Dlhodoby vztah bez manzelstva

jedulka

co čekají u nás? no to samé co ve velkoměstech.Co takhle se podívat na Detroit USA Kdysi 2 milionové město, dnes jen stoka,80% bytů vybydlených,
50% lidí negramotných,getho. Myslíte rarita.Ne rozpadávající se naše civilizovaná společnost.Začátek.Pomalu a jistě se to rozšíří do celého světa.Chtěla bych dlouho žít,protože by mě zajímalo, kam se bude lidstvo směřovat.Co myslíte?V USA je 19mil lidí postiženo úzkostně depresivními poruchami.Top místo v udávaných ID.U nás se o tom všem taktně mlčí.Lidí trpí a ani neví proč.Hodnoty jako vztah a láska ztrácejí na významu.

cokokeksik

jedulka- svedci to o tom, ze sucastny clovek sa nerad vzdava prilezitosti a veri v nekonecny pokrok (ze stale moze prist nieco lepsie) Choroba velkych miest- nevycerpatelny zdroj...

cokokeksik

Endura, To by aj mna zaujimalo. Preco si vo vztahu ktoremu neveris? A vobec by si nechcel momentalne rodinu/deti, ci je to iba zalezitost danej partnerky a tvojej neistoty v dany vztah? ..."Žijem vo vzťahu talianskeho typu už 4,5 roka, a deti ani svadbu neplánujem, ale ani nevylučujem, a svadby a manželstva s ňou sa desím."... Mna desi fakt ze ludia ostavaju v takych vztahoch (nieje to myslene v zlom. Ide skor o to, ze si uberate cas a sancu na stretnutie partnera, ktory by Vam vyhovoval viac)

jedulka

souhlasím, že je to novým trendem, jen si poslechněte chlapy v hospodě, kde kecají, to je samý sigl a soló,samozřejmě tyhle myšlenky trousí takový jedinci o které ženská ani nezakopne, nicméně v kolektivu můžu vypadají jako velmi dominantní.Jen tak mimochodem k zamyšlení, v New Yourku žije 8 milionů lidí, polovina z nich žije singl.O čem to svědčí, udělejte si názor sami.

cokokeksik

Zial, toto je v sucastnosti novy trend. Cim viac zena chce- tym viac sa tomu muz brani. A preco? To je otazka na panov avsak myslim, ze zo strachu straty slobody. Z nevysvetlitelneho dovody je v hlavach niektorych muzov zakodovane, ze manzelstvo zmeni zenu na panovacnu harpiu a oni uz nebudu mat sancu na unik.

jedulka

wowo1, ty jsi mě opravdu rozesmála:-))) tvoje příspěvky jsou jako bych je psala sama, a s tou vložkou, jsi mě dostala úplně :D:D:D Já jim tak taky říkala :D:D:D

Emily opat

Endura a skusal si si to niekedy predstavit obratene? 36 rocna zena uz nema vela rokov casu. Ak je presvedcena, ze chce deti a ty stale nie, odporucala by som jej opustit ta.
Vies, ty ten prepich = cas mas, ale ona nie.
Ona ako pises, moze len cakat a dufat, ze zmenis nazor. Osobne podla tvojich vyjadreni moc neverim, ze by sa tak stalo.
Mozno raz deti mat budes a aj sa ozenis, ale s nou to asi nebude.

endura

Niekto tu písal, že chlap dlhšie otáľal s požiadaním priateľky o ruku, a ona mu medzitým "ušla" . . . To je čo za láska? Ona tým pádom nechcela jeho, ale šlo jej o to, aby si ju ktokoľvek vhodnejší zobral za ženu a mal s ňou deti. Toto nie je láska - to je vypočítavosť skrývaná za "materský pud".
Žijem vo vzťahu "talianskeho typu" už 4,5 roka, a deti ani svadbu neplánujem, ale ani nevylučujem, a svadby a manželstva s ňou sa desím. Ona sa ma pravidelne pýta, či som nezmenil názor a dostáva stále tú istú odpoveď. Upozornila ma, že jedného dňa sa môže zbaliť, keďže jej "tikajú biologické hodiny". Vzal som to na vedomie, a upozornil som ju, že keď zistí, že jej nový chlap jej v niečom nevyhovuje, nech za mnou už nechodí, lebo druhú šancu nedávam a nie som armáda spásy. Mám 38, ona 36.