Nočné krče v nohách

Príspevok v téme: Nočné krče v nohách
irena02

Už dlhšiu dobu ma trápoli nočné krče v nohách, ale prichádzali zriedkavo. Raz do pol roka resp.raz za rok. Tento týždeň sa objavujú veľni často - už tretiu noc a dnes to trvalo pol hodiny, obidve nohy, ledva som sa vedela postaviť na nohy, nočnú košeľu mám mokrú, že sa dá vyžmýkať. Už som si myslela, že budem musieť lekársku službu. Prvýkrát som to dnes mala v noco o jednej a teraz o šiestej ráno, ale také nieči som ešte nezazila. Užívam Detralex 2xdenne a asi 2 týždne magne B-6 /zakúpila som si, lebo sa mi objavovali menšeie zachvevy svalstva. Dakujem za každú radu. Som zúfalá. Chcela by som ešte dodať, že psychicky sa cítim byť vyčerpaná. Dakujem

matuska1

Milá Irena2, viem pochopiť tvoje trápenie s kŕčmi na rôznych miestach v nohách a viem, aké neuveriteľné bolesti najmä v noci a nad ránom prežívaš. Všetko toto bolestivé trápenie dobre poznám. Sužovalo ma viac ako 25 rokov. Už som sa bála chodiť aj spávať, lebo som vedela, že nad ránom prídu do nôh strašné kŕče a nik mi nevie pomôcť. Poradili mi pred spaním užívať magnézium s B6, účinnejšie v šumivých tabletách, čo pomohlo iba čiastočne. Prežívala som strašné kŕče nielen v nohách, ale aj pod rebrami z bočných strán. Až som sa raz ocitla na návšteve vo Viedni, kde som sa s problémom zdôverila istému lekárovi. Vyšetril ma a jednoznačne predpísal SIRDALUD s dávkou 1 tabletu na noc, neskôr stačilo na každú druhú noc. Po 3 dňoch užívania moje veľké trápenie nadobro skončilo. Tablety užívam už 3 mesiace a po kŕčoch nie je ani stopy. Po dlhých rokoch bolestí sa teším na bezbolestné vstávanie.

Nika38

ahoj mas to z toho detralexu aj ja to mam brala som ho mesiac a krce hnusne hlavne v noci bolesti hoh detralex som vysadila na mesiac a bez problemov krce zmizli...teraz som ho znova zacala brat ze ci sa to vrati a vratilo...takze detralex jednoznacne...

evina12345

Zdravím chcela by som sa spýtať a poradiť. Mám problémy s týmito kŕčami a po návšteve doktora mi predpísal liek *Gabagamma 300* Po následom prečítaní letáku v balení som sa dozvedela že daný liek je na epilepsiu. Je vhodný na kŕče?

Lulita

neberies nejake lieky? aj ja som to mala, asi mesiac dva vkuse, teraz to nejak zazracne preslo, ale dozvedela som, ze to moze byt aj z antihistaminik, beriem, plus mam malo zeleza, tak neviem, ci to ma na to vplyv, ci nie

thaus2013

Zavolajte mi na 0908 041816, moja mama mala tiež tieto problémy dlhé roky, teraz je už bez kŕčov. Dostala ju z toho pani doktorka bez chemických prípravkov.

ta3

:-)) McDonald
to chces z nej spravit alkoholicku? vraj 3-4 panaky pred spanim, to nech ma radsej tie krce ako zavislost na alkohole :-))

McDonald

irena

skús si dať pred spaním 3/4 panáky tvrdého, mne to trocha pomohlo, tiez som mával obrovske problémy s krcami, dokonca raz ma museli hospitalizovať, lebo som mal takú krč v lýtku, ze mi ho skoro roztrhlo, mesiac som potom skákal na jednej nohe prakticky

treba dbat na kvalitnu stravu, raz som jedol 2 tyzdne lacne ryby - tuniaky, tie ked sa zle skladuju, tak sa v nich tvorí toxín, ktorý spôsobuje krce u cloveka, a pekne som to aj schytal

RNG

Krce=tetania su z nedostatku mineralov. Prilisne potenie moze viest k nedostatku mineralov, najma v prechode alebo v strese.
Odporucam doplnat si nielen horcik, ale aj draslik, ktoreho mame dnes vsetci nedostatok, lebo plodiny sa pestuju na od mnohych mineralov vycerpanej pode. Dnesny obsah draslika napr v zemiakoch je sotva 1/4 toho, co bolo pred 200 rokmi.
Dobry zdroj draslika je KCl, v soli so znizenym obsahom sodika alebo KHCO3, odkyslovac vin, predavane pod menom Kalinat na Slovensku.