Vie mi niekto pomôcť so stravovaním počas dňa?

Príspevok v téme: Vie mi niekto pomôcť so stravovaním počas dňa?
Tan

Ahojte, už si neviem dať rady a tak sa chcem obrátiť na Vás. Prešla som už množstvo stránok, ale nikde som nenašla nejaké kompletné informácie. Ide mi o stravovanie počas dňa, pri chudnutí.
Stravujem sa asi takýmto štýlom.
Raňajky (6:00)zväčša ovesná kaša, s ovocím, oriešky,arašidové maslo. Rôznorodé.
Desiata (9:00-12:00): Zväčša v tomto časovom rozmedzí zjem nejaké pečivo, so šunkou,syrom,maslom,zeleninou. Plus jogurt, či iné ovocie. Bývam doobeda hladná aj po výdatných raňajkách.
Obed(13:00): Stravovanie v škole.
Olovrant: Tu nastáva môj najväčší problem. Neviem čo mám jesť v týchto hodinách.Medzi obedom a večerou, ked prídem zo školy som väčšinou hladná a potrebujem jedlo,ktoré je zdravé ale zároveň aj nasýti do večere.
Večera: väčšinou rýžové chlebíčky so zeleninou,šunkou,cottage cheese,kurací šalát.
Za hocijaké pripomienky či rady vám budem vdačná.
Pohyb k tomu zaradujem ako kedy niekedy mám obdobia, že cvičím skoro každý deň potom zas pauzujem, ale ide mi aj tak o to aby tá strava bola vyvážená.

redka

vlocky by som asi vobec nejedla... skus si uvarit vecer quinou... aj vacsie mnozstvo a potom budes z nej odoberat... mozes ju jest na sladko - napr. s medom a makom, medom a skoricou... miesto medu aj kokosovy cukor, kokos,,, a do toho kokosovy olej... je to mnamka... a da sa to jest aj na slano....

Tan

winki

a tie jablká a mkrvy sú v poriadku kedže obsahuju cukor? nemalo by sa to skôr doobeda jesť než na olovrant?

winki

170....ale pri tej váhe 58 kg som mala viditeľné faldíky na brusku .....odstránila som pečivo a začala kvázi delenú stravu a išlo to dole. Be cvičenia, na ktoré nemám čas. Ja zas ráno niesom hladná. Vstanem 5:30 a vypijem pol litra teplej vody s citrónom, alebo psylium. a som plná. Ranajkovala by som aj neskôr, ale bohužiaľ...práca nedovolí.

ProHealth

winki

no ja vstavam 4:45 a ranajkujem 5:30. Cize do obeda by som nevydrzala. Na ranajky mam vzdy ovsene vlocky s horucou vodou, orechami trochou medu...ale asi to pozmenim neviem ci je dobre jest kazdy den ovsenne vlocky.
A v lete som mala 51kil teraz mam 55:-//
a kolko merias?

winki

Ono dôležité je neobmedzovať sa....jedz všetko, ale s mierou...pokiaľ sa budeš obmedzovať, tak príde pocit na teba a zožereš aj babku.

winki

milujem si do jedál pridávať čerstvý domáci chren, surovú cviklu a mrkvu....mnamky. Vajíčková nátierka s cibuľkou je super, tiež nivová. Polievky mrkvová, šošovicová, brokolicová. Ale všetko bez smotany a bujónov.

winki

Ja o siedmej cca.....
Raňajky mám papriky s domácimi nátierkami, ľadovým šalátom, príp. mocarelu s paradajkami, sem tam ovčí jogurt s orieškami...sem tam jablko a banán so skoricou a medom a niekedy len čisto mrkvovo - cvilovú šťavu.

Obed si nosím z domu a je to mäsko, ryba, ryža, zemiaky so zeleninou, príp. polievky domáce s kopou čerstvej žeruchy a petrželky.

na olovrant ak cítim hlad jablko aj dve a probiotiká.

Na večeru, to čo je polievky najčastejšie, tuniak so zeleninou, ryba, ale aj pizza, aj cheesburger....problem mi to nerobí. Ale riadim sa zásadou namiesto celej pizze len tri trojuholníky a tak. Cez Leto som mala 58, teraz mám 52,5 až 54 ako kedy :D

Tan

@winki
Práveže áno. Tie raňajky rôzne obmieňam takže mi to nelezie krkom a ked už z času na čas raňajkujem praženicu,či párky, ale to sa stane naozaj 2-3x do mesiaca. A večera je takáto permanentne pokiaľ v záchvate miesto rýžových chlebov či Knäckebrot nesiahnem po pečive.

Môžem sa spýtať potom čo konzumuješ? Počula som, že vraj po jabllku býva pocit hladu.