Zvysená cukrovka na 22,5

Mima.89

keď je tvoj brat diabetik, tak je veľmi možné že budeš aj ty.... klinické prejavy diabetu sa začínajú prejavovať až v pokročilom štádiu. Takže jednoznačne utekaj za lekárom a nechaj sa odborne vyšetriť, pretože cukrovka plynie veľakrát bez ťažkostí, dokonca aj pri vysokých hladinách cukru. Prípadne môžeš pociťovať zvýšenú únavu, zvýšený pocit smädu, alebo postrehnúť úbytok na váhe. ale to sú príznaky ktoré sa nemusia vôbec objaviť. Tak nečakaj kým bude neskoro. Pokiaľ ju máš aj tak sa ti raz prejaví a už bude liečba náročnejšia. Pokiaľ ju nemáš ukážu to výsledky.

vitavi

Dia výrobky obsahujú namiesto cukru chémiu, ktorá ešte viac oslabuje pankreas.
Ak porozumieš mechanizmu účinku, nemusíš sa báť cukrovky.

Stabilnú hladinu cukru dosiahneš len vtedy, ak
1. nebudeš naďalej oslabovať pankreas
2. zaradíš polysacharidy s vlákninou a minerálmi /celozrnné obilniny, hlavne pšeno a ryžu natural, ale i ostatné/a zeleniny, ktoré ti zabezpečia trvalý a rovnomerný prísun glukózy.

Pankreas oslabuje nielen chémia, ale i jednoduchý cukor - repný, z ovocia , medu, alkohol, káva, aromatické a povzbudzujúce látky.

0vecka

2 rsdr je to divne akoze k lekarovi urcite ale skor si myslim ze je to pokazene alebo ze si nejaky mutant.. pri takych vysokych hladinach cukru by si asi mal uz nejake zdravotne problemy... IMHO

rsdr

brat je cukrovkar,pichá si denne 4x inzulin. dnes rano na lacno som si odmeral s glukomerom a mal som 11,2 potom som si dal jeden dia keksik a mi vzapatí vyskocilo na 18,1. som z toho zufaly,lebo mi nic nie a taketo vysoke cisla mi robia strach.

Mima.89

Môžu mať aj 22, aj keď je to naozaj vysoká hodnota kedže norma je 5-6,9mmol/l. Záleží od toho, či si meral glukozu nalačno alebo po jedle. Po jedle môže cukor kolísať, no na lačno by mala byť tá hranica aspoň okolo tých 7. Rozhodne by som išla v tvojom prípade na vyšetrenie.

0vecka

2 Mima.89 ee ja som sa docital na nete akoze neoverene zdroje ale aj tak ze cukrovkari maju mat po jednle nieco okolo 11 takze tych 22 je Mega ale az tak ze neverim ze tolko naozaj mal.

Mima.89

Ahoj, to že si mal zvýšený cukor neznamená že máš diabetes, aj keď je to samozrejme možné. Máte cukrovku v rodine? Na určenie diabetu sa robia iné vyšetrenia okrem glukózy v krvi. Toto meranie je podstatné hlavne u ľudí s diagnostikovanou cukrovkou. hladinu cukru môžeš mať zvýšenú bežne, podľa stravy ktorú prijímaš. Ale na vyšetrenie samozrejme choď.

0vecka

2 rsdr podla mna je to cele nejaka blbost... 22 cukru su uz brutalne hodnoty... aj kebyze predtym zbastis pohar medu...

ake hodnoty mal tvoj brat?

kabel

vynechanim sladkosti nic nepokazis, ale ak mas naozaj cukrovku (co je len domnienka), tak tu tym neodstranis
vyriesi to len lekar tvojim vysetrenim, ina rada tu nie je realna