Dat si od neho zaplatiť dovolenku?

Príspevok v téme: Dat si od neho zaplatiť dovolenku?
6497

Ahojte

Otazka znie jednoducho. S priatelom mame na temu peniaze trochu odlisny nazor. Zatial co prenho peniaze znamenaju len papieriky, tak ja setrim ako sa len da, lebo nemam ich.

Problem je, ze chce zaplatit dovolenku, ale nemôzem to dovolit, lebo ja nemam nic a mam dost velky problem si nechat nieco platit. Co by ste urobili vy?

Suhlasili by ste nakoniec so zaplatenim dovolenky, alebo nie? Som studentka, nemam pracu ani brigadu hoci som sa pokusala o jej najdenie dlho dlho. On pracuje.. ma zdroj prijmu.

kafe

ano suhlasila by som.
Je fajn peniaze si vážiť a vedieť ich ROZUMNE použiť. Myslíš, že keď chce minúť pár stovák, aby strávil dovolenku s tebou, s milovanou ženou, s ktorou mu je príjemne.. že tie peniaze si neváži, nevie použiť lepšie? Podľa mňa je to celkom normálne, vzhľadom na okolnosti ktoré spomínaš (študuješ a nemáš brigádu).
Ak raz nejakému chlapovi porodíš dieťa, ako ti to on bude "splácať"? Ja rozumiem tvojmu postoju, tiež som taká, ale ak ti raz milovaný chlap niečo ponúkne, pretože ťa ľúbi (nie pretože si ťa tým chce kúpiť, či zaujať, lebo inak by ťa nezaujal) tak sa to nauč prijať bez výčitiek a trápnych pocitov. To čo robí on, nie je samozrejmosť, nedá sa to od niekoho žiadať, váž si to a prijmi. Asi ťa chlapec aj trochu pozná a vie, že ho nebudeš využívať, preto ti to ponúkol. Pre neho je to prirodzené, tak sa necíť ako parazit, lebo TY si pre NEHO veľmi cenná, milovaná, žena. Myslíš, že takéto veci by sa pre milovanú osobu nemali robiť? Prečo? Nechodíte na dovolenku 2-5x do roka, tak sa skús prekonať :)

6497

Liliana sme spolu pol roka. Nie je to extra dlho zatial, ale fungujeme ako normalny par. Mozno to vyznie zvlastne ta otazka, ale mam mu to navrhnut, ze teda som za zaplatenie? Hoci stale sa to vo mne lame :/ :D

Liliana65

6497

ako dlho ste spolu? ak by som s ním bola viac než pár mesiacov a vedela som, že fungujeme v pohode, tak by som si to nechala zaplatiť, i keď ja osobne mám s platením tiež ten problém :D

6497

Toto ze on nema problem len ja mam stale pocit, ze ho vyciciavam. Ja neviem..vrta mi to v hlave. Ide aj o to, ze keby sme urobili kompromis ze mu to splatim tak nemam ako splatit..proste študujem. Určite ak raz budem mať aj ja svoj príjem tak si budem môcť viac dovoliť.

Agnes998

No ak s tym nema problem tak sa nechaj pozvat. Vsak az raz zacnes pracovat, kludne ho zas mozes pozvat na dovolenku ty.