznych ľudí rôzne a majú viac vedľajších účinkov, než priaznivých).
Poprosil som psychiatričku po dvoch mesiacoch konzumácie Helexu, nech mi vypíše na papier môj zdravotný stav a išiel som s tým na akupunktúru. Tá mi najviac pomohla, u psychologičky som absolvoval len 2 vyšetrenia (aj test osobnosti, či ten môj problém nie je osobnostného stavu, nie je), tá mi diagnostikovala sociálnu fóbiu a agorafóbiu, terapiu som dodnes nemal. A práve pri akupunktúre som si uvedomil, že za všetkými týmito psychosomatickými poruchami bývajú rôzne veci, ako napríklad stres a vyčerpanie z práce, nevyriešené vzťahy (mal som ešte v tom čase navonok harmonický vzťah s jedným dievčaťom, už skončil), potlačené emócie (či už negatívne, alebo pozitívne). Naše telo proste signalizuje týmto, že niečo v našom živote nie je v poriadku. Stačilo osem návštev (1x týždenne) na akupunktúre (zbavila ma aj závislosti na Helexe) a všetko sa vrátilo do normálu, zrazu som nemal problém ísť do veľkého supermarketu, v autobuse žiaden problém. Obvodná bola v šoku, že som naspäť v pohode a zároveň mi porozprávala príbeh o jej kamarátovi, ktorý už dlhšie chodil s jedným dievčaťom a jej rodina ich tlačila do svadby. Jemu sa zrazu začali prejavovať problémy so srdcom, ale tiež to bola len nejaká psychosomatická porucha. Celé to bolo len o tom, že sa ešte ženiť nechcel a keď si to zariadil, aby tá svadba ešte nebola, tak sa mu "zázračne" polepšilo (a to nebol ani u psychológa/psychiatra).
Takže všetci, u ktorých sa prejavuje panická/úzkostná porucha, sociálna fóbia, agorafóbia, či presnejšie povedané psychosomatické prejavy, mali by ste sa v prvom rade zamyslieť, čo vás najviac trápi vo vašom živote a mali by ste to zmeniť. Lieky vám v tomto nepomôžu, je to svinstvo, neberte to. Začnite chodiť na akupunktúru, choďte k psychológovi, skúste aj hypnoterapiu, proste choďte k niekomu, kto zistí, v čom je problém, ak na to neviete prísť sami. Obnovte priateľstvá s ľuďmi, s ktorými ste v minulosti zažili najkrajšie chvíle vašich životov, obráťte sa na vašu rodinu a na blízkych, ktorí vás morálne podržia. Je blbá doba a najviac praje takýmto problémom, spomáľte, nestresujte sa. Keď si vyriešite vaše trápenia, určite sa vám uľaví. Lieky to za vás nespravia, otupia vás, zničia a ešte budete na nich závislí. Dušu tabletkami nevyliečite.

anic

dddenis ahoj, neviem sa dostat k mailu, moj ntb je nejaky cudny, rada si popisem o problemoch, aj ja nimi trpim, tak ak,ozvi sa na mail anicka5@centrum.sk

dddenis

No mne sa to zacalo teraz koncom augusta ked dosiel na mna prvy silny zachvat bol som na dovolenke na yachte z ktorej som musel aj predcasne doslova \" utiect \" kedze mi bolo nenormalne zle.. Myslel som si ze to je len morska choroba ale nebolo to tak.. o par dni na to som siel na party kde bol tazky vzduch a pil som vodku s energy drinkom \" nie vela \" a dosla na mna uzkost ze neviem dychat a busi mi srdce bolo to 30 Augusta v piatok.... A tu sa to zacalo bol som na vsetkych vysetreniach vsetko mam v poriadku.. absolvoval som \" Ekg - Ok \" dosla sanitka ku nam dali magne lebo som nechapal co sa to deje \" , Vyter - Ok , Krv - Ok , Moč - Ok , Neurolog - Ok \" takze som zacal hladat po internete co mi je .. najprv som si myslel ze rakovina a hocico ine ale potom som zistil po navsteve psychiatra ze mam naozaj panicku poruchu.. Dneska je to presne 3 den co berem polku sertralin actavis z 50 mg mam 25mg rano... Prejavy mojich stavov su ze niekedy sa citim fain pocas dna ale vela krat za den mi dojde nahle busenie srdca ktore vdaka liekom sa zlepsilo a neprejde do toho ataku ked som myslel ze skolabujem.. Snazim sa na to nemysliet aj ked je to tazke ..v podstate s tym bojujem mesiac takmer ale dotvedel som sa o tejto poruche vlastne 3 dni dozadu.. Mavate aj vy viac krat denne pocit zavrati , bolest brucha , busenie srdca ? ak chce niekdo napiste mi email rad o tom pokecam .. mam tiez z toho strany strach uplne mi to naburalo momentalne zivot .. nechodim moc von ked tak ku kamosovi a to tiez neviem kedy to na mna zas dojde zla nalada a nepokoj.. Dni sa vlecu a zaroven ubiehaju ako voda lebo som len zasity doma a moc von nechodim :// Som z toho dost smutny .. Vzdy som mal energie na rozdavanie a bol som vesely clovek .. nechcem sa takto opustat a ani sa neopustam len to je neprijemne .. :///

