Skrytý tyran?

Príspevok v téme: Skrytý tyran?
MiškaMiška

Obraciam sa o radu nakoľko sa točím už dlho v kruhu bolestných otázok. Mám 25 rokov a spoznala som muža o 9 roka staršieho prostredníctvom internetu. Vyzeral na začiatku veľmi dobre, prezentoval sa ako rozumný muž. Dokonca mal ťažký životný osud a len ťažko chorú matku. Mali sme veľa spoločného, názorov a pod. No postupne začal neskutočne na mňa tlačiť so sexom. ja som ho prosila nech počká, že sa na to ešte necítim pripravená, že je to priskoro. No on rozprával stále len a len o tom, vyhľadával miesta kde by sa dalo až ma nakoniec po viac ako mesiaci do toho psychicky dotlačil. Čakala som viac, že prídu krásne chvíle, výlety a pod...no zrazu len samé ja ja ja, egoizmus, neochota prispôsobiť sa, vzal si hypotéku na vlastný 1 izbový byt...mal priateľov, kt. žili bez partneriek, svoje kamarátky - no tam som ja vítaná nebola. Ja som študentka, on zarába veľmi slušne...nakoniec odomňa žiadal, aby som platila striedavo na posedeniach na káve a pod. Čo mi príde dosť neseriózne nakoľko naša situácia bola fakt veľmi rozdielna...prišlo kritizovanie, stále bombardovanie čo je na mne zlé - za hlúposti ako vyliata voda a pod. Stále len sex, sex, sex...a aj to, bohužial dosť tvrdý sex a bez lásky. Jeho návrhy na doslova masochystické praktiky som odmietala...no na druhej strane tvrdil, že túži po dieťati a rodine...na mńa dať však ani cent nechcel, lebo jeho hypotéka a pod...ale na to, aby sebe šporil, kupoval značkové oblečenie a šporil na zimnú lyžovačku mal...to mi povedal: na lyžovačku musím. Jedného dňa sa so mnou vyspal, použil dosť nepekné surové oslovenia pri tom a asi po 2 hod. na to sa rozišiel - po debate o financiách a mojej neistej práci po ukončení VŠ. No naďalej sa mi pripomínal, ani ukončiť to, ani vrátiť sa...vyslovene akoby sa vyžíval v mojom utrpení. Nijaké aktivity so mnou nechcel vykonávať - vždy sa zobral s nejakým kamarátom do posilovne kde ženy mali pre nich vstup zakázaný, na túru s kamarátom, výlety plánoval s kamošmi (lebo to ho predsa výjde lacnejšie keď si rozdelia výdavky na benzín...)...jedna známa, kt. sa venuje oblasti psychológie mi povedala - nenávidí ženy, je egoistický a ide o tyrana...no neviem, dokopal moju sebadôveru na pod mrazu a stále si kladiem otázku - prečo? pre peniaze, čo hľadá perspektívnejšiu...no neviem, prosím o radu, názor a hlavne radu ako žiť ďalej a začať veci vidieť tak ako naozaj sú. Ďakujem

MiškaMiška

No moji milí, vec je vyriešená...prešli len 2 týždne od rozchodu a on si už na zoznamke hľadá inú :´(

cokokeksik

MiškaMiška skus pochopit, ze to je tvoj problem, ze on urobil iba to najlepsie pre seba a ty si mala byt ta, co to nedopusti, ak by ti to ublizovalo, alebo nevyhovovalo...z tvojho posledneho prispevku mam dojem, ze ak by neodisiel ty by si "musela" (zakodovane momentalne v tvojej hlave) byt s nim dalej a "znasat" to vsetko. Zamerne som pouzila slova v uvodzovkach, pretoze su uplne zle a vztah dvoch ludi je o niecom uplne inom...skus sa nad tym zamysliet a nedopust aby sa ti to stavalo....

