Co je normalne a co nie?

Príspevok v téme: Co je normalne a co nie?
jednaotazka

Ahojte! Chcem sem napisat nieco, co som zistila uz davnejsie, som zvedava na vase nazory a nakoniec aj na rady. Pridem vam mozno ako „frigidna“ /ja celkom neviem, co ten vyraz znamena/ alebo nejaka svätuskarka, (aj take som si vypocula) ale chcem povedat rovnako svoj nazor, na to ma pravo kazdy, aspon zatial.
Mam nast rokov, este nikdy som nemala ziadnu „lasku“ a teda vsetko co mozem, je utvorit si svoj „nazor“ z okolia. Cisto bez ziadnych skusenosti, som bombardovana televiziou, internetom, ludmi, samozrejme, ked nechcem, necitam, nedivam, necham to tak. Ale kedze nezijem v bubline, zasahuje to aj mna a raz za cas predsa len nieco zistim, staci mi nadpis , aj tu na zdravii, na fb, alebo na ulici zapocut na par sekund rozhovor dvoch ludi. A stava sa, ze ma to riadne poburi.
Najcastejsie je to v skole. Rozhovory mojich spoluziakov, ktory su presvedceni, ze to, co robia, je laska. Nechcem konkretne hovorit slova, ake pouzivaju, jednak zo slusnosti, ale aj preto, ze sa hanbim, uz to tak mam v hlave. (Hovorim cisto o ich pohlade na vztah dvoch ludi, nie o nich ako o osobnostiach, aby to nevyznelo, ze som dalsi outsider.)
Zistila som, ze ked niekto napr. aj v tej skole, pred polrokom povedal nieco, co sa tyka sexu, co som ja nepovazovala za normalne, o dalsi polrok som sa na to divala inak. Ale nie preto, ze som „dospela“ ale preto, ze ma kazdy zacal presviedcat, ze je to fajn a ze to tak ma byt, stacilo to pocut 2x a viac, raz v telke, raz pri rozhovore a clovek sa necha ovplyvnit. Uz sa na to nediva ako na nieco zvrhle, nenormalne, pretoze ludia to robia, v skutocnosti to tak je a ked to robi viac ludi, stava sa to pochopitelnym, ma to svoj dovod, preco to tak je, pretoze ...
Najnovsie to bol rozhovor „kamaratov“, ktory riesili „stereotyp“ vo vztahu. Ano, mohli mat asi 20 rokov. Ten stereotyp spocival v tom, ze treba skusat nove veci ...v posteli. Ale ze ake. Najprv mi prislo vyslovene zle od zaludka, ked si predstavim, ze nieco take by som mala zazit. Stava sa mi to velmi casto, mozno som nezrela, ale cim dalej tym viac zacinam mat v hlave akysi blok. Neviem sa akosi „triezvo“ pozerat na „lasku“ medzi dvoma a cim dalej som presvedcena, ze nikdy ziaden vztah nechcem. Pretoze automaticky musim parnerovi vo vsetkom stacit, suhlasit, bojovat o samu seba aby som vo „vztahu“ vydrzala, prisposobovat, byt atraktivnou, vymyslat nove veci, neriesit zbytocnosti, vsetok cas vlozit do noveho zivota a stary nechat za sebou, kazdy den potvrdzovat nasu „lasku“ v posteli, niekedy aj viackrat za den. A neviem co este. Samozrejme clovek co ma rozum sa na to pozrie s nadhladom a pomysli si. Ale aj on sa do toho postupne dostane, aj ked nechce. Ja sa na to akosi neviem s nadhladom pozerat, resp. niekedy som to vedela, ale este vzdy sa nieco najde co sposobi , ze mi uz „psychika vypoveda“. A nejak specialne informacie nevyhladavam, oni sa uz ku mne samotne dostanu. Preto neviem, aky "zdeformovani" musia byt ti ludia,co tie informacie vyhladavaju. Je to „deformacia“ ludskeho zmyslania, dostojnosti, Pre mna.
Nechcem nadavat, nechcem sa vyvysovat, ale normalne sa spytat – je to mozne, ze by mohla byt laska medzi muzom a zenou naozaj laskou? Alebo je to len o tom „pude“, zachovani potomstva? Kedysi by som si na to mozno vedela odpovedat, dnes to mam cele pomotane. A este, najde sa clovek, chlap, ktory by v buducnosti nevyzadoval odomna nieco, co je v dnesnom svete povazovane za normalne? Asi len v buducnosti ze...
A nevravte mi, ze sa na to treba zamilovat, zamilovana som bola, som aj budem, prave preto v tom vidim tie rozdiely.
Trapim sa zbytocne?

jednaotazka

medzi rovesnikmi su vztahy a vsetko okolo toho velmi oblubena tema preto aj keby som nechcela, vypocut si to musim, pretoze to tvori 90% rozhovoru. Ale ja na to vobec nereagujem, cosi :-)) ja som niekedy tak v rozpakoch, ze ani neviem ci sa na to nieco povedat da. Ak sa pytaju nieco priamo mna, tak vacsinou odpoviem NESUHLASIM :-) to sa nebojim povedat, aj keby som bola jedina na svete co by som nesuhlasila, lebo inak by som sa citila ako..."prasa"
Alebo sa tvarim ze to nepocujem, alebo zmenim temu. Ale "decka" si uz zvykli a teda nie su na moj nazor zvedave, lebo to ani nic zaujimave nie je. Ale niekedy rozpravaju nahlas a neobide ma to . Inak ja este velmi lasku neriesim, necitim sa na to, ale mne casto hovoria ze vyzeram ako dieta, alebo sa tak spravam. Ocino tvrdi, ze vztah do 18 ani nie je vztah, zrejme by mi to ani nedovolil a ja s nim suhlasim, ake prekvapenie :-)
Vcera som bola s mojimi spoluziakmi v meste, nevideli sme sa cele prazdniny, do skoly som sa aj zacala tesit, ale po dvoch hodinach som zistila, ze sa predsa len budem musiet do toho zabehnut :-)

