Slabé trávenie problémy s ním spojené

Príspevok v téme: Slabé trávenie problémy s ním spojené
Martin97

Neviem si pomôcť. Často mám problémy s trávením. Dávam si už skutočne pozor nato, čo zjem. Napriek tomu, veľa krát je to bez efektu. Dostanem hnačku a ani neviem, prečo. Ráno mám vždy problém s trávením. Potrebujem ísť na veľkú a ani po vyprázdnení nemám vždy pokoj. Na veľkú idem aj 3x ráno a celkovo mám stolicu aj 7x denne. Často ma z ničoho nič trápi práve to, že mám pocit, že nie som vyprázdnený, pritom som bol neni dávno na wc. Občas mám kŕče, ale to len preto, lebo v sebe držím to, že potrebujem ísť na wc a nemám nato čas (práca). Mám mizerné trávenie a dal by som zato veľmi veľa, ak by nato existoval nejaký liek. Bol som na biopsii, sone, gastre, márne. Nič sa nenašlo, len refluxová choroba pažeráku.
Kúpim ten najdrahší liek, objednám alebo si poň pôjdem hoc aj na kraj sveta, len prosím poraďte. Tie žvásty typu - je to zo stresu - to nepotrebujem počuť. Ajkeď mám 2 týždne v kuse dovolenku, ajtak mám ten istý problém. Potrebujem pomoc a neviem čo robiť. Existuje nato nejaký dobrý drahý liek?

Martin97

To by zistila biopsia a navyše, na celiakiu som bol ešte pred biposiou ''liečený'' (držal som diétu) a cítil som sa rovnako. Predtým som v nemocnici strávil niekoľko týždňov (vracal som každých 5 minút a do nemocnice ma rodičia brali takmer v kóme, mal som hnačku). Opakovalo sa to v určitých intervaloch. Diagnostikovali mi celiakiu, ale časom gastroenterologička usudzovala, že to celiakia určite nie je. Dala ma na normálnu stravu a už 5 rokov som na nej a nevadí mi to. Cítim sa rovnako. Odôvodnila to, že to bola nejaká infekcia a trpím asi syndrómom dráždivého čreva a je to zo stresu (typická diagnóza lekárov, ak nevedia o čo ide) a podobné žvásty. Dala spraviť biopsiu a tam sa ukázalo, že to celiakia nie je. Som z toho Tatár. Čo moja minulosť? Čo to bolo? A akože biopsia nič neukázala, keď sa necítim tak dobre?