Relaps ulceróznej kolitídy

Príspevok v téme: Relaps ulceróznej kolitídy
alunia

Mam relaps ulceroznej kolitidy uz 1 a pol roka v kuse (od diagnostiky). Uzivam Salofalk 500mg 4x2 a Budenofalk 3 mg 3 tablety uz asi pol roka a napriek tomu nepocitujem zlepsenie. Na kontrole som bola, liecba zostava rovnaka. Ako dlho moze trvat relaps? Lebo uz sa naozaj neviem dockat kludu :/
Dakujem vopred za odpovede

RNG

alunia, velmi lutujem, ja na crevne problemy poznam len jeden system na odstranenie a to je vybudovanie dobrej probiotickej crevnej flory a podpora hojenia sa poskodenycn crevnych stien.
Ine pristupy zialbohu nepracuju a nevedu k vylieceniu.

alunia

Myslim, ze psychologa by potreboval moj otec, alebo skor psychiatra :D sestra kvoli nemu odisla do zahranicia, tam ma klud a nabrala aj sebavedomie. No snad to uz nejak pretrpim par rokov a upravi sa mi aj stav mojej choroby

akotak

tak sa drz. tiez si myslim, ze nebudes v poriadku pokym nebudes zit v kludnom prostredi a sama sa neupokojis. hlavne netreba brat zivot prilis vazne. myslim vsetky tie problemy ktore sa stale objavuju. chapem, ze pre niekoho je to tazke, ale ked chces byt naozaj zdrava, musis nieco spravit aj sama so sebou. mozno by niekedy pomohol psycholog, skus pripadne vyskusat. moze ta naucit zvladat problemy.

alunia

Tak to ma mrzi :/ Doktor mi vravel, ze velky podiel na priebehu ochorenia ma stres.. a mysli si, ze ten stres mam kvoli vysokej skole. Ale to som mu nepovedala, ze okrem toho mam stresy aj doma, moj otec je totiz nervak a neustale nas doma depta. No nezostava mi asi nic ine, ako to tych par rokov este vydrzat a po skole si najst pracu a konecne sa osamostatnit... tak mi drzte palce :)

akotak

ja som zareagovala preto, lebo tuto chorobu mame v rodine. dokonca je to taka nejaka dedicna dispozicia, lebo to maju traja clenovia. najhorsie bol brat - ja som nastastie mimo tychto problemov, mam 26 rokov, dve deti a nikdy som nemala problemy tohto druhu. ale brat a mama a tiez mamin brat su takto nestastne obdareni. u kazdeho je to ine, mama nikdy nebola bez problemov, ale vo velkej miere si za to moze sama. lieky jej velmi nezaberaju a nic ine ani nechce vyskusat. brat sa vrhol na prirodnu liecbu a co je asi jeho najvacsie stastie, ze sa velmi zmenil. predtym bol strasne uzkostlivy, stale napaty. vsetko velmi prezival, bol taky neurotik precitlively. teraz sa otocil o 180 stupnov a aj choroba sa akoby vytratila. mamin brat ale rezignoval a on uz to berie tak ze nic sa s tym neda robit. niekedy mu je lepsie, niekedy horsie.

alunia

No ja by som chcela odpoved na moju otazku. RNG to kopiruje ku kazdemu prispevku, ktory sa tyka UC. No nikde som nenasla, ako dlho moze trvat relaps. Tak sa ospravedlnujem, ak som niekoho s prepacenim "odfajcila", no potrebujem odpoved od niekoho, kto naozaj s touto chorobou bojuje a nie "zarucene" recepty na uzdravenie

emalea

Ešte pripúšťam, že bez nejakej registrácie nevieš zadať akože TY otázku, ale keď sa pohrabeš v archíve systém otázka-odpoveď určite odpoved nájdeš
P.S.: inak totááálne plný súhlas s RNG príspevok o 6:36 hod.

emalea

Je mi to divné, že mňa púšťa a Teba nie...ale nevadí, však Ty si už poradíš /zrejme/ na iných fórach pre túto problematiku!!!