Uz nevladzem...chcem umriet

Príspevok v téme: Uz nevladzem...chcem umriet
LadyOpium

ahojte...v minulosti som sa stala obetou sexualneho zneuzivania...robil mi to moj biologicky otec...a dnes som sa pohadala so strykom, ktory o tom nevie, vlastne cela moja rodina okrem mojej maminky to nevie..nechcem im pridavat zbytocne starosti...no a ked som sa s tym strykom hadala on ho hrozne obhajoval a ja som po nom zacala vrieskat ze nech drzi hubu ze keby vie ako mi otec ublizil by ho aj zabil a s placom som utekala domov...doteraz musim na to mysliet...na to ako sa mi to stalo a vsetko sa mi zas vratili myslienky, pocity, zvuky vsetk to zas vidim...akoby mi niekto pustil stary film...rozmyslam, ci by som to nemala radsej ukoncit...lenze mama je doma a vsimla by si keby som si daco urobila...a chcem to ukoncit r&ychlo a bezbolestne...myslim, ze nema cenu uz bojovat...nikto nikdy nezisti preco som to urobila...len ma trapi jedno------co ak to prezijem a daju ma na psychinu?ako i to vysvetlim,vie to len moja psychologicka a tu som poprosila nech to nikomu nepovie...a ona mlci...bojim sa, ze mi vyrobi problemy tym ze ho uda zas sa budu tahat vysluchy, dokazy a nakoniec to hodia na moje psychicke rozpolozenie a otec podplati kompetentnych aby som z toho vysla ako psychopatka kt. nevie co robi a rozprava...prosim poradte lebo ja som uz zo seba zufala:((((

zewa

Niekedy sa stava, ze sa clovek v sebe zamota a zostane sa pozerat len na seba a riesit seba. Potom nedokaze vystupit z tohto bludneho kruhu a toci sa stale vo svojich spomienkach, myslienkach, trapeniach, uzkostiach, depresiach, atd. Kedze sa z toho snazis dostat uz dlhsie, skus sa na isty cas zamerat na inych ludi. Najdi si pracu ako dobrovolnicka, trebars chodievaj k seniorom alebo k socialne slabsim, je mnoho veci, co sa daju najst. Tam budes mat moznost zazit to, o com ini len hovoria. Niekedy to chce trosku aj hladat zmysel v zlych veciach. Este to zatial nevidis, ale raz sa obzries a uvidis o co ta to zle obohatilo. Myslim si, ze keby si videla inych ludi ako bojuju so svojimi problemami, mohlo by to byt pre teba inspirativne. Najdi v sebe silu chciet.
Myslim si, ze by si mohla skusit poziadat poistovnu o preplatenie viac sedeni u psychologicky, nejak cez posudkoveho lekara by to snad slo.

lekno8

nemôžeš sa odstahovat,alebo ist ku kamaratke bývat,a platit jej nejaky najom?alebo do podnajmu,tie su lacnejšie,kolko máš rokov?

LadyOpium

mohla by som k nej dochadzat, ale z financneho hladiska by som to asi nezvladala...mam nizky ID a maminkin prijem su len socialne davky

LadyOpium

ja sa liecim uz od toho roku co sa mi to stalo...a bola som v nemocniciach po celom slovensk a nic nikde mi nevedeli pomoct...raz som to úopvedala jednej psychologicke v hronovciach ale potom ma zobrali na ine oddeleniec a ked som ta isla opet nechceli ma dat nsa to oddelenie kde bola ta psyxhologocika preto mecchem uz ist nikam do nemconice aj tak ma nebudu pocuvat ked im poviem ze mi treba psychoterapiu...oni len nadopuju liekmi a ak sa ohrozujes ta este priviazu k posteli to jak v stredoveku kks...fakt nevie, preco ma nikto nenacha umriet...neviem s tym zit zakazdym ked sa ma niekto opyta na sexualny zivot zdy povie ze nech sa ma nepyta kktiny a odidem...potom ked je prilezitost sa hned dorezem a tak to ide stale dokola...a psychologicka ambulantna to vie lenze mne poistovna preplati u nej len 15sedeni cize asi v lete budem musiet si zacat hladat inu a tej inej neviem ci budem vediet doverovat...nemam nijaku nadej uz fakt

MultiLevel

tvoja matka o tom vie a nic s tym neurobila? Hrozne...
Samovrazdou nevyriesis to co sa ti stalo, akurat len ten, co ti to urobil nikdy nezaplati za svoje chyby.
Ak ti sucasna psychologicka nepomaha, vyskusaj p. Albertovu z Bratislavy. Napis jej na jej email, alebo zavolaj, cislo tiez najdes na nete...

