Kliešť

Príspevok v téme: Kliešť
pato22

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či treba ísť k lekárovi, ak som si našiel kliešťa. Vybral som si ho cca 24 hod. a vydenzifikoval som miesto vniku kliešťa. Ostala mi tam však taká červená bodka, asi ako po uštipnutí komára. Mám ju už 2 dni. Mal by som navštíviť lekára alebo je to úplne bežné? Ďakujem

xzy1

pokial ti zmizne je to ok....ak by ale zacal sa opuch,ustipnutie by sa zvacsovalo,prip.dostanes teploty vtedy treba ist..zatial podla mna staci pozorovat...

obrnazaludka

nemusis ist iba ak by si sa citil zle a vznikol cervenkasty vacsi opuch.Ja si pravidelne vyberam kliesta predvcerom zas trocha vaty kvapnem benzin nan trocha kruzive pohyby a so 8sekund vylezie.alebo so smradlavou masaznou emulziou lebo smrad nemaju radi hned vylezu ale predty som si kliesta nevdela vyvrat a doplatila sim na to..Pred as 7 rookmi som ho mala 3dni v lytku a xela noha mu opuchla vraj napadli mu cievny syatem.Aj po rokoch mozu z toho byt vazne problemy aj sozicotneho charaktwru.Nwviem ci som na to nedoplatila po rokoch teraz co som ho ma vtwdy tri dni dnuka lebo cele litko mi napuchlo.

Ak ti bude miesto kde si mal kliesta rast na asi 1 cent velkosti bude zacervenane ist k lekarovi aj po rokoch mozes mat vazne problemy len sa nikdy na kluesta nezaockuj kliest je poriadne vie zavarit.