Co vam vadi ale tolerujete na partnerovi?

Príspevok v téme: Co vam vadi ale tolerujete na partnerovi?
Sonuch

Ahojte, som zena, takmer tridsiatnicka, VS, nikdy som nemala problem so zaujmom zo strany chlapov, no tiez moj vztah netrval nikdy dlhsie nez pol roka. Rada by som pocula nazor a skusenosti zien, do akej miery ste tolerantne voci nedostatkom vasich partnerov, a ake tie nedostatky su. Lebo, velmi by som sa chcela naucit nebyt taka narocna, aj ked som si vzdy myslela ze je to dobra vlastnost. Napriklad aj mensia urazka alebo drza poznamka, neustupok, od chlapa, sa vo mne vzdy tak zakoreni ze ju nedokazem vytesnit a toho cloveka opustim. Viem ze je nutne vo vztahoch robit kompromisy, ale ako sa to naucit.. Ktore konkretne problemy mate s partnerom vy ale dokazete ich predychat? dakujem!!

odpovedam

Necitala som si diskusiu, ale urazlivy, narocny clovek = nevyrovnany, nesebavedomy jedinec so sklonom k sebalutosti. Otazka, ako viac tolerovat chlapov je nespravna. Skor sa spytaj samej seba, ci mas dost zdravy postoj samej k sebe na to, aby si dokazala asertivne a racionalne riesit problemy. Ak asertivna nie si, necakaj, ze budes niekedy vo vztahu stastna.

MultiLevel

Maoam super pise...to podpichovanie by urcite malo byt v zmysle srandy (i ked niekedy chapat muzsku srandu je vyslovene heroicky vykon), nikdy to nesmie presiahnut istu hranicu...ked uz citis, ze sa ti vyslovene vysmieva, vyzdvihuje tvoje nedostatky, ponizuje...to uz naozaj nie je dobre

Sonuch

Maoam mas zrejme pravdu, myslim ze som dost sebestacny clovek, chcela by som ale vediet, ci je lepsie zit sam, alebo sa naucit zit aj s kompromisom. Predsalen by som chcela mat casom deti.

Maoam

tak je lahke podpichovat s muzskym a 3D mozgom, co uz...skus po nom opravit diktat ;DD

ale nie, robim si srandu

za to, ze on ma iny mozog ako ty a nema problem s priestorovym videnim a zaparkuje aj naslepo na spiatocku za tri sekundy a ma super orientaciu - to je vsetko otazka jeho mozgu, za to ty nemozes

takisto ani za ten svoj, zato ty mas zaiste ine vyhody a schopnosti, ktorymi on urcite neoplyva

iste podpichovanie je u muzov normalne, mala by si pocut, ako sa bavia oni m edzi sebou (muzske teamy), to je same podpichovanie nonstop

do istej miery, ktora nepresahuje mieru ucty a respektu to ber ako hru, kontruj pekne, je to casto mensia provokacia, aby videl reakciu (si silna zena, alebo padavka?, si vyrovnana, alebo hysterka?), casto je to len iba hra, nic viac

ak ide ale o veci hraniciace s ponizovanim ci o ventilaciu jeho komplexov a agresie na tvojej osobe - tak to je ine kafe a tam treba konat

MultiLevel

p.s. na tie 4 pivka si davaj vazne pozor. Ked som profesionalne tancovala, mali sme povinne vypit po predstaveni pivo :) Pretoze po tazkej fyzickej namahe je to prosto skvela vec, poznaju to nielen tanecnici, ale aj ludia co tazko pracuju :) Ale treba si davat bacha, aby sa nestal na nom zavisly, moze byt od toho len krok. Ak clovek pije preto, lebo sa nedokaze nijak inak uvolnit, nedokaze inak zaspat, nedokaze inak vypnut, tak to uz je trosku problem...

ouii..

