Kazdodenne prejedanie sa

Príspevok v téme: Kazdodenne prejedanie sa
Radka99

Najde sa niekto taky kto ma ten isty problem ako ja ? Ja sa proste neskutocne prejedam doslova az prezieram, jem stale a ked nejem tak myslim na jedlo. Uz som z toho zufala pred ludmi sa snaziim obmedzovat, nejest tak vela lebo sa hanbim za to, a akonahle nieco dojem zavriem sa do svojej izby a prejem sa este sladkosti, ktorych mam neskutocne velku zasobu v izbe. kazdy den zacinam tym , ze uz konecne to prestane ze od dnes uz sa budem obmedzovat, dam sa na nejaku dietu ale vydrzi mi to tak maximalne do obeda :(. A v noci,ked lahnem do postele mam take zachvaty prejedania sa, ze zjem vsetko co vidim ...najde sa niekto kto ma podobny problem ? ako sa mam z toho dostat ? bez jedla sa zit neda , nie je to ako zavislost na cigaretach alebo alkohole, kedze bez toho sa da fungovat, ale prestat jest proste nemozem..

JessicaI

Radka99

suhlasim s ta3. Nemas vela nadvahy ked mas 60 - 65kg. Co by som ja dala za to keby som mala tolko. Mozno som to pokazila prave vtedy ked som mala 65kg a stale som sa citila tlsta achcela som schudnut a robila som blbosti s dietovanim. Teraz sa mi to vratilo aj s urokami. Mala som byt vtedy spokojna s postavou co som mala ved nebola vobec zla. Trochu kg naviac sa muzom pacilo. Teraz som to uz prehnala s kilami a tazko sa mi da vratit na 65kg ked pracuje JOJO.
Daj si ciel byt v pohode v klude. Ked budes pokojna bude Ti lepsie a nebudes mysliet tolko na to ako schudnut. Ked to prestanes riesit a budes si hovorit, ze si pekna tak pekna aj budes. Treba tomu verit. U mna to je trochu tazsie. Mam 44rokov a skoro 100kg pri vyske 164cm. Ale tiez sa snazim prerobit myslenie a tak schudnut.
Drzim Ti paste a nevzdavaj to.

ta3

Bruno
nesuhlasim s Tebou, marihuana moze riesit problem iba ciastocne a iba na kratky cas, inak v konecnom dosledku Ti narusa myslenie a ani nenavodi chut do jedla
tiez ani pazravost nie je najlepsia, pretoze sa pri nej pribera, cim trpia klby, srdce a nase sebavedomie, citime sa zle, nepritazlivi a pekne sa to kopi a kopi
myslim, ze aj pri nedostatku chuti, aj pri prejedani sa ide o zlu psychiku, ktoru v prvom rade musime osetrit a az potom nase chute pridu naporiadok, marihuane rozhodne nie je liek na psychiku, uz som citala, ze ma dobre ucinky pri niektorych chorobach, ale nie pri oslabenej psychike

Bruno333

ta3:
O to by ani neslo, ale ked ma niekto predsa chut do jedla je to zdrave a ma aj chut do zivota...chut do jedla nam je vlastna od praveku, prirodzena potreba, ktora musi byt nejako uspokojovana a to prostrednictvom chuti.
Horsie je ked niekto nemoze jest ked je zle psychicke obdobie ani ked je hladny a slaby, lebo mu je proste zle a napina ho z toho...je to zlozita vec...najlepsia je na to marihuana.

ta3

Radka,
mam 60 a za sebou mnozstvo zivotnych situacii, preto naisto viem o com hovorim, ja som mala niekolko pazravych obdobi, ktore vzdy suviseli s mojou psychikou a nakoniec to potvrdzuju aj Tvoje slova v Tvojom najnovsom vstupe, takze neries prejedanie sa, snaz sa usporiadat svoj citovy zivot, pestuj v sebe sebavedomie a hlavne, uz to tu hovorim hadam po stykrat, maj sa rada taku aka si, vytyc si ciel, kracaj za nim, potom prejedanie odide tak ako prislo, vela sil Ti k tomu prajem, nemas to lahke, ked si v zahranici, aj to chapem, ja som tiez uz natrvalo vonku

Radka99

Jessical,
som rada, ze nie som sama, tiez si casto vravim ze zacnem od zajtra , alebo od pondelka, ale to mi bohuzial nikdy nevyjde, inak rada by som sa s tebou spojila aj inak ak mas zaujem, napr. cez email by som s tebou chcela trochu popisat na tuto temu.

a Lady B, vaha mi kolise okolo 60 az 65 kil, vela ludi mi vravi ze to neni moc vela ale ja si pripadam neskutocne tucna

lilyianka :
lekarsku pomoc nemozem teraz vyhladat kedze nie som doma ale v zahranici, a neovladam az natolko tento cudzi jazyk aby som sa dohovorila o svojich problemoch s lekarom...bohuzial...
...a najhorsie na tom je, ze ja sama sa deptam z toho aka som ako vyzeram , stale hanbim sa za seba, a to nemam az tak vela kil ale ja proste nemam ani stipku sebavedomia, a stale si nahovaram ako nanic vyzeram.

Inak ta3 nieco na tom bude, asi mas pravdu, po troch rokoch som ukoncila vztah a od vetdy mam viacmenej tento problem, predtym som vobec neresila ako vyzeram a nevadilo mi ani tych par kil navyse, s rozchodom som davno zmierena ale trapi ma ze som sama a vsetku vinu hadzem na to ako vyzeram :(

p.d.

Vsak v lekarni maju lieky na obmedzenie chuti do jedla. Ak mas na jedlo, tak budes mat aj na to. Ak ani to nepomoze, tak nasadit antidepresiva.
Ja napr. nemam velku chut do jedla, ale mam ju vacsiu ako ti, s ktorymi byvam pod jednou strechou.

ta3

z vlastnej skusenosti hovorim, ze prejedanie sa uzko suvisi so psychikou, bud zazivas stresy alebo nie si spokojna so svojim zivotom alebo pocitujes nedostatok lasky, jedno, druhe alebo tretie

JessicaI

Radka99

mam presne taky isty problem. Strasne sa prejedam a jej jedno cez druhe kym mi nezostane spatne. Potom ma boli a tlaci brucho a ledva fucim.
Pokusam sa schudnut sem-tam mi to aj ide a potom sa rozjem a som tam kde som bola pred tym ak nie este horsie.
Stale si hovorim, ze musim vydrzat kontrolovat sa v jedeni a jest mensie porcie 5x-6x za den a pit vela vody. Uz zase planujem zacat od pondelka. Preco nie hned? Mam vela nastrah nasetrenych a tie musim nejako odpratat z domu alebo dobre schovat. Pocitam aj s tym, ze nieco do vtedy zjem pretoze mi je strasne luto toho, ze by som to nemohla zjest. Doteraz mi nepomohli ziadne kvapky ani tabletky na chudnutie pretoze ja jem myslou aj vtedy ked niesom hladna. Vyhladala som tri krat lekara a nic. Priberala som dalej aj ked som u neho bola a kazal mi pisat co som za den zjedla. Potom som sa na to nahnevala a prestala som k nemu chodit ked mi nevedel pomoct. Strasne sa mi ten zoznam nechcelo pisat a este ked som videla, ze kila idu aj tak hore tak som to vzdala. Raz mi pomohla jedna dieta ale nerada by som sa k nej vratila pretoze uz mam diet po krk a chcem schudnut zdravo a na stalo. Verim, ze sa nam to raz podari.
Drz sa...a bojuj so svojou myslou. Ked ju dostanes pod kontrolu vyhras nad prejedanim.