Vysoky tlak

Príspevok v téme: Vysoky tlak
xxx1341

Od mladosti sa liecim na vysoky tlak, bez akychkolvek vedlajsich ucinnok, tak isto vsetky vysetrenia negativne, diagnoza dedicnost.
Teraz mam 25 rokov, uzivam bisoprolol 5mg rano. Do daneho insidentu som nemal ziadne dalsie komplikacie, akurat mam taky pocit ze som zacal pocitovat rano smad, napil som sa a vsetko bolo v poriadku, tak som tomu nekladol dolezitost.
Zhruba pred 1 a pol mesiacom povbede okolo 13 00 som siel po byte a zrazu z nicoho nic mi zacalo srdce neprimerane byt. Vyskocil mi aj tlak 220/120 tep 140 bez vacsej fyzickej zataze. Nasledovala pohotovost kde mi urobili EKG, znizili liekmi tlak a poslali domov. o 22 00 sa opakovalo zhruba to iste. Rano som siel za svojou kardiologickou, kde mi urobila EKG nejake zakladne vysetrenia vsetko v poriadku. O tyzden na to sa to este raz opakovalo a potom uz bol tlak v norme, momentalne sa drzi na hodnote okolo 130-140 na 60-70. Avsak raz za 2-3dni mi pride zle, tzn. od hrude ku krku mi prejde teplo, tazsie sa mi zacne dychat (pocit ako by som sa nenadychol na plno), citim na hrudi tlak, byvaval aj slabi pocit na vracenie to sa viac menej stratilo, ked som na prechadzke alebo chodim tak ma strasne zacne boliet chrbat medzi lopatkami. Viac menej som si vsimnul aj to ze zacinam byt celodenne smadne hoci pijem 2-3 litre cistej vody denne, ten pocit neni daky silny, ale citim sucho v ustach. niekedy sa stalo ze mi aj 5 dni nic nebolo a potom sa to zase zopakovalo a niekedy mi je takto biedne aj kazdy den.
ked som toto opisal mojej kardiologicke isiel som na 24 hodinove EKG, kt. bolo vraj dobre a tym bolo vsetko vybane. U obvodnej som este absolvoval preventivnu prehliadku, S glukoza 5.10, cize mi povedali ze cukrovku nemam a smad je z lieku na tlak, akurat S cholesterol bol zvyseny na to na 5.12

Viete mi poradit co dalej, pripadne co byto mohlo byt

Dakujem za odpoved.