mozno potrebujes terapiu ty a mozno mas len fakt smolu na chlapov. a moze to byt aj kombinacia toho, ze proste stretavas blbcov a si aj sama trosku prilis prisna :) veci v zivote vacsinou nikdy nie su cierne ani biele :)

len tak pre ilustraciu - zdravy zivotny styl v zmysle - nikdy si nedam zakusok a nikdy nejdem na pivo - z toho by ma porazilo a taky clovek by mi pripadal prilis upaty na jednu myslienku. na druhu stranu, clovek, ktory sa o seba stara a ma zdravu mieru ako v zabave, tak aj v "zdravom life sytle", to je nieco k comu vzhliadam :) cize vo vsetkom existuje ista hranica, odkial pokial je clovek ochotny zajst a kde je to co robi este prospesne a kde to uz potom zachadza do jednostranneho extremu. obycajne je to tak, ze ten kto vyhladava extremy ma v skutocnosti tak trosku problem sam so sebou, aj ked ich obycajne vidi na druhej strane :)

inak mne vo vseobecnosti tiez nie je nikdy nikto dost dobry, ale ani ja sama si nikdy nie som dost dobra :) snazim sa s tym bojovat a brat nedokonalost ako sucast zivota, ale clovek, ktory ma perfekcionisticke crty, sam sebe komplikuje zivot. vidim to na sebe, ze vzdy na vsetkom najdem nejaku chybicku. na druhu stranu, ked si uvedomis, ze to je tvoja crta a nie nemoznost ostatnych, dokazes to prijat a povedat si "ach no dobre, zasa som ja ta d*bnuta, ktora si zneprijemnuje zivot". ale nie, nejde to lahko. no ked stretnes cloveka, ktory ma fakt tie pre teba dolezite hodnoty v prevahe oproti chybam, lahsie sa to stravi. pokial si doteraz stretla len chmulkov, ktori boli v comsi fajn, ale tie veci, ktore su pre teba samu najdolezitejsie, nesplnali, niet sa co divit, ze si nemala zaujem robit kompromisy

Maoam

Sonuch, najlepsie bude, ked budes doverovat hlavne sebe. Ono spoliehat sa v dnesnej dobe na nejakeho muza je dost rizikova vec a to, co opisujes, je normalne, ano. Cest vynimkam, su aj poriadni chlapi, zelami ti vela stastia, aby si taky exemplar nasla :-).
Samozrejme je to o oboch, ale skus sa nastavit tak, ze keby daco, hladaj oporu beztak v sebe, lebo nikdy nevies. Dnes je tu, zajtra uz nemusi - taky je zivot.

MultiLevel

Agnes, inak to s tym orientacnym zmyslom pocuvam aj ja :D A to len kvoli jednemu jedinemu razu, kedy som sa stratila v meste, kde som pred tym nikdy nebola :D Ale samozrejme on si z toho robi srandu a hovori, ze neviem trafit ani domov :D Ale zas, velmi si cenim ked ma pochvali za nieco, co som nikdy nerobila, ale akosi prirodzene mi to ide :) Takze sa to nejak tak vyvazuje....
A s tym podpichovanim sa to tiez ucim predychavat...niekedy ma taky zvlastny humor, zvlastny sposob ako si robi srandu...ale ako pisem nizsie, ucime sa jeden druheho tolerovat. Je to kazdodenna "praca" a nie vzdy lahka. Mam nejake mensie psychicke problemy, niekedy viem byt velmi vybusna, naladova, takze nie som vzdy taka aka chcem byt. A keby ma partner netoleroval, uz davno spolu nie sme...

Sonuch

Agnes998 ty si ozaj tolerantna zena:) take to podpichovanie, ako hovoris, po ktorom si pripadas ako sprosta, by mi asi vadilo velmi. Bala by som sa stupnovania casom. Tolko hrozivych pribehov zien existuje, ako sa muzi zmenili, ze ma kazdy muz odradza uz pri najmensom prejave agresie alebo zvyseny hlas. Proste dovera v chlapa je to co vam zavidim.