Ako utíšiť bolesť zuba ked analgetika nepomahajú..

Príspevok v téme: Ako utíšiť bolesť zuba ked analgetika nepomahajú..
AAUUU..

Ako uťíšiť bolesť citlivého zuba ked analgetika nepomahajú..??..Pohotovostne služby už nefungujú a takto víkendovať..:( auu.,,
Ide oto, že mám tak citlivý zubok..už od jari.,a od leta mi ho zubár lieči.,ale stále bolí a Bolí..
a stále vrtačka, čistenie.,,
Asi budem bdieť celý víkend.,nuž ked už spánku mi nieje dovolené zrejme..
:-(au..ta bolesť..

AAUUU..

Neverili by ste ..... Bola som na pohotovosti..a ista.mila pani zubarka.....mi jemne a dlho cistila ten citlivy zubok a odvtedy mam pokoj. Je po bolesti. Uz je to 5.dni. Myslim ze ta zmena mi pomohla a dokladnejsie precistenie. Sa tesiiiim a ratam na prstoch kazdy jeden dnik bez bolesti.Cavioos :-)

AAUUU..

Sensodyne Rapid...zub.pasta na citlive zuby. Iony draslika obsiahnute v zub.paste prenikaju k nervovym zakonceniam a znizuju drazdivost nervu tak.ze nedochadza k bolestivym impulzim.
Na moj citlivy zubok mozno by trosku pomohla..
Zas nebudem vyhadzovat peniaze na ustne vody..listerine je dobra.
A analgetika ked si uz neviem rady Nalgesin S 2 tab.naraz...aj ked ustup iba minimalny alebo ziadny.
Hadam to raz preboli...ved nemoze to trvat donekonecna.
Cakam na ten den. A potom pridem a napisem tu a pustim si ohnostroj :-)

Evelyna01

Sensodyn je dobrá zubná pasta, ale bolesť neutlmí. Ja mám podobný problém a príčina neznáma. :-(
Ja som si kúpila Listerin - modrý a ten je fakt fajn. Okrem toho mi známa lekárnička odporučila Tantum Verde - spray a aj ústnu vodu a tá mi tiež pomohla. Skús niektoré, snáď budeš mať aj ty šťastie.
Ja už analgetiká brať nechcem, lebo nakoniec budem mať problémy práve z nich.

AAUUU..

Tak neviem otom.zeby som mala poskodenu sklovinu.Dbam na starostlivost zubov. Preco to stale boli.ta intenzivna bolest. Uz zase..keby mi zubar dal aspon injekciu aby to tak nebolelo pri vrtani citliveho zuba. Boli ma aj dasno pri osmickach..citim tam zub...zeby to koli nim? Neviem prist na koren veci. Niektori mi radia zmenit zubara...lenze neviem ci by to bolo vychodisko. Vraj zub.pasta sensodyne na chvili utlmi..Skusim kupit...Ja sa snazim potlacat tu bolest...uz mi pride trapne tolko chodit po zubaroch..A ten zadudrany zubar...melie a melie....a ja s nim. Vraj to uz neni mozne. Sam uz nevie co...A ja uz duplovane..lebo neni to bolest...aka byva zvycajne ked boli zub. :-(

cedecko

ahoj,, a ty mas tie bolesti kvôli znicenej sklovine, alebo kvôli tlaceniu zubov?,, cize to by ta boleli dasna, a si len myslis, ze ta bolia zuby. Ja som mal tiez problemi s prerezavanim osmiciek, zubov mudrosti, dal som ich chyrurgicky vytrhnut, no mam este asi na dvoch troch zubov dost poskodenu sklovinu, neviem kvôli comu, tri zuby pri sebe... ale velmi mi pomahaju zubne pasty a ustne vody s fluoridom. Niekedy sa zobudim v noci na bolest, a ked si preplachnem usta,s ustnou vodou, tak mi bolest prejde. Ale nie vzdy:/

AAUUU..

Ano.,jedna sa o horne zuby. Robili mi aj RNG dutín.,fokusy..aslo.,všetko bolo ok. Necítim sa prechladená.,zahlienená.,v poho.
Začalo to celé tak.,že pod očami som spozorovala mierne opuchy.,potom sa mi začal tvoriť exem pod jedným okom.,ktorý sa rýchlo zväčšoval.,potom pod druhým.,začervenal sa mi nos.,čelo..a prišlo svrbenie tváre.,teraz už aj začervenalá pleť na tvári.,Mám pocit.,akoby som horela.,páli to. A bolesti hlavy stým spojené.A to všetko od leta.,aj tá intenzívna bolesť zubov. Preto mi robili aj vyšetrenia na fokusy.Brala som od kožnej kortikoidy., trocha sa zlepšilo, ale nie celkom., Kortikoidnu masť.,na tvár.,hlavne v okoli oči..ktoru radšej by som vynechala..môže sa vytvoriť glaukom.
A nakoniec protiplesňové lieky.tie mi najlepšie sadli. Všetko odoznelo..ale vrátilo sa.
A ja mám pocit.,že to všetko má súvis zo zubami.,aj ked zubár to vylučuje.,že to nemá súvis.
Kožná lekárka tvrdí.,že to môže súvisieť spolu.
A bolesť zuba je taká.,že ked spím.,relatívne celú noc bez problémov.,vtedy to neboli, ale akonáhle som v pohybe.,neležím vtedy sa to stupňuje. A bolesť cítim ako keby bol poriadny zápal.,lenže mne sa zápal vylučuje.tak naozaj už neviem.A po prečistení zubárom.,iba mierna bolesť miestami.,da sa.
Myslíte si, že ak by mi lekár vytrhol ten citlivý.,živý.,nehojiaci sa zub...odoznelo by to všetko?

Už som sa stým celkom zmierila.,že o jeden zub menej nič zvláštne. Doteraz mám všetky..a je celkom v zadu, nebude vidieť pri úsmeve, že ho nemám. A môj zubár o tom nechce ani počuť.

ebi777

alebo je možnosť, že máš zápal okostice, ale v tom prípade by ti zubár okamžite nasadil antibiotiká, ale to ti nenasadil, takže to asi nie, iné ma fakt nenapadá

ebi777

o horné zuby sa jedná?
ešte by mohla byť možnosť, že máš zápal (fókus) v dutinách, je to teoreticky blízko horných zubov, mohlo by to prežarovať a spôsobovať tie bolesti...

nemáš upchatý nos, alebo stekajúce hlieny, alebo akýkoľvek príznaky zápalu dutín?

AAUUU..

Po prečistení mi lekár da do zuba 6 bielu vložku.,ktorá ma ten zub liečiť.,ale akosi nelieči. Neviem čo sa deje.
A zub vedľa 5 mi nechal otvorený.,že jeto spojené..z ktorého mi vytiekla krv.,

philips

Zub nemá samoregeneračnú schopnosť. Hojenie neurýchliš nijako, keďže žiadne hojenie neprebieha.

Ten zub máš otvorený, či je uzavretý?