Trápna

Príspevok v téme: Trápna
Patinka

Neviem byť sama sebou, vždy keď som v blizkosti nejakého chlapca, trepnem nejaku blbost neviem sa správat prirodzene.. Možno to bude tým že sa veľmi hanbim, nedokážem sa chlapcovy pozerat z blizka do oči a pripadam si ako nejaka trápka. Chcem sa naučiť flirtovať.. No vôbec, ale že vôbec mi to nejde

verca-82

Ahoj Pozri ja mam tiez 14 a niesom hnabliva a Teda som skor taka samotarka a chalana som nikdy nemala sice bolo aso5 chalanov co so mnou chceli chodit ale len cez internet a to je blbost.. podla Mna sa hanbis preto lebo sa bojiš že niekomu ublizis Alebo tak a to je blbost .. musis robit aj chyby amy si sa poucila inak to nieje zivot .. ja som zmenila styl zivota asi do 13 som bola ako kazde decko no teraz beriem zivot z inej stranky a uprimne 80 % mojho zivota momentalne tvori pesimizmus lebo nemam nikoho komu by som sa zverila a ani ziadnu kamaradku ktora by ma objala a dala by mi pusu na lice ked mi bude najhorsie ale tak co no ... (prepacte za gramatiku som na mobile)

Patinka

Luci.S myslíš to že chcem vedieť komunikovať s každým ? A nekecať somariny ? Myslím že tento vek je na to akurat

Mama by tam so mnou nešla skôr by ma vysmiala že nech nevymyšľam a tu by to skončilo.. Chodim každé výkendy von s kamošmi no neviem sa s nimi rozprávat...
Chodim do školy kde je tie dosť veľa ľudí a s tími tiež nie, iba so spolužiačkami, dokonca ani so spolužiakmi sa neviem normálne rozprávat

Fleur-de-lis

Patinka,

no očividne si neveríš.
Možno by ti pomohol psychológ, v mladom veku by to bolo najlepšie vyriešiť.
Alebo si nájsť nejakú činnosť, zapojiť sa niekde, kde budeš musieť prekonať svoj strach a komunikovať viac s ľuďmi.
Keď niekoľko krát uvidíš, že to dokážeš, tak si začneš postupne veriť.

Veľa ľudí si neverí, na Slovensku je to ako mor. Niektorí to maskujú "cool" správaním, niektorí sa vzdali zo strachu. Ani jedno nie je správne. Treba nájsť cestu k sebaprijatiu a sebadôvere.

Patinka

Ale aj keď si chcem nájst kamaratov chlapcov tak to neviem, nechcem mať len kamartky ale aj kamaratov.. a to ja neviem ako na to.. vždy veľa veci ľutujem.. Všetkého sa bojím/hanbim a nakoniec to aj tak vizerá

Čarodejka

Fleur-de-lis - s tou poslednou vetou až tak veľmi nesúhlasím ale tak keď myslíš.

Konaj a správaj sa tak, aby si v živote nikdy nič spätne neľutovala. To, že všetko má svoj čas sú len prázdne slová a v tomto momente ti nepomôžu. Zameraj sa na svoju prirodzenosť, stoj si za svojimi názormi aj keby s nimi nik nesúhlasil a uži si život pokiaľ môžeš.

Fleur-de-lis

Patinka,

ja si tiež myslím, že by si to mala nechať tak. Osobnosť sa v mladom veku najlepšie formuje v priateľstvách a nie v chodení. Keď sa trochu uvoľníš, tým, že prestaneš myslieť na chlapcov a či ich očaríš, tak sa budeš skôr správať prirodzene.
Neponáhľaj sa, času bude dosť aj neskôr. Ty to teraz vidíš ako ohromnú nevýhodu a tie ostatné dievčatá ako úžasné. Ale vedieť sa odviazať neprinesie vždy niečo dobré.
Nie si už dieťa, ale tiež ešte nie si vyrovnaná dospelá žena. To obdobie je riskantné, a odviazaním sa si môžeš aj dosť ublížiť.
Užívaj si priateľstvá, to nebudeš ľutovať :)

phoe

Čo ty chceš chalanov a vzťahy, si primlada, tam sa venuj sebe a sebarozvoju, od gramatiky cez komunikáciu, vzťahy, zvyšovanie sebavedomia a ked budeš s tým hotováx aj chalan si ťa nájde...to čo opusujes že boli vzťahy, tak to vzťahy neboli...takých vzťahov by som mala tristo