Hlien z nosa mi sposobuje kasel. Co s tym.

Príspevok v téme: Hlien z nosa mi sposobuje kasel. Co s tym.
Romankooo

Dobry den zelam. Asi pred tyzdnom som si pocas tepleho letneho dna dal zopar studenych piv a na druhy den som stratil hlas. Ten sa mi sica vracia spet pomaly no mam iny problem. Kasel. Opakuje sa rano a na vecer no nic nevykasliavam. Zaujmave na tom je ze ma k nemu drazdi hlien stekajuci z nosa no nadchu nemam. Nechcem nic na vykasliavanie pretoze to s plucami nema nic spolocne. Priedusky mam vydrazdene dostatocne z toho uz. Ako to mam zastavit?

RNG

Mas asi permanentnu infekciu v prinosnych dutinach, kde sa moze zdrzovat dlhe mesiace. Dostane sa tam z kvapockovej infekcie vo vzduchu pri dychani. AS telo ju v dutinach nevie zlikvidovat inac, nez odtlacanim hlienami. A samozfrejme ked ti tie hlieny plne mikrobov natecu do priedusiek, tak tam drazdia a kasles. A moze to vybolat aj zapaly hrdla, prioedusiek pluc a dokonca pri kasle sa to moze dostat Eustachovou trubicou do vnutornweho ucha. Infekcie v prinosnych dutinach sa daju znicit najma kvapkanim roztoku citricidalu do nosa, v leze, s hlavou sklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin. Poznas to podla kratkej prudlej bolesti az ti vyhrknu slzy, co je dosledok osmotickeho tlaku, tj rozdielu koncentracie soli v tele a v kvapkach
Viac okolo toho najdes na Google.sk pod rng, infekcie