MiškaMiška

A tak on tú svoju pravú tvár začal ukazovať až ku koncu vzťahu kedy som sa ja rázne búrila proti a prišli hádky. No ja som ho ospravedlňovala za veľa vecí, pretože sa údajne sklamal v láske, už dve ženy ho po dlhoročných vzťahoch opustili pre iných mužov, využili, ublížili, on je dobrý chlapec...zo začiatku som mu to žrala, potom mi však nejak niečo na tom hrať prestávalo...nakoniec sa ani nedivím tým predošlým partnerkám za to, že si našli iných. A ten sex? hm...chudáčik, však on je len chlap, nech sa nehnevám, že jemu to ide úplne na mozog, že ho hrozne priťahujem atď...ale myslím, že aj chlap by sa mal vedieť ovládať...čo sme zvery, aby sme trkali kde sa nám zachce a urobili si ženy vyslovenú madrac bez práv? No ja som si svoje hájila...neuspela som aj keď sľubov ako sa zmení bolo až až...prečo to nakoniec vzdal je otázne, či iná sa vyskytla, či chvíľkovo sa vyprázdnil a bol hrdina...no čo už, hlavne, že mne to viac robiť nebude. Ďakujem veľmi všetkých za ich príspevky a rady, utvrdili ste ma v tom, že nemusím nariekať a hľadať chyby v sebe...ale byť šťastná, že toto nemusím trpieť ani minútu naviac.

Prezývka55

Hej tak je pravda ze cloveka nespoznas za 1 den. Ale na druhej strane ked zacne robit somariny tak sa to da zastavit v momente, nemusis pristupovat na nikoho hry.

MiškaMiška

Prezývka55

Ak si čítal - skončil to...už s ním nespím. Len som sa točila v otázkach kde som ja urobila chybu...ale po prečítaní všetkých príspevkov som prišla k tomu, že jedinú - že som ho skôr neposlala k vode.

Prezývka55

A preco si mu vlastne dala? Psychologicky natlak je smiesna vyhovorka.

Inak nechapem preco si ten clovek radsej neplatil nejaku spolocnicku ked ako vravis ze prachy ma.

A teba nechapem preco sa s nim zahadzujes a spis s nim. Ale tvoj problem.

Cariboo

treba toho chlapa odfotit a varovat ostatne zeny aby si s nim nezacinali! uz teraz lutujem tu co sa mu dostane do ruk lebo takych zien ktore sebou nechaju zametat je bohuzial velmi vela

kafe

Miška, ty si radšej polož otázku - prečo si sa nechala dotlačiť k sexu? Si moc mäkká? Dávaj si na to pozor a v budúcnosti to fakt už nikdy nerob. Keď nechceš, tak proste sex nebude aj keby sa chlapec na hlavu postavil.
Zistila si, že je sebecký, tvrdý a veľmi neohľaduplný. Vôbec s tebou nechcel tráviť voľný čas. Prečo TEBE už nesvietila kontrolka, že TAKéHOTO chlapa nechceš? Ale namiesto toho sa pýtaš - prečo ťa on nechce a či asi hľadá perpektívnejšiu??? Vôbec nerieš jeho, ale pýtaj sa prečo si s ním zostávala, aj keď ti ubližoval, bol surový, netaktný, sebecký? Prečo? Si zakomplexovaná? Nevieš povedať rázne a rozhodné nie, prípadne dosť, toto viac netolerujem?
Ďakuj Bohu za tento vzťah a za to, že je už minulosťou. Veľmi veľa sa z neho môžeš naučiť O SEBE, o tom čo ti chýba a čo potrebujš zmeniť. Lebo ak to nezmeníš, príde ďalší blb, čo ťa prevalcuje a bude sa k tebe správať ako k handre. Začni si trochu viac veriť a vážiť samu seba, potrebuješ to ako soľ. A tiež, ak niečo chceš vo vzťahu a realita je o poriadny kus inde, tak dovi dopo. Je to tvoj život, nenechaj druhých nech s tebou tak strašne zametajú.