MultiLevel

ha, citam, ze nechces prijat svoju zenskost :) Aj aj som bola taka....sukna? boze chran, ved to nosia len barbiny :D Opatky? Zabudni....nosila som len cierne oblecenie (milujem doteraz ciernu), same nohavice, tricka, nikdy som neplakala, s kamoskami sme chodili na koncerty tvrdej hudby...s maminou som videla niekolko rocne boje, ona chcela mat zo mna princeznu, ja som chcela byt vsetko mozne, len nie zena oblecena ako zena :D A potom som stretla mojho partnera a vsetko sa zmenilo...uvedomila som si svoju zenskost, prijala som ju a prestala byt na seba taka tvrda. Prijmi sa aj ty, taka aka si...si uzasna a jedinecna bytost, nehanbi sa za seba :)

MultiLevel

:) Podla toho, co pises, si velmi rozumne dievca. To, ze mas otazky, ze si obcas zmatena, to je uplne normalne....
Si ina ako cca 80% mladych ludi v tvojom veku (to cislo som si vymyslela :D). A bud na seba patricne hrda!!! Vzdy, ked bude niekto pred tebou hovorit o "laske", o sexe a podobne, skus si to vypocut, ale skus to neriesit. Okej, niekto to preziva takto, ale ty nemusis. Snivaj si o svojom idealnom chalanovi a on skor ci neskor aj pride. A uvidis, ze ked spoznas niekoho skveleho, tak sa pred nim otvoris a zacnes vsetky tie veci prezivat inak. Vlastna skusenost, ano, laska medzi zenou a muzom je mozna. To, ze okolie vnima povrchne vztahy, ze mladi ludia musia robit v posteli psie kusky, aby sa nenudili, tak to je vsetko ich problem. Ty si ty, mas iny svet ako oni :)
V niecom mi pripominas mna :) Avsak ja som vzdy verila na tu lasku, o ktorej tu tolko pisem. Aj keby ma svet presviedcal o niecom inom, daval mi dokazy a neviem co, aj tak by som na lasku verila. A ona aj skutocne prisla do mojho zivota, presne taka, aku som ju chcela :) Co ma je po okoli, po vztahoch na okolo :) Mne je fajn :) Drzim ti palce!!

jednaotazka

Dakujem vam este raz.
Viem, ze ak mi v buducnosti bude moj partner tvrdit ze ma miluje, nikdy nebude chciet odomna(ale vlastne ani sam od seba) nieco, co je len napodobnenina lasky, ale v skutocnosti je to jej pravy opak.
Len prosim nech to budem vediet vcas odhalit.
Ale trochu sa obavam ze dovtedy, kym niekoho takeho najdem sa moje myslienky zdeformuju, ale nebojim sa toho, ze zmenim nazor ale skor toho, ze mi to bude vtlkane do hlavy a ked sa tomu zacnem branit, tak jedine s odporom a ten odpor bude taky silny, ze budem mat potom odpor k vsetkemu.... chapete.
leary sice nemam tusenia co znamena ten pojem, ktory si tu napisal :-), ale viem si predstavit ten pocit, mne sa casto zdviha zaludok, podla mna az privelmi casto ako je normalne, aj preto som sem pisala.

slnovrat

Ja si rada hocikedy pokecam s takou inteligentnou kocenou ako si ty. Čo sa týka sexu, zivota, a vzťahov, ubezpečujem ťa že vôbec nic nemusíš a chlap ktorý ťa bude ozaj milovať ťa do ničoho nútiť nebude a bude ťa akceptovať takú aká si.

leary

Minule som počul názor jedného samozvaného poradcu "ako zbaliť" (zaujímavé, že takých ľudí stále pribúda, hlavne na internete), že "dôležité je, aby sa dvaja mladí ľudia vedeli spolu dobre porozprávať, zabaviť, aby im to klapalo v posteli a až potom sa z toho môže vyvíjať nejaký vzťah..." Blbosť! Každý rozumný človek vie, že telesná láska je vyvrcholením, nie len tak nadarmo sa radí počkať na svadobnú noc. Ten, kto skáče do postele po pár stretnutiach sa pripravuje o veľké množstvo vzájomného obohacovania, postupného zbližovania...

Našťastie si nemyslím, že slovenská spoločnosť sa celá až tak veľmi degenerovala (aj ten "radca" schytal dosť kritiky). Chlapci sa často predvádzajú, vystatujú sa, no často len klamú. Mne osobne sa z mnohých vecí, čo ľudia dnes považujú za bežné sexuálne praktiky, zdvíha žalúdok (napr. v médiách často omieľané felatio, to mi pripadá ako veľké ponižovanie partnerky, o bití už ani nehovorím). Takže nie si sama. Záleží len na tebe komu dáš prednosť a akú cestu si vyberieš. Osobne si omnoho viac cením ženu, ktorá sa dokáže prechádzať a rozprávať hlboko do noci, než takú, ktorá by ponúkala hneď "posteľ". Ako by povedal syrár alebo vinár: Na dobré veci sa oplatí počkať ;)

badatel550

Ahoj, možno budem trápny, alebo môže byť môj príspevok nevhodný, ale čím ďalej čítam túto konverzáciu, tým viac by som Ťa chcel spoznať. Môj názor: Si očarujúca, veľmi rozumne uvažujúca ľudská bytosť. Môžeš byť na seba právom hrdá. badatel550@azet.sk