Moj frajer - bordelár

Príspevok v téme: Moj frajer - bordelár
vanilkaa

čaute,
prosím vas aj vy máte takúto skusenost ? Chodim s mojim priateľom 3 roky, zo začiatku mi nič nevadilo(asi preto ze som k nemu nechoodila - on ku nam) a začalo mi vadiť ze je strašný bordelár. Ja neviem, možno len ja s mojou rodinou sme divní, ale pomaly mi začína aj vadiť, ked je u nás. Stále mi vadí ze po nom musím upratovat, lebo nasa rodinka je príliš poriadkumilovná, to znamena, ze kazdy si po sebe aj hned uprace, ked napr. doje čo si myslím, ze je normálne. U jeho rodinky je to také, ze jedia kludne v obyvačke, tam potom taniere sušia dalšie dni, dokym sa niekomu nechce ich dat do umyvačky. My ich davame hned. Som mu to uz nie raz povedala, ze ked si napr. ošupe banan aby šupku dal rovno do koša, ale on nie on ju bachne napr. na stol a zase ja po nom musím upratovať. Ked je u mna aj na týždeň, tak izbu mam hore nohami, ako keby som tu mala dalšie 2 malé deti. Toto sú len maličkosti, ale niekdy ma to vie hrozne vytočiť, ked napr. ide jest do obyvačky klobasu s horčicou a mastné ruky s len tak nenápadne aby som to ja nevidela utrie do seba a zase tanier len tak nechá tam. Mne nerobi problem občas upratat po nom, ale ked to mam robit 20x za deň, tak uz som aj z toho unavená. Ked ho o niečo poprosím tak to nespraví.Zo začiatku ked sme boli spolu také nerobil, resp. sa snazil a zakrýval to. No teraz mi hrozne vadí, ze aj jeho rodina je cela bordelárska, proste sa u nich necítim dobre. Všade špina na zemi, lebo majú velkého psa, prah, okná napr. umývajú raz za 10 rokov, kuchyna ako po výbuchu no ja neviem a nikomu to v jeho rodine nevadí. Plánujeme spoločnú budúcnosť, no veľmi sa obávam, že budem len jeho "slúžkou" lebo ja to čo robí nestrpím. Niekedy sa vieme aj kvoli tomu pohádat. Uz sa bojí, ze ja nie som normálna a také veci mi možu vadiť.

MultiLevel

keby som mala takeho frajera a ja by som bola naopak poriadkumilovna, neplanovala by som si s nim spolocnu buducnost. Po case, az vyprcha zamilovanost, tak sa cerpa vo vztahu z uplne inych veci....Cerpa sa z toho, ako si dvaja sedia, ci sa dokazu zniest pol dna v jednej miestnosti, ci si neprekazaju, ci sa dokazu dohodnut, robit kompromis, ci sa vedia k sebe spravat vludne a neurazat sa. Dolezite je aj z akych rodinnych zazemi pochadzate. Najlepsie je, ak z podobnych. Najhorsie kombinacie parov su napriklad ako ty pises - bordelar plus poriadkumilovna, leniva plus sportovec, z bohatej rodiny plus z chudobnej rodiny....a podobne. Ked uz s niekym planujem buducnost, malo by to byt na zaklade lasky, ale aj velmi logickeho uvazovania. Ci sa ten dotycny ku mne hodi, ci mame podobne rodiny, ci sme vyrastali v podobnom prostredi.....Uz rozumies, co sa ti snazim povedat? Vas vztah moze prezit IBA AK sa prisposobis ty jemu, alebo on tebe....a o tom velmi pochybujem.

hanka9

Medzi ZAKLADNE NOSNE piliere manzelov patri samozrejme aj poriadkumilovnost !