ta co uz

mne to zacalo cca pred troma rokmy...bolo to strasne myslelsom ze zomriem tak zle ze sa potis,ladove ruky,tras,kazdy sval napaty atd...prichadzalo to k veceru a vecer...vtedy som nic nemohol len lezal a trpel,modlil sa a cakal kym to prejde...ked som zaspal rano my uz nic nebolo.zacal som chodit po vysetreniach a nikde nic nezistili akurat som mal trosku zhorsene vysledky na pecenovych testoch lebo som v tej dobe popijal z partiou...mal som 24 a vymetali sme casto bary a diskoteky tak som si myslel ze je to stoho.prestal som pyt a dufal ze to prestane lenze neprestalo...no za psychiatrom som nesiel...neviem ci som si zvykol ale uz tie zachvat y nemam az take hrozne ako na zaciatku,su stale a dost hrozne ale nie az tak ked som v bolestiach celeho tela a traske lezal a myslel ze zomrem...nepijem,vyhibam sa miestam kde mi prichadza zle ako bary a beriem magnezium.niekedy mi 3tyzdne je dobre a potom to pride a par dni pridu tie ataky z nicoho nic.ked uz citim ze to pride ze mam taku neurozu a neklud supnem si lexaurin 1,5 ak treba aj po par hodinach este jeden a nejak je to lepsie...nepride to v takej sile aj ked niekedy ten atak citim tak ho az tak nevnimam a nemam taky strach ako bez lexaurinu...ale uz rozmyslam ze ci chcem ci nie uz sa to vlecie dlho ze asi pojdem k spesialistovy lebo sam sa stoho nedostanem ak je vobec mozne sa stoho dostat...milujem zivot nemam ani ziadne depresie ani nic ine...nebyt tychto atakov tak som stastny a skoro bezstarostny clovek :(

pandorica

Panický atak je veľmi, veľmi nepríjemná záležitosť.Pretože vždy máš pocit, že odpadneš, alebo máš mrtvičku, alebo infarkt a tieto príznaky aj skutočne cítiš, takže je to pre teba subjektívne naozaj strešná situácia.Jediné, čo sa vtedy dá urobiť, je niekde v kľude zhlboka dýchať a opakovať si, že sa nič nedeje,že to prejde,že sa ti nič nemôže stať.Z liekov na tieto akútne stavy zaberá xanax,alebo lexaurin.Ak sú dlhodobé, treba brať antidepresíva.

Ddana

ahojte aj Ja nám tetanický syndrom čiže panické ataky no psychiater mi predpísal xanax pomámaha odporúčam.

jedulka

Lulita, moja drahá,když nemůžeš praštit se všim co ti ubližuje budou se ti potíže jen zvětšovat.Musíš si najít čas na sebe,buď prostě trošku sobecká,jde o tvoje zdraví,ostatním to bude jedno jak dopadneš.Je jen na tobě, abys tu chvilku co si utrhneš jen pro sebe jí taky dobře využij.Nervy si potřebují ulevit, odpočinout si, dostatek spánku
Pak nějaký pohyb, ale jen takový co ti nepoleze na nervy.A ty vitamíny co jsem tam napsala si kup,nic lepšího na ně není(myslím přírodního)Hlavu hore!