Kedy by ste sa chceli narodit?

Príspevok v téme: Kedy by ste sa chceli narodit?
V.Nyzlova

Ahojte,

jak si tu prechadzam vsetky rozne prispevky, tak si vravim, ze by som sa chcela narodit v dobe, ked bola moja babicka, prezit ine detstvo, nemat starosti pri hladani prace, nemat starosti s byvanim, hypotekou, neriesit dedictva a uz vobec neriesit nejake zdravotne problemy skrz stravovanie, neriesit potraviny v obchodoch, zlozenie vyrobkov... Ja tuto babickinu dobu az tak moc nepoznam, ale vzdy, ked o svojom zivote babicka rozprava, je mi aj luto, ze ja som take veci ako ona nezazila a asi uz ani nikdy nezazijem.

Ako sa na to divate vy?

mecheche

Ja by som sa chcel narodiť v 9. mesiaci. Kazda doba je drobra, ak si z nej zoberiete to dobre. Sucasny stav technologii umoznuje kvalitny zivot.

Agnes998

Vaz si, ze ti babicka rozprava o svojom zivote. Nie je to samozrejmost. Mne ani jedna babka o sebe a svojom zivote nerozpravala, ta z maminej strany bola este k tomu hystericka. Doba, v ktorej oni zili mala urcite nieco do seba, mali tolko roboty, ze nestihli mat nejake depresie a zle nalady, ako je to teraz moderne. Ale ci by som vtedy chcela zit, neviem. Malo to plusy i minusy.

korkova

Netreba nic lutovat a treba vsetko zit, ake to je. Keby, keby, keby.... mohlo byt vsetko ine, je to len snivanie.

V. Nyzlova, nie je vsetko idealne v ziadnej dobe. Zdravotne problemy skrz stravovanie boli, aj budu. V tej dobe to tiez mali a o co je to horsie, nevedeli rozne choroby tak skoro identifikovat, alebo ich efektivne liecit. Napr pred 20 rokmi ludia zomierali na rakovinu, aj ked na nu dosli (nahodou) v rannych stadiach, co sa dnes s prehladom zvlada.

Nase deti budu zit zase iny zivot ako my, ako stari rodicia a podobne.

flegma

mne tato doba vyhovuje, hlavne co sa pokroku tyka
nechelo by sa mi kopat cele dni zemiaky na poli, mat 12 deti a riesit, co im dam jest
a kupat sa v potoku by sa mi tiez nechcelo, brr :D