Sonial

Pred mnoho rokmi som prezila to, co ty. Aj ked nikdy sa neda povedat, ze to bolo rovnake, no podstata bola. Zazivala som podobne stavy ako ty. Viem ako ti je a viem ako velmi tuzis necitit to, co citis. Casto som bola dekompenzovana a dokonca sa mi raz podarilo na niekolko rokov uplne vytesnit tie myslienky a spomienky. Potom sa to vratilo a ja som vedela, ze to uz nezvladnem sama. Traumu som prekonavala s odbornikmi tri roky. Bolo aj horsie, aj lepsie. Dnes vsak mam plnohodnotny zivot. Mam manzela, deti a perfektny intimny zivot. Tym ti chcem povedat, ze tvoja trauma nemusi skoncit samovrazdou, ale ze sa z toho da dostat za pomoci odbornikov. Neviem ako dlho chodis na terapiu. Ale daj si cas. Dopraj si priestor najst cestu samej k sebe, dopraj si cas na to, aby si sa mohla mat rada, a potom laskou nasytit aj ludi okolo seba. Netrestaj sa za to, co sa stalo. Pretoze TY za to nemozes. Nie je zle poziadat o pomoc. Ak mas pocit, ze to do rana zvladnes, pockaj a hned rano zavolaj svojej psychiatricke, navstiv ju a skuste zmenit na cas lieky. Ak ti odporuci hospitalizaciu, chod. Nemusis do tej istej nemocnice. Skus Nitru. Je tam skvely primar aj prednosta. Ked si dovolis verit inym ludom, tvoja cesta k uzdraveniu bude rychlejsia. Preto doveruj svojej psychologicke. Ona ti netrepe somariny, ale verim, ze ti chce pomoct. Pokial by si potrebovala zmenit aj tu, tak zmen. Na to, aby ti mohli pomoct, potrebuju vediet, co sa v tebe odohrava a preto skus odbornikom doverovat a vsetko im povedz. Aj to, co sa bojis vyslovit. Nevzdavaj sa! Svet nemusi byt tak cierny a bolestivy. Ak mas pocit, ze by si si mohla do rana ublizit, zver sa mame a zavolajte RZP. Su ludia, co chcu pomahat. Preto ak im to dovolis, nikdy na to nie si sama. Existuju aj centra, poradne, ktore sa venuju vylucne obetiam sexualneho nasilia. Skus, hocico. Nenechaj minulost vyhrat. Si silna! Viem to. Myslim na teba.

Andrej

Ahoj. Viem, ze to nie je zadarmo, ale skus klinika.zdravie.sk
Klinika ma pomahat ludom, ktory su napriklad zo zastrcenej dedinky ako pises. Aby mali dostup na kvalitnych lekarov.

alebo skus toto... neviem, co z toho bude fungovat
www.zdravie.sk

V kazdom pripade verim, ze odbornik, ktory urcite uz taky pripad riesil pomoze najlepsie.

drzim palce.

LadyOpium

mam len na pevnu na nu kontakt...a som zo zastrcenej dedinky v okrese levice...bola som aj na psychine tu v okrese ale bolo tam hrone...a rzp volat nechcem naco aj tak by ma len zachranili...a supli nas5 tam...tam to bolo fakt hrozne uz tam viac nechcem ist...no zit ako normalny ludia neviem...neviem sa s tym zmierit...neznasam samu seba strasne tuzim umriet...nic uz necitit, zaspat navzdy...no koli mame sa mi to nepodari...mozno ked raz o takych 30 rokov umriet mozno sa zabijem a najdem vrecny pokoj...bo ak to urobim teraz a nahodou mi to nevyjde zas skoncim na psychine...

USA

Ja byť adminom, požiadam ťa aby si odoslala na info@zdravie.sk údaje, aby ti poskytli odbornú pomoc.Aj v lete to admini robili.