P.s- ak si niekto mysli, ze manzelstvo je len o sexe a vybera si partnera do manzelstva len preto, lebo je v posteli dobry a na ine PODSTATNE VECI ( zdravie, primerane vzdelanie, poriadkumilovnost, cestnost, zasadovost, pracovitost ) u partnera neprihliada,resp. opomína ich, tak take manzelstvo dlho nevydrzi, pretoze manzelsky zivot nie je len o sexe !!!

doubledog

ja by som nebol taky kategoricky

podla mna vplyv vychovy je velky, ale dvaja dospeli ludia sa vedia aspon ako tak zladit.
niekto zacne viac upratovat, niekto zas trosku upusti, proste treba spravit kompromis.

ak je ale neochota ustupit obojstranna, tak to velku perspektivu nema

hanka9

Vanilka
Do manzelstva to nie je muz pre teba, pretoze ty potrebujes normalneho poriadkumilovneho muza a takých sú státisíce, ba miliony !! Tvoje manzelstvo by sa nielen coskoro rozpadlo s takym humusakom, ale bolo by pre teba uz v zakladnych veciach porozumenia a zitia velkym utrpenim. Preto pozor na to !!

Prezývka55

Urcite nie je normalne, jest velke jedla v obyvacke, naco je kuchyna? Tanier patri hned po dojedeni do umyvacky. Kazdy tyzden povysavat dom to je minimum utriet prach, umyt za sebou zachod a sprchu.
Vsetko normalne veci. Hlavne co by som mu hned zatrhol je vynasat jedlo z kuchyne, ked uz to nevie upratat aspon to je na jednom mieste. Niektori ludia su fest humusaci a v svojich obyvackach jedia, spia, travia volny cas uz len im tam zachod treba a maju cely zivot v jednej miestnosti :D

parazit

Moji rodicia sa stale o tom hadaju, poriadkumilovny je otec. Neviem si predstavit zit v tom bordeli, co doma mame a nemoct s tym nic urobit (ako sa ukazalo za 30 rokov ich spoluzitia). Napriek tomu su si evidentne vedomi svojich kvalit, ktore tento konflikt prevazuju a preto su stale spolu, maju sa radi a aj ked sa hadaju kvoli prkotinam, som si ista, ze su spolu spokojni. Tolko k tym negativnym prispevkom ohladom buducnosti. Musis vsak ty vediet, ci si dokazes udrzat obdiv a lasku k nemu aj za cenu toho, ze toto bude staly konflikt, ci je to pre Teba bytostne tak dolezite, ze to zasadnym sposobom ovplyvni jeho pohlad kvality pre ktore ho milujes. A to ze ak neupratuje tak Ta nemiluje je blbost, (vid rodicia) vychova je strasne silna zalezitost. Robit kompromisy je vsak ale vecou ochoty pracovat na vztahu. Takze radsej sa priprav na to, ze to bude staly konflikt hadam s kompromismi a ak si s nim aj tak vies predstavit buducnost, tak neboj.

evik1977

Je to tazke, ale do buducna to nema vyznam. Poviem priamo a z vlastnej skusenosti. Zivot s takym clovekom je peklo. Ja tak fungujem 10 rokov. Neskutocny bordel taky clovek narobi. Musim vstavat o 5, aby som cca 1.5hodiny upratovala. Vecer padam cca o 22do postele. Drahy dostava v noci hlad ked pride zo sluzby a kuchti a papka v obyvke pri telke aj do 1 rano. Nepokoj, nervy, hadky. Zvazujem rozchod roky, ale okrem tejto "malickosti" je dobry clovek. Takze pasca, ktoru musim zvladnut :-(

ps2

Ja som dnes počúval Mozarta, ja som myslel, že ma ku koncu porazí. Stále tá istá melódia dokolečka - 10 minút. Ja fakt neviem, kebyže sú kratšie verzie, tak by som ešte nejako vydržal:)))

ps2

Ak ťa nemiluje, tak ťa má v zadku, aj poriadok a pod. Vieš čo? Kúp si počkaj jak sa to volá pohľadám:)
Volá sa to dámsky feromónový perfém. Potom uvidíš tú zmenu:)))