Narok na invalidnu s anorexiou a bulimiou

pandorica

V 16? Ťažká anorexia? To vážne? Dievča moje,ty to budeš mať v živote fakt ťažké...Čo takto trošku reality do života?

ambrozia

Keď je tu nadhodený ID, chcela by som sa spýtať, ako vypočítajú dôchodok mladému človeku, ktorý vyšiel školu, nikdy nepracoval a priznajú mu ID viac ako 300 e.

cry2

p.d., presne ako píšeš. Ja mám plný invalidný, od januára mi pridali 10 eur, teraz mám 213 eur. (A to mám aj odpracované ako bolo treba!). A keď si hľadám prácu, lebo z týchto peňazí sa vyžiť nedá, (platím si aj vysokú školu) tak je to obtiažne... kto už len zamestná niekoho s plným ID :( Keby bolo na mne, ja by som sa ho kľudne zriekla a radšej robila ako všetci ostatní. Lebo byť na dôchode- to človeku moc nepridá. Je ešte viac izolovaný od ostatných a myslím, že je to ešte horšie. Samozrejme, že ak je človeku tak zle, že nie je schopný momentálne pracovať vôbec, že mu možno ten dôchodok na chvíľu pomôže, ale... nemyslím si, že je to ideálne riešenie. Mňa napr. ani nenapadlo, že by som išla žiadať o dôchodok. Dostala ma k tomu psychiatrička s obvodnou lekárkou.

p.d.

Tu proste musis byt len na hlavu, to ostatne sa nerata. A ak budes na dochodku, tak zistis, ze musis aj tak robit, lebo neprezijes. Cize dochodcovia musia robit tak ako zdravi, cize neviem, co tym dosiahnes?:)
Akoze 200 eur dochodok aktualny priemer, fakt "super".

cry2

Dadiana, na anorexiu ani bulimiu sa invalidny nedava, ani polovicny! Musela by si mat este ine dg. A tiez len vtedy, ak by si mala ine dg+ opakovane (nemyslim jedna, dve, tri, ale viac) hospitalizacie na psych. klinike, vtedy sanca na invalidny je. Inak s cisto PPP ani nahodou. Viem to na 100%.