šialený brat

Príspevok v téme: šialený brat
nervyvčudu

Dobrý deň, mám narušeného 30 ročného brata, ktorý bral v minulosti drogy, bol už aj na protialkoholickom liečení, ale nevydržal..odišiel odtiaľ so slovami, že \\\"tam nemal konkurencie\\\".Má prehnané sebavedomie, ale rozum malého decka a doneba volajúce nelogické rozmýšľanie.Už prvým dojmom pôsobí narušene.Nikto, ale naozaj nikto s ním nevychádza, dokonca ani tí, čo sa s ním kedysi kamarátili.Je drzý, neustále provokuje, všetko mu vadí, čím dalej je horší.Nikoho takého iného ani nepoznám.V poslednej dobe dokonca už aj vulgárne kričal hrdelným hlasom v obchode a robil mame hanbu..nie len jej, ale aj naším ostatním rodinným príslušnikom (a povesť máme dobrú).Hanbím sa veľmi za ňho, hanbím sa už normálne prejsť ulicou.Bol už aj pár krát v zahraničí, ale vždy to skončilo rovnako..prepil všetko čo mal, bol zneho bezdomovec a potom sa mu stal opitému nejaký úraz..anglickej z nemocnice nam volali...prišiel domov úplne na dne.Ale optimismus ho znova neopustil, psychický problémy si nepriznal, tak si požičial peniaze a išiel z nova do Anglicka do druhej roboty...hned v prvý deň sa opil, zaspal na ubytovni s horiacou cigaretou..samozrejme, že prišli hasiči a znova sa vrátil s dlhým nosom..Absolutne nič nerobí, čo chytí do ruky, to mu spadne, všetko rozleje, všetko rozbije, všetko pokazí.Včera mi kopal do zamknutých dverí (pred pol rokom mal ťažko zlomené nohy, lebo ho opitého zrazilo (už druhý krát)auto).Kričal na mňa zo samej sily s prepačením do kokotoch, lebo znovu bol opitý.. ja mám tiež len jedny nervy, tak som odomknul prefackal som ho ako slušnosť káže...Kedysi to pomohlo, ale dnes mi znova kopal do dverí, tak som ho znova prefackal... Ale toto nie je riešenie, bojím sa, že sa niekedy sa neovládnem a ublížim mu.Je to len veľmi stručný príbeh neuveriteľných zážitkov s týmto psychopatom...to by bolo na 3 bestselleri..Preto som sa chcel spýtať, či neexistuje nejaká psychiatria, ktorá by ho zobrala aj proti jeho vôli na liečenie a dala by ho dokopy? Ďakujem, s pozdravom Peter.

zewa

Tazko mozem povedat, aku diagnozu ma. Najlepsie by bolo pozhovarat sa s nejakym psychiatrom alebo klinickym psychologom. Mozne riesenie je zbavit ho svojpravnosti.

MultiLevel

Bohuzial, brat si vybral ako bude jeho zivot smerovat...nepomozete mu, ak sam nebude chciet ist na liecenie.
Nevies co sa stalo, ze sa takto spustil? Ak si ty slusny pracujuci clovek a on presny opak teba, nestalo sa nieco v rodine, co z neho spravilo to, akym je? Napriklad ze si otec viac vsimal teba ako jeho? Alebo ste vobec nemali otca?

kabel

v pripade agresivneho utoku na vas mozete zavolat policiu, ale pokial netrpi ziadnou tazkou psychickou poruchou, tak ho pustia, pretoze ho nemozu drzat proti jeho voli. Tazkou psychickou poruchou sa myslia psychozy, co by sa preukazalo pri vstupnom vysetreni, keby bol nasilim dovezeny na psychiatriu. Podla mna, ak nema halucinacie, bludy a podobne, tak nemate sancu. Ochranna liecba sa udeluje sudne len pri spachani trestneho cinu. Ak on sa nechce liecit, vy si nepomozete, mozete ho jedine vyhodit na ulicu a odstrihnut sa.

pandorica

Jedine, že by si ho udal na polícii, potom by mu možno súd mohol nariadiť
ústavné liečenie.Ale či by mu to pomohlo, keď sám nechce...