Vytrhnutie zubu

Príspevok v téme: Vytrhnutie zubu
lukasskooo

Dobry den,

dnes som bol u pana zubara, vytrhol mi na dvakrat zub posledny na lavej strane hore, neviem kolkatka to je.
Islo to velmi tazko a dal mi antibiotika Dalacin a Entizol, keby sa mi to nahodou zapali.

Je problem ze v sobotu dlhodobo odlietam do zahranicia, preto sa bojim aby sa mi to nezhorislo akurat ked budem odlietat.

Este \"omameny\" zo zakroku som si neni teraz isty ci tie antibiotika mam brat uz teraz, alebo az ked ma to bude bolet a zapali sa mi to.

Ked mi tam nahodou ostal kusok korena alebo tak ake mozu byt nasledky? Bojim sa toho ze budem v anglicku a tam ist zubarovi zrovna nebude jednoduche ci uz financne alebo sa orientovat. Vopred dakujem za odpovede

lilyiankaa

ako píše luciano, zub máš istotne vytrhnutý celý, ak ti aj kúštičky zubu pôjdu, to nič neznamená, mňa na to zubárka hneď upozornila ..povedala, že zub mám vonku celý, tiež mi ho ťahala na dvakrát, ale že vyplachovaním mi môžu ísť ešte malé kúsky zubu a to je normálne ... ja som nebola ani opuchnutá ani ma nič nebolelo ..hneď ešte v ambulancii mi dala ibalgin, ktorý som prvý deň užívala každých 6 hodín a aj wobenzym som si kúpila, aby sa mi rana rýchlejšie hojila ...

luciano

Zub ti vytrhol určite celý, to sa nemusíš báť. A antibiotiká jedz len vtedy, ak by sa ti to zapálilo a bolelo.