Psychická tyrania, nebezpečné lieky, úzkosť, panika, mizéria...

Príspevok v téme: Psychická tyrania, nebezpečné lieky, úzkosť, panika, mizéria...
darkomnia

Ostať doma v psychickej tyranii prerastajúcej do fyzickej podoby, kde aby som prežila musím brať antidepresíva a ďalšie lieky, ktoré by sa brať spoločne nemali alebo ísť to oznámiť a dúfať, že všetko bude lepšie?

Mám 16, bola som fyzicky týraná (škretenie), psychicky (potláčanie morálnych hodnôt, ľahostajnosť, nedôvera, špina, smrad, bordel, asocializácia), prešla som si šikanovaním, alkoholizmom, znásilnili ma, nedokážem normálne jesť (buď sa prejem a časť vyvraciam alebo dokážem deň nejesť a následne mám vlčí hlad a viete ako skončím, lieky tie stavy zmierňujú). Nedokážem takto žiť. Zabila by som, mám v sebe množstvo hnevu, skazených myšlienok, sledujú ma, nemám súkromie, odmietam takto naďalej žiť a moja mama sa zaujíma len o žranie a špinavé prachy.

Klamstvá, bezduchosť, nezáujem...

Deria

darkomnia,
vsetko som to tu precitala. je mi uprimne luto, co si prezila a stale prezivas.:) aspon k tej psychologicke chod, ak neprijmes jedulkinu pomoc! (co je od nej velmi velkoryse a co sa fakt nestava casto, aby ti niekto ponukol nezistne taku pomoc!!!)
psychologicke povedz vsetko, uplne vsetko, teda aj o tych zvieratach. ad.1 su to chudatka, o ktore zrejme nie je dobre postarane a ad.2, tak, ako zewa pise, matka moze trpiet tym münchausenovym syndromom.

jedulka

ona nepotřebuje žádné jiné zařízení at jde o dětský domov nebo něco podobného ale normální rodinu.Bylo by jí opravdu škoda,aby skončila jako její příbuzenstvo.Když už jí dva roky nedostihli státní instituty,nebude tak těžké se o ní soukromě bez úplatku státu postarat privátně.Ale kdo by si jí vzal, že ano.Já ano.Uvidíme jak se rozhodla sama.Myslím si, že jí stačí vychodit zdrávku a má postaráno o práci.Když v ní bude excelovat, naučí se i AJ, celý svět má na dosah ruky.

zewa

Pokiaľ je dieťa odobraté a umiestnené do krízového centra, trvá pol roka max. kým to vyriešia čo najlepším spôsobom. Pokúša sa o návrat do rodiny, ak nie, tak iní príbuzní, pestunstvo, detsky domov alebo dokonca adopcia.
Darkomnia, asi mi nepovies z akého mesta si, ale pogoogli, či nemáte krízové centrum pre týrané a zneužívané deti. Robia tam ľudia, ktorí sú oddaní pomoci druhým, majú tam psychológov, sociálnych pracovníkov, právnikov, ... Tu je zoznam miest, kde pôsobia, môžeš zavolať aj na tu linku, dokonca ti zavolajú späť, ak nedvihnu hneď. Pracujú tam perfektní ľudia. www.pomocobetiam.sk
Tiež môžeš zavolať na linku dôvery alebo linku detskej istoty. Verím, že máš toľko odvahy vzoprieť sa a otočiť svoj život k lepšiemu.

slnovrat

Viete čo je tragédia? To dieťa za to nemôže, ale jediná šanca je ísť do domova, kde je to tiež plné asocialov a psychopatov, alebo do pestunskej starostlivosti, len ktovie ako take veci fungujú a koľko to trvá. Alebo vydržať pár rokov, odísť po strednej a potom? Ostať bez práce, pravdepodobne, aj bez vyššieho vzdelania, čo je škoda lebo dievčina vyzerá inteligentne a šikovne. Ale fakt nerozumiem, prečo ani psychiatricka ani úrady nič neriešia a baba sa musí pýtať o radu na anonymnom fore.

zewa

Čítam, se mačky, ale asi ich nemáš rada. A nejaké to tvoje obľúbené zviera nemáš? Nerozumiem, ako môže dieťa nechodit dva roky do školy a rodič z toho v podstate nič nemať. Podľa toho, čo píšeš vás, resp. maminu už riešila sociálka? Ja neviem toľko krát sa sťahovať. Možno mali problém vás aj nájsť. A čo učitelia zo školy? Ako reagujú na teba a sestru? Nebol/nieje nejaký, za ktorým by si šla s prosbou o pomoc? Na každej škole sa nájde aspoň jeden, ktorému sa dôverovať dá a oni vo svojej štruktúre v spoločnosti ti môžu pomôcť.

zewa

Darkomnia, chodíš/chodila si aj k psychiatricke? Ako je na tom sestra? Máte aj domáce zvieratá? Niečo, k čomu by si mohla potulit?